Úspěšně vybráno:

Výcvik Feldenkraisovy metody cvičení pro Matěje

Vybráno 0 Kč 100 000 Kč
100 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
100 000 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
33 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Výcvik Feldenkraisovy metody cvičení pro Matěje

Vybráno 0 Kč 100 000 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
24. 11. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je pro desetiletého Matěje, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Matějova maminka nás požádala o finanční pomoc, díky které by mohla absolvovat čtyř letý výcvik Feldenkraisovy metody.

Po jeho dokončení bude moci se synem cvičit sama doma a do budoucích let tak ušetří nemalé peníze za placené cvičení s odborníkem, kterým se díky tomu stane ona sama.

Příběh Matěje byl vybrán a podpořen akcí Kapříci 2022.

Komu pomůžeme?

Matěj se narodil předčasně ve 34. týdnu, po porodu se objevily problémy s dýcháním s nutností intubace. Nedostatečný přísun kyslíku do mozku a sepse, kterou prodělal během pobytu na neonatologickém oddělení, pak měly za následek jeho další zdravotní problémy a opoždění ve vývoji. V necelém roce mu byla diagnostikována dětská mozková obrna, konkrétně spastická kvadruparéza. Později se přidala také epilepsie, kterou se naštěstí díky psychickému zlepšení podařilo utlumit.  Jezdí často na různé rehabilitace a maminka se snaží s Matějem pravidelně cvičit a věnovat se mu, jak potřebuje. Jde to krůček po krůčku, ale výsledky jsou znát.  

Feldenkraisova metoda používá pohyb jako prostředek k učení a k funkčnímu uvědomování si sebe sama ve vztahu k okolnímu prostředí. Toto originální cvičení se zaměřuje na rozvíjení všech důležitých životních funkcí, tělesných i duševních. Matěj si tak může najít svoji cestu k tomu, aby si sám mohl sednout, dolézt si kam potřebuje a později se i zvednout a jít do chůze. Jeho maminka se rozhodla proto co nejvíce zapojit a přihlásit se do výcviku, který je již umožněn i pro rodiče handicapovaných dětí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na výcvik Feldenkraisovy metody cvičení. Výcvik bude intenzivně probíhat 4× do roka a maminka Matěje věří, že díky němu bude moci s Matějem pravidelně cvičit doma i ona.

Čtyřletý mezinárodně akreditovaný výcvik Feldenkraisovy metody bude probíhat v termínu říjen 2022 – červen 2026 v Praze. Jeho úspěšné absolvování opravňuje k vedení lekcí ve skupině i k vedení individuálních lekcí Feldenkraisovy metody – funkční integrace.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 000 Kč  •  26. 12. 2022 15:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat