Projekt ukončen:

Vaše podpora je pro nás důležitá, abychom mohli dokončit vysněný projekt pro pejsky

Vybráno 0 Kč 47 000 Kč
850 000 Kč
 -
20 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše příspěvku
0 Kč
Nejvyšší příspěvek
92 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Vaše podpora je pro nás důležitá, abychom mohli dokončit vysněný projekt pro pejsky

Datum přidání
1. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Potřebujeme Vás…

Dny utíkají jako šílené. Jedna psychická zátěž střídá druhou. Přestože svítí slunce, svět se zdá být stále temnější. Člověk má pocit, že ztrácí půdu pod nohama. A i když se snaží sebevíc, úzkost, beznaděj a strach začínají být na denním pořádku. Takhle jsme si ten náš život asi nikdo nepředstavoval. Bohužel i nás se okolní dění dotýká. I když jsme statečně čelili všem překážkám, musíme uznat, že v tuto chvíli budeme potřebovat pomoc zvenčí. Díky použití vlastních prostředků jsme přežili dobu covidovou, zdražování materiálu i energií. Stále jsme doufali, že náš (váš) vysněný projekt, který nám povolili v nejhorší možné době, statečně postavíme třeba vlastními silami. Dokončení projektu, jehož strastiplná cesta ke stavebnímu povolení trvala celých pět let, se z počáteční euforie stává ale naší noční můrou…

Stavební povolení přišlo s nástupem covidu. Následovaly cenové nabídky, které se měnily se zvyšujícími se cenami materiálu. Ruku v ruce s enormním snížením příjmů a pouze směšnou položkou poskytnutou státem jako podporou. Kolotoč cen se odrazil i na roky předpřipraveném úvěru, který nám v této nestandardní době schvalovali tři měsíce. Mezitím původní cenové nabídky na zhotovení projektu pozbyly platnosti a v době, kdy nám konečně úvěr “přiklepli” jsme zjistili, že původní cenová nabídka mezitím stoupla až o 300%. Přesto jsme stále věřili, že úpravou projektu za dostupnější materiál, to nějak společnými silami dokážeme. V současné chvíli je hrubá stavba před dokončením a poptávaný materiál a práce na dokončení, je mimo naše možnosti. Přesvědčila nás o tom hned první položka oken a dveří, která z nabídky před rokem stoupla z 66 tis. na současných 250 tis. a ani tato částka není (vzhledem k současnému vývoji) definitivní.

Projekt psí školky a hotelu propojeného s volnočasovým areálem má nabízet jak dosavadní služby hlídání, salonu, výcviku v novém kabátku, tak aktivity zcela nové jako je canisterapie, tréninky s pejskem pro děti, volnočasové aktivity pro děti z dětských domovů, terapie pro překonání strachu ze psů, vodní aktivity a sporty, pořádání narozeninových oslav, poradny pří výběru správného plemene i podpora při prvních měsícich soužití. Fotoatelier. Originální pamlsky a výrobky přímo od nás…a mnoho dalšího.

V neposlední řadě pak stále budeme pokračovat v poskytování dočasné péče pro potřebné pejsky, stejně tak jsme připraveni poskytnout azyl těm v současné chvíli nejzasaženějším…z Ukrajiny. Uvědomujeme si, že priorita “obyčejného” přežití ve válce na Ukrajině je v současnosti prvořadá, a příspěvky a dary jsou potřeba zejména a právě tam. Nebude tedy pro nás snadné zaujmout svou prosbou a ani bychom na úkor takto postiženým lidem a zvířatům nechtěli. Pokud by ale přesto někdo v náš projekt věřil a chtěl nás podpořit finančně, nebo jakýmkoliv přispěním ve formě například nabídnuté pomoci při stavebních (dokončovacích) pracech, nebo nějakým poskytnutím materiálu či zařizovacích předmětů za přijatelné ceny, nebo třeba jen dobrým tipem a radou..budeme velmi potěšeni. Za jakýkoliv dar Vám nabídneme aspoň symbolickou odměnu ve formě naší služby či produktu.

Bohužel současné situace není konečná, ale ceny se znovu šplhají strmě vzhůru, jsme nuceni projekt dokončit především vlastními silami. Původně schválená částka úvěru nám bohužel právě diky aktuálním cenám nestačí. Ve hře byla i myšlenka prodeje vlastního domu. Ondra bude tedy především sám makat, jak to jen půjde. Pokud ale už teď víte, jak a čím pomoci, budeme rádi.

Lenka, Ondra a Happy Dogs

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Lenka a  Psí školku Happy Dog jsem založila před čtrnácti lety jako výsledek své celoživotní lásky ke psům.

Tehdy jsem se nebála riskovat. A i když mě většina lidí odrazovala s tím, že „přece nikdo nebude chtít dávat psa do školky a ještě za to platit“, já jsem byla vnitřně přesvědčená, že je to skvělá myšlenka. Co všechno s sebou tohle podnikání ponese za rizika, odříkání, stresy a nasazení jsem si ani ve snu neuměla představit. Hnala mě myšlenka skvělé služby pro pejsky a jejich majitele. Pejsek se během dne zabaví s ostatními psími kámoši a páníček je klidný, že je o něj postaráno.

Když jsem konečně sehnala prostory, které byly vyhovující mému „bláznivému“ nápadu, většinou se pronajímatelé zalekli a nakonec vycouvali.  Má urputnost a vytrvalost přinesla ovoce v podobě pronájmu vhodných prostor na Žižkově. S neskutečným zapálením a natěšením jsem opravovala, zařizovala, nakupovala a činčala, abych mohla konečně přivítat své první klienty. První měsíce byly ve znamení telefonátů s opakujícími se dotazy „a co to vlastně je ta školka“… Těžké počáteční období se ale překlenulo a jméno Happy Dog se začalo šířit mezi pejskaři. Klientů přibývalo a já začala zjišťovat, že nám (sice velké) prostory nestačí. Potřebovali jsem výběh. Zahradu.  

Proces hledání objektu s pozemkem se opakoval v bledě modrém. Málokterý majitel se dokázal vypořádat s myšlenkou, že pronajme prostory psí smečce. 

Nakonec se na nás štěstí usmálo a my se mohli přestěhovat. Starší dům, který jsme vlastními silami zrekonstruovali, měl hlavně zahradu. Před osmi lety se do týmu přidal přítel Ondra, který psí školku „povýšil“ na rodinný podnik. Tady jsme za dobu 12 let zažili nejvíc dobrodužství, šťastných začátků, i smutných konců. Pot, slzy, lásku, vděk i nevděk. Všechno tohle nás ale nakonec udělalo silnějšími. 

I přesto, že konkurence po letech začala přibývat, na nezájem o naše služby jsme si nemohli stěžovat. Především chuť pokračovat dál a rozvíjet se mě přivedla k riskantnímu rozhodnutí. Všechny své úspory z prodeje vlastního bydlení jsem před sedmi lety investovala do nákupu pozemku, kdy jsem vůbec netušila, jestli zde vůbec někdy budeme moci realizovat. Byla to ovšem jediná možnost, protože na dražší pozemek bych nikdy neměla šanci dosáhnout. 

Po pěti letech se úřední šiml rozhodl nám vydat stavební povolení. No, a zbytek už znáte… covid, nečekané zvýšení cen materiálu, pokles příjmů, garance cenových nabídek v řádu pouze několika dní, dlouhotrvající schvalování úvěru, válka, ropa, zase zvýšení cen… výsledek toho všeho je, že firemní úvěr nám v současné situaci na dokončení stavby bohužel nestačí..

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

V závislosti na výši vybraných finanční prostředků využijeme k dokončení stavby služby stavební firmy, nebo svépomoci. Dokončovací stavební práce a materiál v hrubém výčtu znamenají: podlaha, strop, omítky, zateplení, fasáda, elektrikářské, instalatérské práce a materiál, sanita, příčky, okna, dveře. Nákup tepelného čerpadla, radiátory, retenční nádrž, jímka, nádrž na vodu. Vybudování příjezdové cesty a parkoviště. Terénní úpravy a oplocení. Na to vše nám zbývá úvěr ve výši 1,2 mil. Kč. V současné chvíli počítáme, že bude scházet cca 850.000,– (ze kterých ještě zaplatíme daň z příjmu). Podle výsledné sumy zvolíme buď variantu najmutí odborníků, nebo jsme připraveni dokončit projekt svépomocí

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu