Sbírka ukončena:

Na dopravu do stacionáře pro vozíčkáře Petra

Vybráno 0 Kč 0 Kč
70 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
0 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na dopravu do stacionáře pro vozíčkáře Petra

Vybráno 0 Kč 0 Kč
70 000 Kč
Zakladatel
Lucie Vacková
Datum přidání
20. 9. 2022

Představení sbírky

Účelem této sbírky je vybrat pro handicapovaného vozíčkáře Petra na dopravu do stacionáře, kam dochází 1 x týdně, aby mohl být mezi svými vrstevníky, kde je velmi šťastný a cítí se spokojeně.  Petr žije sám s maminkou, bohužel otec o něj nejeví zájem. Kvůli úmrtí babičky se velmi zkomplikovala finanční situace v rodině. Doprava do stacionáře je díky tomu, že se již bydliště Petra nachází mimo Prahu, velmi finančně náročná. Jedna cesta tam a zpět vychází  cca na 2500 Kč.  A to i díky tomu, že automobil musí mít nájezdovou plošinu na vozíček. Petr a jeho maminka nyní musí vyjít pouze s příspěvkem na péči a Petrova invalidního důchodu. Z této částky musí hradit náklady na domácnost, energie, léky, stravu a další výdaje.   Bohužel díky situaci, co nastala, již není v možnostech matky tuto dopravu hradit a byla by velmi nerada, kdyby Petr o tuto jedinou radost přišel. Proto Vás velmi prosím o pomoc s úhradou těchto cest.

Komu pomůžeme?

Petr je handicapovaný již od malička. Matka je bohužel samoživitelka, otec od mala nejeví o syna zájem. Petr trpí kvadruparetickou formou dětské mozkové obrny, což je postižení všech 4 končetin. Je plně závislý na péči matky. Pouze se jen plazí, dokáže se dostat na kolena, ale nepostaví se. K tomu má diagnostikovanou epilepsii. Je trvale připoután na invalidní vozík. Matka sama má zdravotní problémy. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celá částka bude použita na dopravu do denního stacionáře Akord, kam Petr dochází.  Pokud se nepodaří vybrat celá částka, budeme i tak rádi, že se pokryje alespoň část těchto nákladů. Naopak pokud se podaří vybrat více, mohou se Petrovi uhradit i náklady na pobyt ve stacionáři. Všem dárcům moc děkujeme :-*

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám