Zkvalitnění tréninku pro malé akvabelky

Vybráno 0 Kč 6 644 Kč
60 000 Kč
50 dnů
do ukončení
Datum přidání
11. 4. 2022

Představení projektu

Jsme nadšená banda maminek a babiček, které chtějí dělat něco pro děti a s dětmi. Makáme na tom, aby jsme si rozšířili naše vzdělání a kompetence, které chceme zúročit s dětmi v bazénu i mimo něj. Všechny tyto aktivity děláme ve svém osobním volnu a bez nároku na odměnu. Naší odměnou jsou spokojené tváře dětí.

Doba COVIDová měla největší dopad na děti. Připravila je o sociální vazby, vzdělávání, sport i zdraví. Snažíme se, aby alespoň část těchto ztrát byla napravena. Naše děvčata si tvoří zdravé a žádané návyky v pevně stanoveném režimu tréninku, otužují tělo i mysl, ale také si tvoří přátelské vztahy a učí se spolupráci a týmovému duchu.

Moc bychom si přáli, aby naše malé akvabelky měli kvalitní tréninkové pomůcky, které jim pomohou dosáhnout úspěchu, který si bezpochyby zaslouží.

CO JE SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ

Je to skvělý způsob, jak se udržovat v kondici, nejen pro ženy. Od roku 2015 je umělecké plavání smíšeným sportem. Synchronizované plavecké soutěže se konají jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni. Jedná se o sport, který vyžaduje vysokou fyzickou zdatnost a dovednosti sportovců. Je velmi prospěšné pro lidské zdraví a vývoj.

Přínosy uměleckého plavání pro zdraví:

  1. Flexibilita. Synchronisté patří mezi nejpružnější sportovce. Rytmické plavání pomáhá stát se flexibilním ve všech aspektech tohoto sportu, ať už na souši nebo v bazénu. Starší sportovci hlásí zlepšení artritidy a dalších stavů souvisejících s věkem poté, co začnou cvičit.
  2. Zvýšená aerobní kapacita. V průměru může plavec zadržet dech až na tři minuty, i když při cvičení je to obvykle omezeno na jednu minutu po druhé. Zvýšení objemu plic může pomoci s plicními stavy, jako je astma.
  3. Zvýšená výdrž. Fyzická zdatnost plavce je extrémně vysoká. Neustálý pohyb zlepšuje vytrvalost, protože sportovci trénují celé tělo během každého cvičení. Pouhé jedno dvouhodinové cvičení týdně může mít obrovský vliv na vaši vytrvalost prostřednictvím křížového tréninku na souši i v bazénu.
  4. Zvýšená svalová síla. Umělecké plavecké programy mohou zahrnovat řadu zákrutů, motouzů, špičatých prstů a další. Různé postupy znamenají, že neustále izolujete a používáte jednotlivé svaly. Plavci se během lezení nemohou dotknout dna bazénu.
  5. Výkon mozku. Učební osnovy zajišťují, aby si mozek pamatoval a uchovával informace. Udržování aktivního mozku zajišťuje vytváření nových nervových drah a zachování zdraví těch stávajících.
  6. Zvýšení sebevědomí a dovednosti týmové práce… Skupinový trénink rozvíjí pocit kamarádství a sebeúcty, což vede ke zvýšení sebevědomí. Komunikace s novými lidmi všech věkových skupin a prostředí, umožní rozvíjet řečové schopnosti a získávat nové přátele.
  7. Zlepšení duševní pohody. Endorfiny, které tělo vytváří při jakékoli fyzické aktivitě, jsou užitečné při léčbě deprese, nálady a psychického zdraví.

Kdo za projektem stojí?

Jsme Synchro club Havířov, z. s., jsme maminky a babičky, které se snaží zúročit své zkušenosti a dovednosti a nežádají na oplátku víc, než úsměvy na tvářích dětí. Myšlenka založit vlastní klub již zde byla dlouho, avšak doba COVIDová nám hatila plány, nakonec jsme se ale přece jen nevzdali a od února 2022 jsme oficiálně začali trénovat.

Již v tuto  chvíli zaznamenáváme velký progres u všech děvčat na všech úrovních. Dívky nabývají na síle, ve vodě se cítí bezpečněji, zvyšuje se kapacita plic, zpevňují střed těla. Rodiče vnímají zlepšení v chování i ve škole. Naše svěřenkyně navazují přátelské vztahy.

Více se o nás dozvíte na

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100077127950379

Instagram: https://www.instagram.com/synchrohavirov/

WEB: https://www.synchro-havirov.cz/

Na co vybrané peníze použijeme?

Většinu pomůcek jsme byli schopni zakoupit z vlastních zdrojů, kdy počáteční investice už přesáhla částku minimálně 40.000,- Kč. Jsou zde však pomůcky, které jsou neméně důležité.

Jedná se především o speciální sluchátka pro plavce a mikrofon pro trenéra. Nejlepší pokroky při sportovní výuce jsou prováděny, když trenér poskytuje okamžitou zpětnou vazbu sportovci s informacemi, co v danou dobu dělá dobře a co je třeba zlepšit. Většinou tuto zpětnou vazbu dostane sportovec až po konci tréninku, při rozhovoru s trenérem. I před výukou může trenér předat pokyny, co a jak provést, ale nikdy během aktuálního tréninku. Při vodních sportech je to tím těžší, když je hlava pořád ponořená ve vodě. Set sluchátka / vysílačka je ideální řešení pro spojení trenéra a sportovce a dává možnost okamžitě v reálném čase analyzovat výuku a komentovat ji. Jednoduše řečeno, tento set umožňuje trenérovi komunikovat se sportovcem přímo během výuky.

Nedílnou součástí tréninku, je i trénink na „suchu“, kde se zaměřujeme na posilování, gymnastické prvky, flexibilitu a celkovou koordinaci.  Zde postrádáme Airtrack neboli nafukovací žíněnku, která mě pevný, ale zároveň pružný povrch, který poskytuje bezpečný prostor pro širokou škálu cvičení, včetně gymnasticky, tance, parkouru a i bojových umění. Cvičení na Airtracku je pro děti příjemné, cítí větší jistotu a bezpečí.

Pro všechny sportovní týmy je důležitým prvkem tréninku sportovní soustředění a u našich akvabelek tomu není jinak. Naše sportovní soustředění se bude konat o letních prázdninách a zde bychom rády dětem pronajali autobus, který by je bezpečně odvezl na sportovní soustředění a po jeho skončení zase zpět.

Za každou finanční pomoc Vám předem moc děkujeme.

„Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým.“ Imanuel Kannt

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Laskavý přispěvatel
1 000 Kč  •  1. 5. 2022 14:53
Štědrý přispěvatel
243 Kč  •  28. 4. 2022 6:58
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  15. 4. 2022 7:06
Laskavý přispěvatel
1 001 Kč  •  14. 4. 2022 21:17
Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  14. 4. 2022 9:16
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  13. 4. 2022 13:56
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  12. 4. 2022 16:04
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  12. 4. 2022 8:35
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  11. 4. 2022 22:34
Janina
400 Kč  •  11. 4. 2022 19:31
Krásný projekt. Věřím v jeho úspěch!
Laskavý přispěvatel
1 000 Kč  •  11. 4. 2022 18:48
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  11. 4. 2022 17:56

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vyberte si odměnu

1 hodina tréninku akvabel
Přispějte 1 000 Kč a více

1 hodina tréninku akvabel

Zbývá 8/10

Chápeme, že samotný název synchronizované plavání může představovat abstraktní pojem a ne vždy jde představit si, o co tady vlastně jde. Proto štědrému dárci nabízíme 1 hodinu tréninkovou hodinu.

Trénink bude uskutečněn po domluvě s trenérem dle tréninkového plánu.

Odměna Zbývá 8/10

Štědrý dárce se na 1 hodinu promění v akvabelu a vyzkouší si trénink pod vedením trenérek sám na sobě.

Samozřejmě může tuto odměnu věnovat svému dítěti.

Věříme, že po tréninku již pojem synchronizované plavání nabyde reálnějších obrysů.

Dobrý pocit
Přispějte 100 Kč a více

Dobrý pocit

Zbývá 93/100

Projekt se mi líbí a rád přispěji.

Zbývá 93/100
Video poděkování
Přispějte 300 Kč a více

Video poděkování

Zbývá 97/100

Krátký videoklip s poděkováním.

Zbývá 97/100
1 hodina tréninku akvabel a týmové tričko
Přispějte 2 000 Kč a více

1 hodina tréninku akvabel a týmové tričko

Zbývá 5/5

Chápeme, že samotný název synchronizované plavání může představovat abstraktní pojem a ne vždy jde představit si, o co tady vlastně jde. Proto štědrému dárci nabízíme 1 hodinu tréninkovou hodinu a krásné týmové tričko.

Odměna Zbývá 5/5

Štědrý dárce se na 1 hodinu promění v akvabelu a vyzkouší si trénink pod vedením trenérek sám na sobě.

Samozřejmě může tuto odměnu věnovat svému dítěti.

Věříme, že po tréninku již pojem synchronizované plavání nabyde reálnějších obrysů.

Tričko bude předáno při domluveném tréninku.

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

1 hodina tréninku akvabel
Přispějte 1 000 Kč a více

1 hodina tréninku akvabel

Zbývá 8/10

Chápeme, že samotný název synchronizované plavání může představovat abstraktní pojem a ne vždy jde představit si, o co tady vlastně jde. Proto štědrému dárci nabízíme 1 hodinu tréninkovou hodinu.

Trénink bude uskutečněn po domluvě s trenérem dle tréninkového plánu.

Odměna Zbývá 8/10

Štědrý dárce se na 1 hodinu promění v akvabelu a vyzkouší si trénink pod vedením trenérek sám na sobě.

Samozřejmě může tuto odměnu věnovat svému dítěti.

Věříme, že po tréninku již pojem synchronizované plavání nabyde reálnějších obrysů.

Dobrý pocit
Přispějte 100 Kč a více

Dobrý pocit

Zbývá 93/100

Projekt se mi líbí a rád přispěji.

Zbývá 93/100
Video poděkování
Přispějte 300 Kč a více

Video poděkování

Zbývá 97/100

Krátký videoklip s poděkováním.

Zbývá 97/100
1 hodina tréninku akvabel a týmové tričko
Přispějte 2 000 Kč a více

1 hodina tréninku akvabel a týmové tričko

Zbývá 5/5

Chápeme, že samotný název synchronizované plavání může představovat abstraktní pojem a ne vždy jde představit si, o co tady vlastně jde. Proto štědrému dárci nabízíme 1 hodinu tréninkovou hodinu a krásné týmové tričko.

Odměna Zbývá 5/5

Štědrý dárce se na 1 hodinu promění v akvabelu a vyzkouší si trénink pod vedením trenérek sám na sobě.

Samozřejmě může tuto odměnu věnovat svému dítěti.

Věříme, že po tréninku již pojem synchronizované plavání nabyde reálnějších obrysů.

Tričko bude předáno při domluveném tréninku.