Sbírka ukončena:

Zajištění školného pro Elizabetu

Vybráno 0 Kč 1 300 Kč
2 000 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
650 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zajištění školného pro Elizabetu

Vybráno 0 Kč 1 300 Kč
2 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Elizabeta Petrová
Datum přidání
25. 2. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Elizabeta Petrová, je mi 17 let a studuji druhý ročník na brněnském čtyřletém gymnáziu. Již od devíti let sním o studiu v zahraničí. Vzdělání se řadí mezi mé naprosté priority, celé roky kladu největší důraz na dobré známky.  Po dlouhém zvažování jsem vybrala Švýcarsko, jelikož poskytuje prvotřídní vzdělání. Díky střední škole, jako je tato, se mohu dostat na opravdu kvalitní univerzity. Až budu moci, své privilegium bych chtěla použít k pomoci ostatním.

Celé roky si přeji, abych na takové škole mohla studovat, teď tato chvíle nadešla. Pouze finanční důvody mi to prozatím neumožňují. 

Studium na této škole pro mě neskutečně znamená. Škola poskytuje studium v angličtině a mezinárodní rozhled. Nabízí možnost mezinárodní maturity a mnoha volnočasových aktivit. 

Tato škola mi umožní rozvinout svůj studijní a profesní potenciál.

Komu pomůžeme?

Vaše částka mi pomůže naplnit a plně realizovat studium na střední internátní škole.

Studovat tuhle školu pro mě znamená splněný sen a mnohem lepší budoucnost. Proto bych Vás, každého, kdo tento text čte, chtěla poprosit, zda by mi na tento sen mohl přispět.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Celá částka bude použita na zaplacení školného na mezinárodní škole ve Švýcarsku. Součástí plné ceny školného je ubytování, vzdělání, strava a volnočasové aktivity. Studovat na této škole je pro mě jedinečná příležitost, věřím, že společně zvládneme tuto částku sestavit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Melania
300 Kč  •  12. 4. 2022 14:08
Váš sen se vyplní, věřte a nevzdávjete se. Úspěch se dostaví
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  16. 3. 2022 17:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat