Okna do pokojíčků dětí, o které se stará onkologicky nemocná maminka Hanka

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
200 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Hana Hlaváčková
Datum přidání
27. 7. 2022

Představení sbírky

Dobrý den, jsme rodina – maminka a děti, které mám v pěstounské péči od malinka do dospělosti nebo spíše do dostudování a ještě lépe na celý život. Obýváme starý dům, který si podle možností sami opravujeme. Pokojíčky za ty roky už mockrát změnily barvu, ale okna jsou v nich stará a nedají se už ani otevřít. Aktuálně řešíme jak a čím budeme v zimě topit. Máme možnost částečně vytápění dřevem, ale jsem teď onkologicky nemocná a těžkou práci dělat nemůžu a jakékoli jiné topení vyžaduje především dům zateplit a vyměnit okna. 

Komu pomůžeme?

Nemocné mamince s dětmi. Jsme hodně kreativní a s lecčím si víme rady, ale já jsem teď dlouhodobě nemocná, proto potřebujeme pomoct. Děti jsou velice šikovné, studují a dobře se učí. Doma mi také hodně pomáhají.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na výměnu oken v pokojíčcích. Na výměnu oken se už chystáme dlouho, ale při běžném provozu rodiny se nám peníze na okna nedařilo ušetřit a v současné situaci, když je všechno drahé a já jsem onemocněla není možné částku našetřit. Přitom výměna oken je důležitá, abychom dům v zimě vytopili. Začíná to být i nebezpečné, bojím se, aby si děti při manipulaci s okny neublížily.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  27. 7. 2022 16:56

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Milý dárce
1 000 Kč  •  27. 7. 2022 16:56

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám