Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět na koupi vozu pro Honzíka

Vybráno 0 Kč 40 000 Kč
40 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
40 000 Kč
Průměrná výše daru
40 000 Kč
Nejvyšší dar
8 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět na koupi vozu pro Honzíka

Vybráno 0 Kč 40 000 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
21. 7. 2022

Představení sbírky

Maminka postiženého Honzíka nás poprosila o pomoc s pořízením automobilu pro svého syna, který trpí mimo jiné mozkovou obrnou, hluchotou či epilepsií a který není schopen jezdit MHD. Rodiče tedy potřebují finance na nový automobil, aby mohli Honzíka přepravovat k lékařům, na rehabilitace, do školy a všude, kam je to potřeba.

Honzík má moc rád plavání v bazénu, takže tam jezdí velice často.

Komu pomůžeme?

Honzík je 10letý kluk, který se narodil předčasně, vážil necelé 1 kilo a hned na začátku svého života prodělal těžkou infekci. Bojuje s epilepsií, dětskou mozkovou obrnou, totální hluchotou kompenzovanou kochlearním implantátem, poruchou chování a dalšími zdravotními komplikacemi.

Protože však Honzík chodí, rodina nemá nárok na příspěvek od státu na pořízení automobilu. Honzík však vzhledem k jeho postižení není schopen přepravy dopravními hromadnými prostředky. Nevydrží bez připoutáni sedět a vadí mu hluk.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zakoupení nového automobilu. Momentální vůz, který má Honzíkova rodina k dispozici, je již ve stavu, kdy je každá oprava velmi finančně náročná a nyní se to dostalo do bodu, kdy se více vyplatí raději pořídit nový než znovu opravovat stávající. Byla by opět jen otázka času, než by byla potřeba další velice nákladná oprava.

Každý den rodiče Honzíka vozí do školy, kde vydrží jen 2 hodiny, a tudíž chodit do zaměstnání pro matku není možné. Pracuje jen otec.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
40 000 Kč  •  22. 7. 2022 11:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat