ATYPICKÝ – kniha od autistického pedagoga

Milník 1/3

Kniha bude! Vytištění knihy v malém nákladu + vyplatíme honorář tvůrcům na spektru autismu, kteří na vydání knihy pracují.

Vybráno 0 Kč 170 414 Kč
180 000 Kč
22 dnů
do ukončení

Milník 2/3

Kniha do škol! Více výtisků a navážeme spolupráci s vybranými školami + besedy za účasti sebeobhájce na spektru autismu.

Vybráno 0 Kč 170 414 Kč
240 000 Kč
22 dnů
do ukončení

Milník 3/3

Zajistíme více výtisků knih autistického pedagoga. Pokud překročíme tento milník, vydáme audioknihu v podání známého herce.

Vybráno 0 Kč 170 414 Kč
280 000 Kč
22 dnů
do ukončení
Datum přidání
13. 2. 2024
Poslední aktualita

28. 3. 2024 20:08

Den učitelů a naše sbírka na knihu ATYPICKÝ

Na dnešní Den učitelů připomnělo Donio na svém LinkedInu naši sbírku na vydání knihy ATYPICKÝ právě od učitele. Díky Vám už má sbírka 50% cílové částky. Děkujeme. Sbírka na vydání knihy a také audioknihy končí za 46 dní. https://www.donio.cz/atypicky-kniha

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Příběh aneb proč chci vydat knihu autistického pedagoga?

Když před 10 lety mému synovi ve druhé třídě diagnostikovali středně funkční Aspergerův syndrom, rozpadl se mi svět. O autismu jsem věděla jen z filmu Rain Man a sem tam z nějakých textů v běžných médiích. Diagnostička nám pouze řekla: „Hodně štěstí, budete to mít těžké.“ Půl roku jsem na tom byla zle. Pak jsem zjistila, že na FB existují skupiny autistů, tak jsem napsala post, jak jsem se z toho zhroutila, protože nám popřáli hodně štěstí a do ruky nám dali letáky. Do zpráv mi přišlo několik osobních příběhů dospělých autistů. Začali jsme si psát a oni byli prvními, kteří mi skutečně pomohli. Došlo mi, že tady u nás chybí rady přímo od lidí, kterých se autismus týká. Tak vznikl nejprve on-line ATYP magazín.

Video: pedagog Pete Wharmby: Proč jsem napsal knihu ATYPICKÝ?

Už nechci, aby ve škole nějaké dítě dopadlo jako můj syn

Můj syn byl radostný, zvídavý, citově jemný kluk. Ve školce byl rád a v přípravné třídě dokonce zůstával dobrovolně v družině až do pěti hodin, protože tam měl kamaráda. Jenže přípravná třída byla kus cesty autobusem a my dali na radu okolí a rozumu, že nejlepší je chodit do blízké základky. Kdybych už tehdy věděla, že je autista, rozhodli bychom se jinak. Zůstal by tam, kde byl šťastný, kde měl kamaráda, kde se cítil přijímaný. Bylo mu 7,5 let, když nastoupil do nejbližší základní školy. Ve druhé třídě se začal měnit, padal do regrese, začal se v noci budit úzkostí, skončil na antidepresivech. Na diagnostiku jsme čekali další rok. Na konci 3. třídy už nebyl zvídavý, nesmál se. Asistentku měl od 3. třídy.

Jako rodič nevíte, co se ve škole přesně děje, a všichni říkají, že socializace je nutná. Děti syna měly rády, on je taky. Nepřijali ho dospělí. Každý den se vracel víc a víc unavený a vyhořelý ztracený kluk. V páté třídě jsme intenzivně hledali jinou školu, ale bylo to beznadějné. Všude plno. V šesté třídě skončil na domácím vzdělávání. Znovu zkusil sedmou třídu ve škole, protože to nevzdával, a v prosinci už byl zase v depresi, tak zůstal na domácím vzdělávání. V devítce chodil do Osvobozené školy. Viděli jsme, že když je přijímaný a cítí se v bezpečí, tak se v něm objevuje zas to světýlko radosti a zvídavosti. Ale z toho, co s ním udělali dospělí lidé na základce a celý školský systém, se dodnes nedostal.

Proč vám to vše píšu?

Když jsem na sociálních sítích zjistila, že autistický (sebe)obhájce Pete Wharmby je pedagog, a četla citace z jeho knihy, bylo mi okamžitě jasné, že to je přesně kniha, kterou chci číst a vydat pro ostatní lidi u nás, pro učitele, asistenty, lékaře, aby už žádné dítě nebylo jimi zničeno tak jako náš syn (čest výjimkám).

Ve 34 letech autistou

Peter Wharmby je středoškolský pedagog a otec malé dcery. Svůj autismus zjistil až po totálním zhroucení. Začal pátrat, proč je pořád napjatý, proč ho vše ruší, proč má časté migrény, deprese, úzkosti… Proč nezvládá s kolegy ve škole jen tak “plkat”, proč se dostane do paniky pokaždé, když má jít učit do jiné třídy, proč je unavený ze zářivky a nikdo jiný ne, proč se péčí o dceru zhroutil? Nakonec skončil u odborníků a autismus mu byl diagnostikován v jeho 34 letech.

Knihu napsal s typickým autistickým suchým humorem. Je čtivá, myšlenka střídá myšlenku, autor je kritický vůči sobě, ale často i vůči tzv. běžným lidem. Kapitola o autistickém vyhoření odrovnala našeho překladatele na celý jeden den. Nás rodiče sejmula ta o škole, protože nám došlo, co musel prožívat syn, když ho pouze cpali do normy, aby proboha byl jako ostatní.

Autismus je neviditelné postižení

Pedagog nám s hlubokou sebereflexí přibližuje, jak co vnímá a prožívá, a ukazuje, jak může dítě s autismem reagovat, když nepochopí situaci, jak v něm můžeme vyvolat krizi, zhroucení, záchvat. Zabývá se tím, proč jsou autisté považováni za náročné, když jsou to jinak lidé, kteří bojují za spravedlnost, za fair play… Wharmby čerpá také ze zkušenosti stovek dalších autistů, které vyzpovídal. Jedna z kapitol se věnuje potřebě spravedlnosti, která je u autistů výrazná.

Potřeby autistických osob se projevují v chování a snadno je lze mylně interpretovat jako potřeby vyplývající z přehnaných nároků a rozmazlenosti, ačkoli tomu tak vůbec není,” píše pedagog a vypráví různé situace, kdy odešel i bez rozloučení, protože během sekundy byl vyčerpán jeho sociální budget. Od té chvíle, kdy lidé vědí, že je na spektru autismu, a on jim různé symptomy vysvětluje, chápou, že není nezdvořilý hulvát, a neberou si to osobně. A on sám se necítí tolik vinen za to, co dělá jinak než ostatní lidé, aby vůbec přežil.

O čem jsou další kapitoly?

 • Jak pracovat ve třídě s autistickým žákem.
 • Jak s ním pracovat ve skupině.
 • Jak se autistům cestuje hromadnou dopravou.
 • Mohou mít autisté partnerský vztah? Mohou mít děti?
 • Jak fungují ve vztazích?
 • Z čeho jsou autistické krize a vyhoření? Jak tomu předcházet?
 • Také se hodně věnuje stimmingu, speciálnímu zájmu u autistů, vysvětluje, co cítí a jak reaguje jeho tělo na různé podněty…a jak se mnoho autistů naučilo maskovat a tím více a více mají psychicko-somatické bolesti a nemoci. 

Reference ke knize od psycholožky Mgr. Viery Hincové. Další budeme uveřejňovat na Instagramu a FB ATYP magazínu.

Kapitola o tom, jak prožívá autistický člověk návštěvu u lékaře, mě hodně překvapila, a to už o autismu čtu a píšu řadu let. Moc bych si přála, aby si lékaři tuto knihu přečetli a takovou empatii vůči autistickému pacientovi v sobě našli a skutečně mu pomáhali, aby zdravotnictví takové jednoduché kroky k podpoře pacientů na spektru zavedlo.

Jak uzpůsobit pracovní prostředí autistickému zaměstnanci

Když se autistickým kolegům dostane odpovídající podpory, jsou autističtí lidé schopni vydělávat si na živobytí stejně jako kdokoli jiný, a když je tato podpora v drtivé většině tak snadná a levná jako „mírně upravená komunikace“ nebo „znalost toho, jak autismus funguje“, existuje pak nějaká výmluva to neudělat?” píše Wharmby v kapitole, v níž se dozvíte, co vše možná váš autistický kolega potřebuje, jak mu lépe komunikovat úkoly, jak uzpůsobit prostředí…

Zajímavými kapitolami jsou ty o RSD, PDA (patologické vyhýbání se požadavku), monotropismu, autismu s ADHD. Nemohu zde uvést veškerá témata, kterými se autor zabývá na 256 stránkách (v češtině to bude přes 300 stran). Všechna vám prozradí kniha, až ji budete držet ve svých rukou. A věřím, že to opravdu nebude jen na jedno čtení, ale že se k ní budete stále vracet a díky ní prozkoumávat své postoje k autistickému žákovi, autistickému partnerovi, kolegovi…

Čeho chci vydáním knihy dosáhnout?

Z celého srdce si jako člověk, který se pohybuje na poli advokacie i sebeobhajoby  více než 7 let, přeji, aby tato kniha byla šokem, který vás probere z předsudků o autistech a povede vás k lepším vztahům s neurodivergentními lidmi, protože už je rozpoznáte a budete vědět, jak jim pomoci necítit se v tomto světě neviditelně, nedostatečně s pocity viny a stále ve stresu. Proto autistický učitel z Británie napsal knihu ATYPICKÝ aneb JAK SVĚT NENÍ STVOŘEN PRO AUTISTICKÉ LIDI A CO BYCHOM S TÍM MY VŠICHNI MĚLI DĚLAT.

Děkuju Dagmar Edith Holá

Obálky knih (případně audio knihy) navrhli Katka Fabiánová, Naďa Korbářová a Milan Rys. V odměnách je tedy také použit pouze pracovní návrh obálky. Finální obálka se může lišit. 

Můžete nám pomoci vybrat tu nej obálku! 

Napište nám, která z navržených obálek se vám nejvíce líbí? Můžete nám dát vědět také na e-mail redakce@atypmagazin.cz nebo do zpráv na FB ATYP magazín

Kdo za projektem stojí?

Jmenuji se Dagmar Edith Holá. Pod jménem Edith Holá jsem napsala 2 romány a vytvořila projekt Pohádky pro kulíšky. 

Projekt realizuje Nadační fond ATYP, jehož jsem předsedkyní, a od roku 2016 podporujeme činnost lidí na spektru autismu z řad překladatelů, autorů článků a rozhovorů, výtvarníků, korektorů, grafiků a dalších činností spojených s vydáváním ATYP magazínu a organizací Autistických konferencí.

Foto ze 4. Autistické konference v Městské knihovně v Praze v září 2023. Zleva Dagmar Edith Holá, Marta Pečeňová (předsedkyně Odborné skupiny VZPO pro koncepční řešení problematiky života osob s PAS), ocenění sebeobhájci Bc. Matěj Kočár, Ellen Makumbirofa a Jana Pastelková.

Na co vybrané peníze použijeme?

Je naprosto přirozené, že na vydání českého překladu knihy autistického autora o autismu a lidech na spektru autismu pracují překladatel, výtvarník, grafici a redaktoři na spektru autismu. Část vybraných prostředků pokryje jejich honoráře, rovněž výlohy spojené s korekturami textu, grafické slajdy ke kampani a propagaci knihy.

Největší porci vybrané částky však spolkne tisk brožovaného vydání. Pete Wharmby vydal knihu v pevné vazbě, to však z finančních důvodů vůbec není možné, pokud chceme zajistit dostatečný náklad za přijatelnou cenu a její dostupnost těm, kterým pomůže vykonávat lépe svoji profesi, i těm, kterých se autismus osobně týká.

Další nezbytné výdaje pokryjí:

 • sazbu obálky a knihy (“zlom knihy”, což je celkový vzhled knihy uvnitř, rozvržení odstavců);
 • distribuci knih a odměn

Formát knihy:

paperback, 326 stran, rozměry 148 × 220 cm.

Pomůžete-li nám získat částku nezbytnou pro úhradu výrobních nákladů, můžete se těšit na skvělou odměnu v podobě ojedinělé ATYPické knihy a další tematické benefity dle vašeho výběru. Knihu si můžete zajistit v předobjednávce za zvýhodněnou cenu 310 Kč po celou dobu kampaně! Po ukončení kampaně bude v prodeji za 360 Kč. 

Spojme síly a pomozme vydat překlad knihy, která posune vnímání autismu o pořádný kus vpřed! 

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou prostě jen přispět. A samozřejmě děkujeme každému, kdo si vybere některou z nabízených odměn. 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

28. 3. 2024 20:08

Den učitelů a naše sbírka na knihu ATYPICKÝ

Na dnešní Den učitelů připomnělo Donio na svém LinkedInu naši sbírku na vydání knihy ATYPICKÝ právě od učitele. Díky Vám už má sbírka 50% cílové částky. Děkujeme. Sbírka na vydání knihy a také audioknihy končí za 46 dní. https://www.donio.cz/atypicky-kniha

7. 3. 2024 22:43

Kniha Atypický je alarmující, říká ředitelka Osvobozené školy Magdalena Košnarová

Již 2. recenze na připravovanou knihu ATYPICKÝ od Peta Wharmbyho. Tentokrát od ředitelky Osvobozená škola Mgr. Magdaleny Košnarové. Děkujeme.

https://atypmagazin.cz/kniha-atypicky-je-alarmujici-rika-reditelka-osvobozene-skoly-magdalena-kosnarova/

5. 3. 2024 19:00

Nové odměny – vyšší počet výtisků se slevou a poštovné zdarma

Dobrý den, přátelé a čtenáři,

na žádost některých z Vás, ale i organizací, kteří nechtějí inzerci v knize, ale preferují si touto cestou zakoupit více výtisků knihy ATYPICKÝ od Peta Wharmbyho, jsme vytvořili další dvě odměny. Díky nim si můžete zakoupit takový počet knih ATYPICKÝ, kolik potřebujete. Jeden výtisk je přes sbírku za 310 Kč. Vypočítejte si krát tolik výtisků, kolik chcete, a pak odešlete tuto částku do sbírky na vydání knihy. Děkujeme.

Příklad:

Zaplatíte-li 3 100 Kč (122 Eur), zašleme Vám 10 knih. Pokud zaplatíte například 6 200 Kč (244,30 Eur), pak bude zasláno 20 knih. Poštovné máte od 10 kusů v ceně. 

Budete-li potřebovat 30 výtisků, pak je výše platby, kterou je potřeba odeslat 9.300 Kč (366,5 Eur). Poštovné máte od 10 kusů v ceně. 

27. 2. 2024 18:29

Intenzivně pracujeme – zlom a korektura

Děkujeme, že na vydání knihy „ATYPICKÝ“ přispíváte. My zatím na ni intenzivně pracujeme. Na fotografiích vidíte zlom a jednu z korektur v něm. Věříme, že knihu s vaší pomocí vydáme.

21. 2. 2024 19:11

ATYPICKÝ: Kapitola o škole

Pete Wharmby v kapitole o škole se mimo jiné zabývá tím, jak se často o autistech říká, že se pohybují jako roboti a tím pádem mohou mít problémy při tělocviku. Pedagog si všímá, že tomu tak není, když je v pohodě.
Mnoho mýtů o autismu autor knihy Atypický vyvrací a trpělivě do detailů vysvětluje špatné informace o lidech na spektru autismu nebo je zařazuje do kontextu, který tady v ČR stále chybí.
Sdílejte tuto důležitou knihu, aby mohla vyjít!!!

Děkujeme za finanční příspěvky na ni.

18. 2. 2024 15:01

Nová odměna obraz Všechno dobře dopadne

K Mezinárodnímu dni Aspergerova syndromu, který je dnes 18. 2., věnovala na podporu knihy ATYPICKÝ výtvarnice Jana Pastelková 3× slavnou ilustraci A2 reprodukce / tisk na plátně „Všechno DOBŘE Dopadne“ v hodnotě 1100 Kč (plátno bez rámu). Podívejte se do odměn, najdete tam i tuto novou. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  20. 4. 2024 11:37
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  20. 4. 2024 8:17
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  20. 4. 2024 8:05
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  19. 4. 2024 22:08
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  19. 4. 2024 12:32
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  19. 4. 2024 10:35
Štědrý přispěvatel
700 Kč  •  18. 4. 2024 15:25
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 4. 2024 14:31
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  17. 4. 2024 19:53
Alice Č.
400 Kč  •  17. 4. 2024 19:12
Snad se vše povede
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  17. 4. 2024 18:17
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  17. 4. 2024 6:57
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  16. 4. 2024 21:19
Milý přispěvatel
400 Kč  •  16. 4. 2024 20:28
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
444 Kč  •  16. 4. 2024 18:37
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  15. 4. 2024 19:27
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  15. 4. 2024 17:35
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  14. 4. 2024 22:10
Štědrý přispěvatel
1 000 Kč  •  14. 4. 2024 21:57
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  14. 4. 2024 18:09
Velkorysý přispěvatel
470 Kč  •  14. 4. 2024 8:58
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  14. 4. 2024 8:20
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  14. 4. 2024 8:04
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 4. 2024 6:42
Milý přispěvatel
400 Kč  •  14. 4. 2024 0:37
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  14. 4. 2024 0:23
Milý přispěvatel
400 Kč  •  13. 4. 2024 23:06
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  13. 4. 2024 23:00
Laskavý přispěvatel
570 Kč  •  13. 4. 2024 13:10
Milý přispěvatel
400 Kč  •  13. 4. 2024 5:27
Milý přispěvatel
500 Kč  •  12. 4. 2024 20:45
Dobrosrdečný přispěvatel
450 Kč  •  12. 4. 2024 12:35
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  11. 4. 2024 18:32
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  11. 4. 2024 16:24
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  11. 4. 2024 13:03
Štědrý přispěvatel
470 Kč  •  11. 4. 2024 12:18
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  11. 4. 2024 10:56
Laskavý přispěvatel
470 Kč  •  11. 4. 2024 10:49
Milý přispěvatel
470 Kč  •  11. 4. 2024 5:02
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  10. 4. 2024 21:27
Milý přispěvatel
470 Kč  •  10. 4. 2024 20:26
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  10. 4. 2024 20:16
Alice Č.
1 000 Kč  •  10. 4. 2024 8:36
Držím palce
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  10. 4. 2024 8:06
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  10. 4. 2024 6:36
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  10. 4. 2024 0:44
Laskavý přispěvatel
490 Kč  •  9. 4. 2024 21:47
Štědrý přispěvatel
1 000 Kč  •  6. 4. 2024 8:21
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  5. 4. 2024 21:27
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  4. 4. 2024 14:12
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  4. 4. 2024 10:35
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  4. 4. 2024 8:12
Laskavý přispěvatel
700 Kč  •  3. 4. 2024 22:13
Štědrý přispěvatel
450 Kč  •  3. 4. 2024 22:09
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  3. 4. 2024 18:48
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
900 Kč  •  3. 4. 2024 16:39
Velkorysý přispěvatel
470 Kč  •  3. 4. 2024 12:02
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  2. 4. 2024 20:11
Milý přispěvatel
700 Kč  •  2. 4. 2024 12:02
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  1. 4. 2024 21:17
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  1. 4. 2024 18:29
Dobrosrdečný přispěvatel
1 350 Kč  •  29. 3. 2024 16:02
Milý přispěvatel
400 Kč  •  28. 3. 2024 20:28
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  28. 3. 2024 7:38
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  27. 3. 2024 12:04
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
700 Kč  •  26. 3. 2024 21:29
Dobrosrdečný přispěvatel
700 Kč  •  26. 3. 2024 11:45
Milý přispěvatel
500 Kč  •  22. 3. 2024 13:07
Velkorysý přispěvatel
450 Kč  •  21. 3. 2024 20:29
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  21. 3. 2024 8:22
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  19. 3. 2024 23:36
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  19. 3. 2024 18:29
Velkorysý přispěvatel
470 Kč  •  19. 3. 2024 14:08
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  19. 3. 2024 14:00
Štědrý přispěvatel
450 Kč  •  19. 3. 2024 10:04
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  18. 3. 2024 22:00
Štědrý přispěvatel
1 350 Kč  •  18. 3. 2024 20:51
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  18. 3. 2024 19:37
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  18. 3. 2024 17:52
Milý přispěvatel
500 Kč  •  18. 3. 2024 14:22
Milý přispěvatel
12 580 Kč  •  17. 3. 2024 15:16
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 350 Kč  •  17. 3. 2024 14:18
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
425 Kč  •  16. 3. 2024 20:22
Laskavý přispěvatel
777 Kč  •  12. 3. 2024 10:30
Štědrý přispěvatel
470 Kč  •  11. 3. 2024 19:27
Milý přispěvatel
300 Kč  •  10. 3. 2024 16:01
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  10. 3. 2024 13:00
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  9. 3. 2024 19:02
Velkorysý přispěvatel
470 Kč  •  9. 3. 2024 9:38
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  9. 3. 2024 8:55
Štědrý přispěvatel
700 Kč  •  8. 3. 2024 22:46
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  8. 3. 2024 15:57
Velkorysý přispěvatel
567 Kč  •  8. 3. 2024 15:11
TK
5 000 Kč  •  8. 3. 2024 12:06
Držím palce!
Dobrosrdečný přispěvatel
1 500 Kč  •  8. 3. 2024 11:39
Milý přispěvatel
999 Kč  •  7. 3. 2024 22:47
Jan A.
400 Kč  •  7. 3. 2024 21:57
Při kontaktu po ukončení projektu Vás prosím o kontakt e-mailem, ne telefonátem.
Štědrý přispěvatel
410 Kč  •  7. 3. 2024 14:54
Milý přispěvatel
500 Kč  •  7. 3. 2024 12:21
Velkorysý přispěvatel
600 Kč  •  6. 3. 2024 20:10
Štědrý přispěvatel
1 001 Kč  •  6. 3. 2024 17:54
Michaela
400 Kč  •  6. 3. 2024 16:07
Těšíme se na výsledek a držíme pěsti ❤️
Laskavý přispěvatel
2 000 Kč  •  6. 3. 2024 15:34
Milý přispěvatel
400 Kč  •  6. 3. 2024 14:05
Dobrosrdečný přispěvatel
6 200 Kč  •  6. 3. 2024 12:20
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  6. 3. 2024 10:25
Laskavý přispěvatel
550 Kč  •  4. 3. 2024 18:47
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  4. 3. 2024 13:29
Milý přispěvatel
400 Kč  •  3. 3. 2024 23:45
Laskavý přispěvatel
700 Kč  •  3. 3. 2024 18:20
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  2. 3. 2024 23:46
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  2. 3. 2024 21:10
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  2. 3. 2024 17:12
Milý přispěvatel
400 Kč  •  1. 3. 2024 17:17
Laskavý přispěvatel
1 350 Kč  •  1. 3. 2024 16:48
Milý přispěvatel
400 Kč  •  1. 3. 2024 12:59
Velkorysý přispěvatel
700 Kč  •  29. 2. 2024 21:13
Milý přispěvatel
400 Kč  •  29. 2. 2024 16:55
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  29. 2. 2024 16:53
Velkorysý přispěvatel
470 Kč  •  29. 2. 2024 11:40
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  29. 2. 2024 0:29
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  28. 2. 2024 19:47
Milý přispěvatel
8 000 Kč  •  28. 2. 2024 17:26
Štědrý přispěvatel
10 000 Kč  •  28. 2. 2024 16:42
Laskavý přispěvatel
450 Kč  •  28. 2. 2024 13:45
Milý přispěvatel
10 000 Kč  •  28. 2. 2024 13:44
Velkorysý přispěvatel
1 500 Kč  •  28. 2. 2024 10:22
Štědrý přispěvatel
150 Kč  •  28. 2. 2024 7:20
Štědrý přispěvatel
700 Kč  •  27. 2. 2024 23:35
Nadační f.
5 000 Kč  •  27. 2. 2024 17:13
Kniha je skvělá!!! Projekt Autismus jako dar
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  26. 2. 2024 10:39
Milý přispěvatel
500 Kč  •  26. 2. 2024 7:59
Milý přispěvatel
400 Kč  •  25. 2. 2024 23:40
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  25. 2. 2024 22:56
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  25. 2. 2024 21:14
Dobrosrdečný přispěvatel
450 Kč  •  25. 2. 2024 20:04
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  25. 2. 2024 8:44
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  25. 2. 2024 1:23
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
700 Kč  •  24. 2. 2024 16:21
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  24. 2. 2024 12:27
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
450 Kč  •  24. 2. 2024 12:23
Milý přispěvatel
400 Kč  •  24. 2. 2024 11:19
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  24. 2. 2024 9:32
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  24. 2. 2024 9:02
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
700 Kč  •  24. 2. 2024 6:07
Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  23. 2. 2024 8:32
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  22. 2. 2024 17:44
Milý přispěvatel
500 Kč  •  22. 2. 2024 15:51
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  22. 2. 2024 6:49
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 2. 2024 6:27
Dobrosrdečný přispěvatel
150 Kč  •  21. 2. 2024 22:39
Gabka B.
1 000 Kč  •  21. 2. 2024 22:34
Těším se na knihu, snad brzy vyjde :)
Zuzana K.
400 Kč  •  21. 2. 2024 21:27
🍀
Dobrosrdečný přispěvatel
900 Kč  •  21. 2. 2024 19:21
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  21. 2. 2024 19:16
Dobrosrdečný přispěvatel
5 000 Kč  •  21. 2. 2024 19:05
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  21. 2. 2024 17:09
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  21. 2. 2024 17:08
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  20. 2. 2024 22:23
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  20. 2. 2024 20:21
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  20. 2. 2024 7:07
Dobrosrdečný přispěvatel
470 Kč  •  19. 2. 2024 22:20
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  19. 2. 2024 20:24
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  19. 2. 2024 17:55
Laskavý přispěvatel
470 Kč  •  19. 2. 2024 16:24
Laskavý přispěvatel
450 Kč  •  19. 2. 2024 16:04
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  19. 2. 2024 15:08
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 400 Kč  •  19. 2. 2024 8:17
Milý přispěvatel
1 350 Kč  •  18. 2. 2024 21:01
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 20:28
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  18. 2. 2024 19:27
Velkorysý přispěvatel
450 Kč  •  18. 2. 2024 15:22
Milý přispěvatel
1 500 Kč  •  18. 2. 2024 13:08
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  18. 2. 2024 12:24
Laskavý přispěvatel
470 Kč  •  18. 2. 2024 11:43
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  18. 2. 2024 11:31
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  18. 2. 2024 10:19
Laskavý přispěvatel
1 350 Kč  •  18. 2. 2024 10:19
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  18. 2. 2024 10:07
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  18. 2. 2024 9:20
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  18. 2. 2024 7:59
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  18. 2. 2024 7:57
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  17. 2. 2024 21:18
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  17. 2. 2024 20:02
Milý přispěvatel
400 Kč  •  17. 2. 2024 18:43
Magda M.
1 350 Kč  •  17. 2. 2024 14:23
Fandíme!!!!
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  17. 2. 2024 13:10
Dobrosrdečný přispěvatel
400 Kč  •  17. 2. 2024 9:21
Dobrosrdečný přispěvatel
800 Kč  •  17. 2. 2024 8:19
Milý přispěvatel
5 000 Kč  •  16. 2. 2024 22:25
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  16. 2. 2024 21:21
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  16. 2. 2024 18:38
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  16. 2. 2024 14:05
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  16. 2. 2024 10:51
Velkorysý přispěvatel
400 Kč  •  15. 2. 2024 19:40
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  15. 2. 2024 15:09
Dobrosrdečný přispěvatel
600 Kč  •  15. 2. 2024 11:48
Martina M.
400 Kč  •  14. 2. 2024 22:28
Vďaka za každú jednu myšlienku .
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  14. 2. 2024 16:29
Štědrý přispěvatel
480 Kč  •  14. 2. 2024 16:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Dobrodar na knihu a audioknihu
Přispějte 100 Kč a více

Dobrodar na knihu a audioknihu

Zahřejte se dobrým pocitem z pomoci, i když si knihu do své knihovničky nepořídíte. Můžete nám přispět libovolnou částkou od sto korun. Děkujeme!

kniha ATYPICKÝ
Přispějte 400 Kč a více

kniha ATYPICKÝ

Získáte knihu ATYPICKÝ za předprodejní cenu 310 Kč + 90 Kč poštovné a balné.

Běžný prodej bude za 360 Kč + 90 Kč poštovné a balné.

Benefit 50 Kč.

Kniha ATYPICKÝ + Domalovánky Slavní autisté
Přispějte 470 Kč a více

Kniha ATYPICKÝ + Domalovánky Slavní autisté

Získáte knihu ATYPICKÝ za 310 Kč a k tomu edukativní Domalovánky Slavní autisté v hodnotě 145 Kč za pouhých 70 Kč. Poštovné a balné 90 Kč zahrnuto.

Benefit 125 Kč.

kniha ATYPICKÝ a Karty Síly a nadhledu
Přispějte 700 Kč a více

kniha ATYPICKÝ a Karty Síly a nadhledu

Zbývá 26/40

Získáte knihu ATYPICKÝ v hodnotě 360 Kč za předprodejní cenu 310 Kč + Karty síly a nadhledu v hodnotě 380 Kč za pouhých 300 Kč. Poštovné a balné 90 Kč v ceně. Benefit 130 Kč.

Více o kartách.

Zbývá 26/40
2 knihy ATYPICKÝ + Tygr v kleci
Přispějte 900 Kč a více

2 knihy ATYPICKÝ + Tygr v kleci

Získáte dvě knihy Peta Wharmbyho ATYPICKÝ v hodnotě 720 Kč za předprodejní cenu 620 Kč + knihu Tygr v kleci v hodnotě 350 Kč za pouhých 190 Kč. Poštovné a balné 90 Kč zahrnuto.

Benefit 260 Kč.

1 kniha + obraz Všechno dobře dopadne
Přispějte 1 350 Kč a více

1 kniha + obraz Všechno dobře dopadne

Zbývá 1/3

Získáte knihu ATYPICKÝ za předprodejní cenu 310 Kč a k tomu slavnou ilustraci A2 reprodukce / tisk na plátně „Všechno DOBŘE Dopadne“ od výtvarnice a ředitelky Famtoys Jany Pastelkové v hodnotě 1100 kč /plátno bez rámu/. (Poštovné 90 Kč je již zahrnuto).

Bonus 200 Kč.

Zbývá 1/3
Kniha ATYPICKÝ + roční předplatné ATYP magazínu + archiv
Přispějte 1 350 Kč a více

Kniha ATYPICKÝ + roční předplatné ATYP magazínu + archiv

Získáte knihu ATYPICKÝ za předprodejní cenu 310 Kč + předplatné na rok on-line ATYP magazínu + vstup do archivu prémiových článků se slevou 300 Kč. Hodnota balíčku je 1650 Kč. Poštovné a balné 90 Kč zahrnuto.

Benefit 300 Kč.

2 knihy ATYPICKÝ + voucher 1400 Kč
Přispějte 2 000 Kč a více

2 knihy ATYPICKÝ + voucher 1400 Kč

Získáte 2 knihy ATYPICKÝ v hodnotě 720 Kč za předprodejní cenu 620 Kč + voucher v hodnotě 1400 Kč jakékoliv ATYP produktu na  e-shopu ATYPpress.cz. Poštovné a balné 90 Kč zahrnuto.

Benefit 210 Kč.

Voucher bude platný do 31. 12. 2024.

10 až 20 knih se slevou
Přispějte 3 100 Kč a více

10 až 20 knih se slevou

Můžete si objednat 10 až 20 výtisků knihy. Aktuálně přes sbírku se slevou za 310 Kč (12,20 Eur) jeden výtisk. Později bude kniha stát 360 Kč (14,20 Eur). Poštovné zdarma od 10 kusů. 

Zaplatíte-li 3 100 Kč (122 Eur), zašleme Vám 10 knih. Pokud zaplatíte například 6 200 Kč (244,30 Eur), pak bude zasláno 20 knih.

2 knihy ATYPICKÝ + reklama + předplatné
Přispějte 5 000 Kč a více

2 knihy ATYPICKÝ + reklama + předplatné

Zbývá 1/4

Získáte 2 knihy ATYPICKÝ v hodnotě  720 Kč + reklamu v knize nebo on-line magazínu ATYP nebo ATYP Speciálu na půl strany + vstup do archivu prémiových článků + v hodnotě 1200 Kč roční předplatné on-line ATYP magazínu.

Reklama / Inzerce v knize na půl strany už není možná od 15. 3. 2024.

Odměna Zbývá 1/4

Poštovné a balné.

20 a více výtisků se slevou
Přispějte 7 750 Kč a více

20 a více výtisků se slevou

Můžete si objednat 20 a více výtisků knihy ATYPICKÝ. Jeden výtisk je přes sbírku za 310 Kč, poté bude v prodeji za 360 Kč. 

Pokud tedy chcete například 25 knih, napište a odešlete částku 7 750 Kč (305,4 Eur). Pokud chcete například 40 výtisků odešlete přes sbírku 12 400 Kč (488, 6 Eur). Děkujeme. Poštovné je zahrnuto v ceně. 

3 knihy ATYPICKÝ + reklama + předplatné
Přispějte 8 000 Kč a více

3 knihy ATYPICKÝ + reklama + předplatné

Zbývá 1/3

Získáte 3 knihy ATYPICKÝ v hodnotě 1080 Kč + reklamu v knize na celou jednu stranu nebo v on-line magazínu ATYP nebo v ATYP Speciálu + v hodnotě 2050 Kč dvouleté předplatné on-line ATYP magazínu + vstup do archivu prémiových článků.

Reklama v knize už není možná od 15. 3. 2024.

Odměna Zbývá 1/3

Poštovné a balné.

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Dobrodar na knihu a audioknihu
Přispějte 100 Kč a více

Dobrodar na knihu a audioknihu

Zahřejte se dobrým pocitem z pomoci, i když si knihu do své knihovničky nepořídíte. Můžete nám přispět libovolnou částkou od sto korun. Děkujeme!

kniha ATYPICKÝ
Přispějte 400 Kč a více

kniha ATYPICKÝ

Získáte knihu ATYPICKÝ za předprodejní cenu 310 Kč + 90 Kč poštovné a balné.

Běžný prodej bude za 360 Kč + 90 Kč poštovné a balné.

Benefit 50 Kč.

Kniha ATYPICKÝ + Domalovánky Slavní autisté
Přispějte 470 Kč a více

Kniha ATYPICKÝ + Domalovánky Slavní autisté

Získáte knihu ATYPICKÝ za 310 Kč a k tomu edukativní Domalovánky Slavní autisté v hodnotě 145 Kč za pouhých 70 Kč. Poštovné a balné 90 Kč zahrnuto.

Benefit 125 Kč.

kniha ATYPICKÝ a Karty Síly a nadhledu
Přispějte 700 Kč a více

kniha ATYPICKÝ a Karty Síly a nadhledu

Zbývá 26/40

Získáte knihu ATYPICKÝ v hodnotě 360 Kč za předprodejní cenu 310 Kč + Karty síly a nadhledu v hodnotě 380 Kč za pouhých 300 Kč. Poštovné a balné 90 Kč v ceně. Benefit 130 Kč.

Více o kartách.

Zbývá 26/40
2 knihy ATYPICKÝ + Tygr v kleci
Přispějte 900 Kč a více

2 knihy ATYPICKÝ + Tygr v kleci

Získáte dvě knihy Peta Wharmbyho ATYPICKÝ v hodnotě 720 Kč za předprodejní cenu 620 Kč + knihu Tygr v kleci v hodnotě 350 Kč za pouhých 190 Kč. Poštovné a balné 90 Kč zahrnuto.

Benefit 260 Kč.

1 kniha + obraz Všechno dobře dopadne
Přispějte 1 350 Kč a více

1 kniha + obraz Všechno dobře dopadne

Zbývá 1/3

Získáte knihu ATYPICKÝ za předprodejní cenu 310 Kč a k tomu slavnou ilustraci A2 reprodukce / tisk na plátně „Všechno DOBŘE Dopadne“ od výtvarnice a ředitelky Famtoys Jany Pastelkové v hodnotě 1100 kč /plátno bez rámu/. (Poštovné 90 Kč je již zahrnuto).

Bonus 200 Kč.

Zbývá 1/3
Kniha ATYPICKÝ + roční předplatné ATYP magazínu + archiv
Přispějte 1 350 Kč a více

Kniha ATYPICKÝ + roční předplatné ATYP magazínu + archiv

Získáte knihu ATYPICKÝ za předprodejní cenu 310 Kč + předplatné na rok on-line ATYP magazínu + vstup do archivu prémiových článků se slevou 300 Kč. Hodnota balíčku je 1650 Kč. Poštovné a balné 90 Kč zahrnuto.

Benefit 300 Kč.

2 knihy ATYPICKÝ + voucher 1400 Kč
Přispějte 2 000 Kč a více

2 knihy ATYPICKÝ + voucher 1400 Kč

Získáte 2 knihy ATYPICKÝ v hodnotě 720 Kč za předprodejní cenu 620 Kč + voucher v hodnotě 1400 Kč jakékoliv ATYP produktu na  e-shopu ATYPpress.cz. Poštovné a balné 90 Kč zahrnuto.

Benefit 210 Kč.

Voucher bude platný do 31. 12. 2024.

10 až 20 knih se slevou
Přispějte 3 100 Kč a více

10 až 20 knih se slevou

Můžete si objednat 10 až 20 výtisků knihy. Aktuálně přes sbírku se slevou za 310 Kč (12,20 Eur) jeden výtisk. Později bude kniha stát 360 Kč (14,20 Eur). Poštovné zdarma od 10 kusů. 

Zaplatíte-li 3 100 Kč (122 Eur), zašleme Vám 10 knih. Pokud zaplatíte například 6 200 Kč (244,30 Eur), pak bude zasláno 20 knih.

2 knihy ATYPICKÝ + reklama + předplatné
Přispějte 5 000 Kč a více

2 knihy ATYPICKÝ + reklama + předplatné

Zbývá 1/4

Získáte 2 knihy ATYPICKÝ v hodnotě  720 Kč + reklamu v knize nebo on-line magazínu ATYP nebo ATYP Speciálu na půl strany + vstup do archivu prémiových článků + v hodnotě 1200 Kč roční předplatné on-line ATYP magazínu.

Reklama / Inzerce v knize na půl strany už není možná od 15. 3. 2024.

Odměna Zbývá 1/4

Poštovné a balné.

20 a více výtisků se slevou
Přispějte 7 750 Kč a více

20 a více výtisků se slevou

Můžete si objednat 20 a více výtisků knihy ATYPICKÝ. Jeden výtisk je přes sbírku za 310 Kč, poté bude v prodeji za 360 Kč. 

Pokud tedy chcete například 25 knih, napište a odešlete částku 7 750 Kč (305,4 Eur). Pokud chcete například 40 výtisků odešlete přes sbírku 12 400 Kč (488, 6 Eur). Děkujeme. Poštovné je zahrnuto v ceně. 

3 knihy ATYPICKÝ + reklama + předplatné
Přispějte 8 000 Kč a více

3 knihy ATYPICKÝ + reklama + předplatné

Zbývá 1/3

Získáte 3 knihy ATYPICKÝ v hodnotě 1080 Kč + reklamu v knize na celou jednu stranu nebo v on-line magazínu ATYP nebo v ATYP Speciálu + v hodnotě 2050 Kč dvouleté předplatné on-line ATYP magazínu + vstup do archivu prémiových článků.

Reklama v knize už není možná od 15. 3. 2024.

Odměna Zbývá 1/3

Poštovné a balné.