Zdravotní kočárek pro Barborku trpící těžkým handicapem SMA

Vybráno 0 Kč 3 100 Kč
46 676 Kč
42 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Miloslava Hlináková
Datum přidání
9. 6. 2022

Představení sbírky

Rádi bychom požádali dárce o přispění na doplatek na zdravotní kočárek pro naši dvouletou dceru Barborku. Kočárek je částečně hrazen ze zdravotní pojišťovny (45% hradí pojištovna), se zbytkem bychom potřebovali pomoci. Kočárek je zároveň 2 v 1 – může se použít jako zdravotní kočárek a nebo do budoucna jako zádržný systém do auta pro převoz Barborky, který hodně řešíme.

Komu pomůžeme?

Barunka se narodila jako údajně zdravé miminko, na tříměsíční kontrole praktické lékařka neřešila nehybnost Barborky až v pěti měsících nová lékařka začala řešit Barborčin stav, ale za tu dobu nemoc SMA způsobilo nezvratné poničení svalů, včetně dýchacích.

Barunka má spinální muskulární atrofie 1. typu. Většinu dne leží v postýlce napojené na dýchací přístroje. Barborka dokáže uzvednout lehounké hračky pro malá miminka, ale cokoli těžšího, objemněšjího je pro ni nedosažitelné. Bez mé pomoci se neobrátí, nenapolohuje, nepřizvedne, doslova nepohne z místa. Je velmi vnímavá a citlivá. Snažíme ji zpestřit běžný den masážemi, častým polohováním, povídáním, pohádkami, koupáním, které zvládáme i s ventilací. Snažíme se ji dopřát i pobyt venku, i když to znamená složité přenášení přístrojů. Dýchání bez podpory přístrojů a velmi častého odsávání, dopomoci v odkašlávání není možné. Jídlo přijímá pouze skrze peg, není možné podávat ústně. Barunka nemůže mluvit z důvodu oslabení svalů. Péče je o Barborku velmi intenzivní, vyžaduje i plnou přítomnost mě jako maminky (velmi těžce akceptuje nový lidi – pečující). Prakticky jsem zcela uvázaná u postýlky Barunky. Barunka má svoji starší sestřičku (7 letou), která je Barborce vším, ale zároveň si všímám, že Barunka cítí, že se nemůže pohybovat jako ona a vnímám její lítost nad tím.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

V tuhle chvíli by Barborka potřebovala zdravotní kočárek, který ji umožní pohodlnou polohu a zároveň uveze všechny přístroje, který zabezpečí její životní funkce. Barborčiny plíce jsou natolik slabé, že v sedě ani polosedě nedokáží dostatečně dýchat a je nutná vodorovná poloha pro zajištění jejího dýchání, a zároveň je to pohodlná poloha pro Barborku. V tuhle chvíli s ní nemůžeme na procházku mimo dům z těchto důvodů. Nyní to řešíme, že musíme jezdit se dvěma kočárky – jeden používáme pro Barborku, druhý pro přístroje. Vždy mě musí doprovázat druhý dospělí. Řešíme zároveň zdravotní kočárek pro Barborku i bezpečný transport. Byla nám doporučena sedačka Stingray od výrobce R82, která by měla pořešit jak výlety pěšky, tak i autem. Zároveň úložná prostor i madla by měla zvládnout pojmout všechny přístroje -neinvazivní plicní ventilace, kašlací asistent, malá kyslíková bomba, odsávačka, oxymetr.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
3 000 Kč  •  16. 6. 2022 16:12
Laskavý dárce
100 Kč  •  11. 6. 2022 10:23

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Štědrý dárce
3 000 Kč  •  16. 6. 2022 16:12
Laskavý dárce
100 Kč  •  11. 6. 2022 10:23

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám