Sbírka ukončena:

Vysněné autíčko pro Terezku

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
500 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vysněné autíčko pro Terezku

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Vladislav Juroszek
Datum přidání
17. 3. 2023

Představení sbírky

Terezka je 17-ti letá slečna, která je velmi pozitivní. Bohužel však v jejím věku na úrovni 2 až 3 leté holčičky. Má DMO kvadruparetická forma, vadu řeči, výrazně opožděný psychomotorický vývoj, nosí brýle. Rádi bychom pořídili nové větší auto pro její převoz na rehabilitace, do lázní a v neposlední řadě do rehabilitačního stacionáře a školy, kterou máme 20 km daleko. Děkujeme všem za jakoukoli pomoc a podporu.

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Terezka a mám 17 let. Narodila jsem se v 37. týdnu těhotenství mojí maminky, která prodělala velmi silný epileptický záchvat. Následkem těžkého porodu došlo u mě k nedokrvení mozku. Od té doby navštěvujeme s rodiči lázeňské pobyty, rehabilitační pobyty, hippoterapii. Ve 3 letech jsem absolvovala 1. operaci nohou a v 5. letech znovu. Pokaždé jsem měla sádry na nohou 6 týdnů a potom následovala intenzivní rehabilitace, lázně. Co se týká řeči, úroveň srozumitelnosti mám na úrovni asi 2-letého dítěte, ani slovní zásoba není velká. Rodiče mi rozumí, jak jinak, ale s ostatními lidmi nejsem schopna se dorozumět. Jsem však velmi veselá, jak říkají mojí rodiče. Miluji společnost ostatních lidí, hudbu, jsem hodně zvědavá a mám ráda, když se mi něco nového podaří. Rodiče mi přizpůsobili náš malý domek tak, abych se tak cítila spokojeně a nic mi nechybělo. Žiji tam pouze se svými rodiči, nemám žádné sourozence, škoda.

Během pobytu v lázních jsem získala kamarády, se kterými bych se ráda zase někdy viděla, ale naše autíčko dosluhuje. Rodiče mi upravili domeček tak, abych ho měla co nejpříjemnější a mohla se tam pohybovat na vozíku samostatně, Stálo to hodně peněz a tak nám nezůstaly už na doplatek auta.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Za vybrané peníze bychom rádi pořídili Terezce auto s velkým zavazadlovým prostorem, nejraději Škoda Kodiaq, 4×4, protože bydlíme docela v horách, s otočnou sedačkou a speciální vak na nastupování, které se bohužel nevejdou do každého auta. Věříme, že je mezi lidmi ještě dost ochoty pomoci jiným lidem. Děkujeme za každou přispěnou korunku pro Terezku, děkujeme, že Vám její příběh není lhostejný.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  2. 5. 2023 0:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat