Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na zdravotní matraci pro Barunku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
23 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na zdravotní matraci pro Barunku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá, TV Nova s.r.o.
Datum přidání
13. 9. 2022

Představení sbírky

Barunka od chvíle, co se dozvěděla svou diagnózu, statečně bojuje s nepřízní osudu a ráda by si zpříjemnila život alespoň maličkostmi, jako je například pořízení si nové zdravotní matrace. 

Částku 30.000,-Kč v pořadu Na lovu pro Barunku vysoutěžil Josef Maršálek.

Komu pomůžeme?

Barunku je dvaceti šesti letá slečna, která bojuje s rakovinou mozku a kromě toho také trpí epilepsií. Kvůli nádorům na mozku je Barunce zcela změnil dosavadní život, který se jí převrátil vzhůru nohama. Ona i celá její rodina se statečně snaží se vším bojovat a neztrácejí víru, že již brzy bude po všem a Barunka se uzdraví natolik, že si bude moci zase užívat života naplno. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pořízení zdravotní matrace pro Báru. Lidem s takovýmto onemocněním nemůžeme přímo pomoci s jejich zdravotním stavem, ale můžeme jim ho alespoň zpříjemnit a poskytnout co nejlepší podmínky pro jejich boj s nemocí. Barunka si přála novou zdravotní matraci, na které by se jí hezky spalo a ona tak s její pomocí alespoň ve spánku na chvíli mohla zapomenout na všechno to ošklivé a velice náročné, s čím se musí potýkat. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
30 000 Kč  •  21. 9. 2022 14:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat