Velké auto pro statečnou Ivanku

Vybráno 0 Kč 75 479 Kč
350 000 Kč
54 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
HC Sparta Praha, Petra Bradnová
Datum přidání
26. 5. 2023

Představení sbírky

Ivanka je upovídaná 4,5 letá holčička, která se statečně pere se svým osudem. Ač tomu žádné vyšetření v těhotenství nenasvědčovalo, narodila se po několikadenním vyvolávání porodu s rozštěpem páteře a několika závažnými vývojovými vadami. Ivanka svůj první měsíc na světě doslova probojovala, podstoupila několik operací, které ji zachránily život. Díky intenzivní rehabilitaci od narození dokáže stabilně sedět, lézt po zemi a zdokonaluje vysoký klek s oporou. K samostatnému pohybu používá invalidní vozíček a všude ji doprovází asistenční fenka Jelli, která je pro ni parťačkou a pomocníkem.

Ivanka je navzdory nepříznivému osudu mentálně naprosto v pořádku, a proto byla loni na jaře přijata do normální mateřské školky s asistentkou. V září ale do školky nenastoupila. Během prázdnin v loňském roce přišly další rány osudu. Ivance bylo diagnostikováno nádorové onemocnění a co je navíc smutné, dodnes není znám jeho původ. Nádor se podařilo chirurgicky odstranit. Nyní probíhá systémová léčba na dětské onkologii ve FN Motol. 

Ivanka je od narození sledována u mnoha specializovaných lékařů. převážně ve FN v Motole a rehabilituje na neuroklinikách v Praze, lázních Klimkovice, na Slovensku. V našem bydlišti se žádná takto vysoce specializovaná péče pro děti s tělesným postižením neposkytuje. Musíme tedy dojíždět ke všem lékařům, za rehabilitacemi a dalšími terapiemi. Automobil se stal nezbytnou součástí našeho života. Bohužel v našem současném automobilu není dost prostoru na kompenzační pomůcky, které potřebuji.

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Ivanka a narodila jsem se 25. 11. 2018. Moje problémy začaly už u maminky v bříšku na začátku těhotenství. Všechna screeningová vyšetření byla v pořádku a ošetřující gynekolog moje rodiče uklidňoval, že jde o naprosto bezproblémové těhotenství. Když jsem se po termínu a několikadenním vyvolávání porodu narodila, místo radosti na porodním sále zavládlo zděšení. Lékaři rodičům krátce po narození oznámili, že mám v bederní části zad rozsáhlý rozštěp páteře a další vývojové vady, a proto musím být ihned převezena do FN Motol v Praze. Během prvních 24 hodin mého života jsem musela podstoupit první operaci, při které lékaři uzavřeli otvor na zádech. V následujících dnech se mi začaly zvětšovat mozkové komory, protože se v nich hromadil mozkomíšní mok. Lékaři mi proto zavedli do hlavičky VP shunt, který drénuje přebytečný mok z mozku do bříška. Kromě toho jsem se narodila s ortopedickou vadou chodidel, podkovovitou ledvinou, nevyvinutým palečkem na pravé ručičce a na magnetické rezonanci mi byla diagnostikována vývojová vada mozku Arnold Chiariho malformace typu II. Prognóza lékařů byla, že ze mě bude ležák, který bude ale vnímat.

Když se můj stav stabilizoval, začala jsem v nemocnici rehabilitovat podle Vojtovy metody. Domů mě z nemocnice propustili před Vánocemi 2018. Začala se rozjíždět kolečka pravidelných kontrol u specializovaných lékařů v Praze. Musela jsem podstoupit léčbu ortopedické vady chodidel v prvních měsících života. Do FN Motol jsme dojížděli i několikrát týdně. Dále se objevil problém se svěrači a proto musím být několikrát denně cévkovaná. Doma jsme intenzivně stále cvičili Vojtovu metodu několikrát denně a radovali se z pokroků, které nikdo moc nepředpokládal, že jednou dokážu. Od prvních narozenin jsme začali přidávat i aktivní cvičení dle Bobath konceptu, hipoterapii, ergoterapii a také jsme začali dojíždět na intenzivní neurorehabilitace na kliniky v Praze, do lázní Klimkovice a na intenzivní rehabilitační pobyty na Slovensko. Díky intenzivnímu cvičení jsem se naučila stabilně sedět, lézt a trénuji vysoký klek s oporou. Bohužel samostatný stoj a chůzi nezvládnu. Doma používáme vertikalizační stojan na stoj a k samostatnému pohybu používám invalidní vozíček.  

Přestože musím hodně cvičit, jsem usměvavá holčička, moc ráda mluvím, někdy možná až moc, zpívám a mám radost ze života. Na vozíček jsem si zvykla, jezdila jsem na něm často. Na jaře loňského roku si maminka všimla, že se mi na místě, kde je kostrč udělala boule. Měla strach, jestli se mi nezačíná tvořit dekubit nebo něco podobného, protože často sedím. Boulička nemizela, rozhodli jsme se navštívit paní doktorku a poradit se, co by to mohlo být. Paní doktorka nám zařídila ultrazvukové vyšetření v místě bydliště, s tím, že bude i tak potřeba jet na vyšší pracoviště do FN Motol. Protože jsem sledovaná také na neurochirurgii ve FN Motol, naše první konzultace bouličky proběhla zde, protože byla umístěna těsně pod jizvou, která mi zůstala po operaci rozštěpu páteře po narození. Proběhla kontrola ultrazvukem i ve FN Motol, ale nebylo z toho jasné, co je to za útvar. Ve FN Motol se rozhodlo, že se provede magnetická rezonance, na kterou jsme ale musely čekat 3 měsíce. Termín vycházel na konec července. Mezitím mě díky doporučení Speciálně pedagogického centra přijali v květnu loňského roku do mateřské školy mezi zdravé děti a navíc v místě bydliště. Měla jsem mít svoji paní asistentku. Také do naší domácnosti přibyla nová členka rodiny, asistenční fenka Jellinka, která vnesla do našeho života novou pozitivní energii a my si ji od prvních okamžiků zamilovali.

Moji rodiče už byli zvyklí, že žijeme trochu jiný život než ostatní rodiny, ale snaží se celou dobu, abych žila co nejšťastnější  život a byla co nejvíce soběstačná. Těšila jsem se do školky. Maminka se chtěla vrátit do práce, alespoň na částečný úvazek. V půlce prázdnin se naší rodině převrátil život znovu. Několik hodin po vyšetření magnetickou rezonancí ve FN Motol vstoupila do našeho pokoje velká skupina lékařů, většina z nich s lítostivým výrazem ve tváři. Pan přednosta kliniky mamince oznámil, že zůstáváme, protože našli útvar, který je překvapil. Nádor. Za další hodinu už si mě vyšetřil pan doktor z dětské onkologie. Provedla se biopsie. Zjistilo se, že nádor je bohužel zhoubný. Během dvou týdnů se provedlo několik vyšetření a v půlce srpna byla zahájena onkologická léčba. Pendlujeme neustále mezi nemocnicí a domovem, jezdíme na časté kontroly k lékařům a na cvičení. Když jsme doma, stává se, že se můj stav zhorší a musím ihned odjet s maminkou do nemocnice do Prahy. Kdykoliv během dne. Doma máme neustále připravené kufry. 

Přestože byl osud k Ivance opravdu mimořádně krutý, nevzdává se, bojuje a navíc rozdává radost lidem kolem sebe. Dokonce se naučila nahrávat na telefon videa, stala se z ní asi nejmladší “youtuberka”  široko daleko. Její trnitou cestu životem můžete sledovat na Instagramu a FB

https://www.instagram.com/pomocproivanku/

https://www.facebook.com/pomocproivanku/

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ivanka ke svému životu potřebuje spoustu pomůcek i mimo domov.

Peníze z této sbírky použijeme na částečnou úhradu velkého automobilu, abychom umožnili Ivance pohodlnou přepravu, dostatek místa pro pomůcky, zdravotní kočárek, invalidní vozíček, terénní zdravotní kočárek,  Jellinku a pro speciální zdravotní autosedačku při častém cestování za léčbou, lékařskými kontrolami a terapiemi.

Za jakýkoliv finanční příspěvek vám ze srdce děkujeme!

Ivanka, asistenční fenka Jelli, rodiče Petra a Michal

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Veronika P.
600 Kč  •  31. 5. 2023 21:00
Z celého srdce celé rodině držím palce
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  31. 5. 2023 19:38
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  31. 5. 2023 12:52
Pavlína
150 Kč  •  30. 5. 2023 23:38
Moc vám držíme palce. Jste úžasní a malá hrdinka 💓Zvládnete to 💓
Šárka
600 Kč  •  30. 5. 2023 23:24
LBB, pro statečnou holčičku!
Pavla P.
10 000 Kč  •  30. 5. 2023 21:24
Milá Ivanko ať Ti autíčko slouží. Jsi moc statečná holčička a moc Ti fandíme🩵💙
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 5. 2023 18:22
Míla@Janí
2 000 Kč  •  30. 5. 2023 17:31
Pro naše sluníčko :*
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  30. 5. 2023 10:10
Žiškovi
200 Kč  •  30. 5. 2023 9:59
Držíme palce! LBB
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 5. 2023 9:45
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  30. 5. 2023 7:21
Terka
300 Kč  •  30. 5. 2023 7:09
Pro statečnou Ivanku a její rodiče ❤️
DobroDárce
300 Kč  •  29. 5. 2023 21:48
Milý dárce
600 Kč  •  29. 5. 2023 21:40
peki
1 000 Kč  •  29. 5. 2023 10:32
♡♡♡
Milý dárce
300 Kč  •  29. 5. 2023 10:30
Tvé yůtuby mi vždy zlepší celý den <3
DobroDárce
100 Kč  •  29. 5. 2023 9:50
Markéta
500 Kč  •  29. 5. 2023 7:44
Držte se ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  28. 5. 2023 23:45
Adéla
100 Kč  •  28. 5. 2023 20:22
Moc na vás myslím! Jste moc stateční!
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 5. 2023 16:53
Monika
500 Kč  •  28. 5. 2023 7:08
Držím vám pěsti✊
Laskavý dárce
3 500 Kč  •  27. 5. 2023 19:59
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  27. 5. 2023 14:56
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 5. 2023 13:40
Štědrý dárce
50 Kč  •  27. 5. 2023 13:07
DobroDárce
2 000 Kč  •  27. 5. 2023 12:03
Pavla
1 000 Kč  •  27. 5. 2023 11:18
Ivanko, jsi nádherná a moc statečná holčička 🫶
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 5. 2023 9:10
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 5. 2023 8:53
Laskavý dárce
200 Kč  •  27. 5. 2023 8:34
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 5. 2023 7:20
DobroDárce
200 Kč  •  27. 5. 2023 0:54
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 5. 2023 0:14
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 23:08
DobroDárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 23:02
Laskavý dárce
100 Kč  •  26. 5. 2023 22:54
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 22:51
Soňa T.
500 Kč  •  26. 5. 2023 22:08
Nejstatečnější Ivance a rodičům. ❤️
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 22:00
Štědrý dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 22:00
Dárkyně
200 Kč  •  26. 5. 2023 21:58
Ivanko! Buď pořád tak kouzelná, šikovná a hlavně usměvavá holčička :-) Držím ti moc palečky ať vybereš kolik potřebuješ a je pro tebe ten život zase o drobeček snažší!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 5. 2023 21:48
Milý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 21:39
Michaela V.
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 21:38
Ivanko,ty nase nejkrasnejsi a nejstatecnejsi bojovnice,drzime palecky a verime,ze se v auticku s tebou bude vozit i Jellynka :-)
Andy hyska
300 Kč  •  26. 5. 2023 21:17
Již dlouho sleduji váš příběh a tak alespoň menší příspěvek dekuji
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 20:33
Dobrosrdečný dárce
922 Kč  •  26. 5. 2023 20:20
DobroDárce
203 Kč  •  26. 5. 2023 20:19
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  26. 5. 2023 19:53
Velkorysý dárce
600 Kč  •  26. 5. 2023 19:28
Alena A.
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 19:13
Pro usměvavou krásnou povídalku ❤️. Hodně zdravíčka a štěstíčka.
DobroDárce
2 000 Kč  •  26. 5. 2023 19:05
DobroDárce
100 Kč  •  26. 5. 2023 18:44
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 18:44
Ilona
100 Kč  •  26. 5. 2023 18:38
Jsi užásná Ivanko.❤️
Velkorysý dárce
500 Kč  •  26. 5. 2023 18:28
PAVLUŠKA
600 Kč  •  26. 5. 2023 18:02
Milá Ivanko, ať se ti krásně jezdí v novém autě a hlavně na výlety. Ten tvůj hlásek a hlášky já prostě miluju.
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  26. 5. 2023 18:00
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 17:59
Martina W. a její kluci
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 17:45
Ivanko, mnoho šťastných km 🍀🍀 🍀
Tomáš & Bobča
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 17:44
Pro usměvavé sluníčko :)
Laskavý dárce
500 Kč  •  26. 5. 2023 17:42
Milý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 17:37
Štědrý dárce
100 Kč  •  26. 5. 2023 17:34
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 17:30
Štědrý dárce
100 Kč  •  26. 5. 2023 17:18
Milý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 17:06
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 17:04
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 17:00
Pivovar Šnapl
600 Kč  •  26. 5. 2023 16:52
Ivance, Jellince, mámě a tátovi na autíčko
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 16:45
DobroDárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 16:43
Holky, jste úžasné!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 5. 2023 16:43
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 16:43
Milý dárce
600 Kč  •  26. 5. 2023 16:40
Ivanko jsi moc statečná holčička. Hodně sil a radosti 💗
Velkorysý dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 16:32
Dárce, který je pro každou dobrost
157 Kč  •  26. 5. 2023 16:14
Milý dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 16:13
Pro Ivanku s láskou🍀🍀❤️❤️
Velkorysý dárce
110 Kč  •  26. 5. 2023 15:52
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  26. 5. 2023 15:52
Zuzana
250 Kč  •  26. 5. 2023 15:46
Milá Ivanko, držím pěsti! Hodně šťastně ujetých kilometrů 💓💓💓💓💓💓
Lenka N.
300 Kč  •  26. 5. 2023 15:45
Pro tu nejstatečnější IVANKU❤️
DobroDárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 15:44
Velkorysý dárce
500 Kč  •  26. 5. 2023 15:43
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 15:43
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  26. 5. 2023 15:39
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 15:38
Štědrý dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 15:12
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 15:10
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 15:04
DobroDárce
600 Kč  •  26. 5. 2023 15:00
Kačka
377 Kč  •  26. 5. 2023 15:00
Ivanko, hodně zdraví a štěstí 🍀😘❤️
Lukáš
2 000 Kč  •  26. 5. 2023 14:41
Pro Ivanku a statečné rodiče🍀🍀🍀
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 14:31
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 14:29
DobroDárce
2 000 Kč  •  26. 5. 2023 14:26
Ivanko držíme ti palečky!
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 14:23
Hodně štěstí 🍀 Ivanko, ať tě to nové fáro doveze kamkoli si budeš přát ❤️
DobroDárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 14:23
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  26. 5. 2023 14:22
Dobrosrdečný dárce
10 Kč  •  26. 5. 2023 14:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 14:13
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 14:12
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 14:06
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 5. 2023 14:00
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  26. 5. 2023 13:58
Milý dárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 13:57
Laskavý dárce
50 Kč  •  26. 5. 2023 13:56
Štědrý dárce
100 Kč  •  26. 5. 2023 13:54
DobroDárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 13:52
DobroDárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 13:51
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 13:48
Radka D.
2 000 Kč  •  26. 5. 2023 13:45
Držte se !!! Posílám pusu 😘Radka
DobroDárce
100 Kč  •  26. 5. 2023 13:44
Zdenka Š.
200 Kč  •  26. 5. 2023 13:42
Držím pěstičky ať se na nás můžeš Ivanko pořád usmívat.
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  26. 5. 2023 13:41
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 5. 2023 13:39
Laskavý dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 13:39
Monkey Barber Mělník
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 13:39
🤞🫶🏻🍀
Laskavý dárce
600 Kč  •  26. 5. 2023 13:38
DobroDárce
300 Kč  •  26. 5. 2023 13:36
Velkorysý dárce
150 Kč  •  26. 5. 2023 13:33
Peťa
300 Kč  •  26. 5. 2023 13:32
Ivanko jsi užasná holčička, bojuj!
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  26. 5. 2023 13:30
Jana
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 13:28
Pro Ivanku a statečnou mamku
Lucie
600 Kč  •  26. 5. 2023 13:28
Ivanko, držíme palečky ❤️🍀
Tereza
200 Kč  •  26. 5. 2023 13:27
🚗❤️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Veronika P.
600 Kč  •  31. 5. 2023 21:00
Z celého srdce celé rodině držím palce
Pavlína
150 Kč  •  30. 5. 2023 23:38
Moc vám držíme palce. Jste úžasní a malá hrdinka 💓Zvládnete to 💓
Šárka
600 Kč  •  30. 5. 2023 23:24
LBB, pro statečnou holčičku!
Pavla P.
10 000 Kč  •  30. 5. 2023 21:24
Milá Ivanko ať Ti autíčko slouží. Jsi moc statečná holčička a moc Ti fandíme🩵💙
Míla@Janí
2 000 Kč  •  30. 5. 2023 17:31
Pro naše sluníčko :*
Žiškovi
200 Kč  •  30. 5. 2023 9:59
Držíme palce! LBB
Terka
300 Kč  •  30. 5. 2023 7:09
Pro statečnou Ivanku a její rodiče ❤️
peki
1 000 Kč  •  29. 5. 2023 10:32
♡♡♡

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat