Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Dominikovi, který trpí dvěmi závažnými nemocemi.

Vybráno 0 Kč 15 400 Kč
od 13 dárců
 -
13 dárců
Celkem se zapojilo
1 185 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Dominikovi, který trpí dvěmi závažnými nemocemi.

Vybráno 0 Kč 15 400 Kč
od 13 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Alžběta Sokolíková
Datum přidání
4. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsme rodiče 14-ti letého statečného syna Dominika Kadlece, který trpí od malička Dětským autismem – nízkofunkčním s těžkou mentální retardací. Dále trpí těžkou formou hemofilie typu B v péči hematologie FN Motol.

Synovi musí dávat každých 14 dní injekci LÉK do žíly, aby se mu alespoň trochu srážela krev. Syn je také hyperaktivní, na to bere denně prášky, aby se zklidnil. Spojení těchto dvou nemocí je strašné, protože na syna musíme dávat opravdu nonstop pozor, aby se mu něco nestalo a nezačal krvácet. Samozřejmě, je pořád samá modřina a když se více udeří, začne krvácet do těla. To se mu v postiženém místě začne rána nalévat krví a otékat. V tomto případě musíme do nemocnice na injekci do žíly,aby se krvácení zastavilo. Otec syna z trvalého stresu onemocněl vysokým tlakem a cukrovkou s kterou se musí léčit. Nakonec až na hranici kolabsu musel uznat, že péče o syna je velice náročná, přesto že ho člověk neskutečně miluje. Musel odejít z práce a být tu pro něj.

Komu pomůžeme?

Dominikovo fungování v běžném životě je velmi omezené, vyžaduje neustálý dohled dospělé osoby.Bohužel se často dostává do situací, které jsou konfliktní vzhledem k nepochopení jeho stavu. Tyto situace jsou velmi rizikové z pohledu možného vzniku úrazu. Lékaři je doporučeno, aby Dominik trávil čas ve svém vlastním ohraničeném prostoru.

Dominik potřebuje pomoc, protože je skoro pořád doma v bezpečí, a potžebuje být také venku na vzduchu. Chodíme s ním na procházky,nebo do obchodu, kde jsou pořád problémy. Pořád z ničeho nic utíká a musíme ho hlídat, nebo sahá na lidi. Někteří lidé na něj sprostě řvou a stalo se i že ho udeřily, protože se jich dotknul. I když má na sobě tričko nebo vestu, kterou nosí na sobě pořád s nápisem – nejsem nevychovaný jsem autista ( aby lidi poznali, že za to nemůže ). Také tam má telefoní číslo, kdyby se ztrastil. Takže je pro nás nejlepší chodit tam, kde nejsou lidi. Tam ho můžeme i pustit z ruky, aby se proběhl. Když je volný a může sám běhat je šťastný. Takto žijeme již asi 11 let v trvalém stresu a napětí. Na dětském hřišti mu musíme být pořád v patách, aby sobě,nebo někonu něco neprovedl. Nesnáší dětský pláč, jak ho sliší je ve stresu a může sebe nebo někoho jiného fyzicky napadnout.

Rádi bychom pro syna zarídili oplocenou zahradu,kde bychom spolu mohli trávit čas.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze bychom použili na vlastní oplocenou zahradu kousek za Prahou s nějaku chatkou či karavanem. Kde bude syn šťastný a nikým nerušený a bude mít konečně volnost.

Pokud se vybere méně,nebo více financí,budou použity na terapie pro Dominika.

Tímto Vás chceme moc a moc poprosit o pomoc. Předem srdečně děkujeme dárcům, že jsou tak laskaví a mají srdce na pravém místě. Moc si toho vážíme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  1. 7. 2022 16:43
🍀
Dobrosrdečný dárce
10 000 Kč  •  27. 6. 2022 21:37
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  27. 6. 2022 13:31
Milý dárce
300 Kč  •  23. 6. 2022 13:37
Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  21. 6. 2022 20:26
DobroDárce
1 000 Kč  •  11. 6. 2022 9:45
Jirka
300 Kč  •  13. 5. 2022 15:15
Držím palce
Štědrý dárce
200 Kč  •  11. 5. 2022 22:46
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 5. 2022 11:37
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 5. 2022 18:12
Štědrý dárce
200 Kč  •  8. 5. 2022 23:13
Milý dárce
300 Kč  •  5. 5. 2022 13:49
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  4. 5. 2022 21:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat