Všichni spolu v jednom autě

Vybráno 0 Kč 3 540 Kč
650 000 Kč
41 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Lucie Machylová
Datum přidání
10. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den, 

jmenuji se Lucie a jsem matkou dvou úžasných chlapců, z nichž bohužel, každý trpí nějakou formou zdravotního handicapu. Péče o staršího syna je pak natolik náročná, že jsem s ním doma a po posledních dvou letech už si troufnu napsat i já, že péče o něho je opravdu 24 hodinová. Spánek beru jako vzácný dar. 

Komu pomůžeme?

Starší syn Patrik (dnes 16 let) se narodil předčasně ve 27. týdnu těhotenství z důvodu nitroděložního zánětu.

Po narození ho provázely běžné komplikace spojené s nedonošeností. Vzhledem z situaci bych, ale mohla napsat, že se mu dařilo poměrně dobře. Žádné vážnější komplikace ho nepotkaly a až do jeho 6. měsíců se jevil jako naprosto zdravý.

Potom u něho došlo k zastavení vývoje a změně svalového tonu (napětí). Po 1. roce podstoupil vyšetření na magnetické rezonanci a bylo zjištěno, že prodělal Periventrikulární leukomalácii (úbytek bílé hmoty) a na mozku mu zůstala jizva. Do 3. roku měl diagnostikované tělesné postižení – DMO (zvýšené svalové napětí, postiženy obě nohy a levá ruka) a oboustrannou těžkou až hlubokou nedoslýchavost. Jinak na tom byl dobře. Naučil se několik znaků, užíval slova, uměl všechny dětské hříčky, hrál si a jinak to byl vlastně velmi šikovní kluk. Paní doktorka se, ale rozhodla, že již je dost starý, aby dostal místo neživé šetřící vakcíny, vakcínu živou a ta v kombinací s problémem, který na mozku jich měl, vykonala zbytek. Syn se úplně změnil. Přestal mluvit a nemluví dodnes. Vrátil se na úroveň cca 2 let, kde už zůstal a postupně se přidaly další a další diagnózy,jako těžká mentální retardace, dětský autismus, centrální zraková porucha, inkontinence, … V pubertě mu přestala růst pravá noha. Aktuální zkrat je kolem 10 cm. Přidala se epilepsie a nakonec porucha spánku, se kterou jsme bojovali již dřív.

Jestli se nám něco dařilo, tak to bylo zlepšení po pohybové stránce. Podstoupil několik operací například na uvolnění svalů dolní poloviny děla nebo plastiku zápěstí levé ruky. Na procházku užíváme invalidní vozík, ale například doma nebo na zahradě se zvládne pohybovat sám. Bohužel, výrazný zkrat jedné nohy mu chůzi výrazně zhoršuje a stejně tak držení celého těla. 

Mladší syn Nikolas (dnes 13 let) se narodil v termínu po bezproblémovém těhotenství a císařským řezem, který byl zvolen na mou žádost. Při řezu se zjistilo, že měl 3× omotanou pupeční šňůru kolem krku a jednou kolem těla. Do roku se vyvíjel normálně. Potom začal mít určité znaky v chování připomínající autismus, ale zdravé dítě jsme doma ještě neměli, tak nám to přišlo spíš až zpětně. Nerozvíjela se mu, ale ani řeč a od 3 let nám začalo kolečko vyšetření (foniatr, neurolog, psycholog, …). Závěr dětský autismus s mentální retardací. Najeli jsme na cílovou práci, nastoupil do speciální školky a postupně se začal lepšit. V 5 letech uměl spojit dvě slova (mentálně 3 roky) a při vyšetření sluchu v rámci preventivní prohlídky si slova místo opakování vymýšlel. Znovu jsme navštívili foniatra, který ve 3 letech ukončil vyšetření s tím, že je autista, tak je normální, že působí jako neslyšící. No … nakonec tam bylo poškození sluchu. Po nasazení sluchadel se začal poměrně rychle lepšit. Dnes je v 7. třídě běžné základní školy (bez asistenta) a na první pohled jeho handicap vidět není. Pravda, že jsme si to opravdu vydřeli. Měli jsme vlastně školu po škole a mezilidské vztahy jsou složitější dodnes. Aktivně sportuje a baví ho kreslení. 

Kluci mají za sebou metabolické i genetické vyšetření a příčina obtíží mladšího syna nebyla dodnes odhalena. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na nákup prostorného osobního automobilu.

Současný automobil již není v dobrém stavu. Měli jsme smůlu na špatnou karoserii a na jaře příštího roku již s největší pravděpodobností neprojde technickou kontrolou. 

Žijeme na vesnici. Oba synové mají školy v 15 km vzdáleném městě. Starší syn je nyní dlouhodobě doma, ale v brzké době byse měl do školy na opět vrátit. Výuka bude upravena jeho možnostem. Synové mají spoustu lékařů. Starší syn dokonce 18. po celé ČR. Čeká ho druhá operace levé ruky a kyčlí. Mladší syn má potom různé mimoškolní aktivity, které mu pomáhající si nejen odpočinout. Automobil pro nás není přepychem, ale nezbytností. 

Finance budou použity na nákup automobilu a to v jakékoli vybrané částce. Při nižší na nákup ojetého automobilu. Při vyšší na úpravu automobilu dle potřeb synů. 

Každé pomoci si velice vážíme a ze srdce za ní děkujeme. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 090 Kč  •  17. 5. 2022 18:03
DobroDárce
500 Kč  •  14. 5. 2022 7:06
Štědrý dárce
200 Kč  •  13. 5. 2022 22:10
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  13. 5. 2022 16:16
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 5. 2022 14:17
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  13. 5. 2022 13:53
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  13. 5. 2022 13:07
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2022 12:22
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 5. 2022 6:33

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Velkorysý dárce
1 090 Kč  •  17. 5. 2022 18:03
DobroDárce
500 Kč  •  14. 5. 2022 7:06
Štědrý dárce
200 Kč  •  13. 5. 2022 22:10
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  13. 5. 2022 16:16
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 5. 2022 14:17
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  13. 5. 2022 13:53
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  13. 5. 2022 13:07
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2022 12:22

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám