Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Bibiance, aby mohla běhat se svou sestřičkou

Vybráno 0 Kč 34 383 Kč
od 83 dárců
 -
83 dárců
Celkem se zapojilo
414 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Bibiance, aby mohla běhat se svou sestřičkou

Všechny sbírky ověřujeme

Dobrý den,

jdeme za vámi s prosbou o pomoc, která byla někde odmítnuta, jinde pozastavena kvůli pomoci Moravě. Chápeme, že lidé prožívají tragédii, že potřebují pomoci a i my pomohly, ale je zde jedna malá úžasná bojovnice, která by také potřebovala pomoc. Jako obyčejní lidé vždy ukážeme, že se dokážeme semknout a pomoci tam, kde je potřeba, když ti, kteří by měli a mohli, nepomohou.

Rády bychom pomohly jedné malé úžasné holčičce a jejím skvělým rodičům a mladší sestřičce, kteří dělají vše pro to, aby malá Bibi mohla žít šťastný a důstojný život.

Níže je její příběh.

Komu pomůžeme?

Ahoj,

jmenuji se Bibianka Grufíková, nedávno jsem oslavila páté narozeniny. Narodila jsem se jako maličké miminko ve 29. týdnu těhotenství, s váhou 1160 g a délkou 36 cm. Po traumatickém porodu mi prasklo střevo a já musela být převezena ze Zlína do Brna na operaci, kde jsem byla, bohužel, tlakově nestabilní a začala jsem masivně krvácet do mozku.

Nějakou dobu lékaři rodičům tvrdili, že to nezvládnu, ať jsou připraveni. Dokonce jim dali podepsat papíry o ukončení léčby, ale rodiče to nepodepsali. Každý den přijeli, seděli u mého inkubátoru a prosili mě, ať to nevzdávám. Slíbili, že mi budou pomáhat a snažit se, abych měla krásné dětství a také, že mě budou milovat, i když budu mít velké postižení. V nemocnici jsem byla necelé čtyři měsíce, ke konci už za mnou mohla maminka nastoupit. Několikrát rodičům lékaři řekli, že se sama nikdy nepřetočím na bok, že se neusměji a že nebudu ani vědět, že žiji. V osmi měsících mi začaly podivné záškuby a já musela, i s maminkou, znovu do Brna do nemocnice. Tentokrát na neurologii, kde mi byl diagnostikován Westův syndrom, což je zákeřný druh epilepsie, který způsobuje poškození mozku. Strávily jsme tam další dlouhé čtyři měsíce. Poté mi nasadili kůru ACTH, která konečně zabrala a my mohly zase domů za tatínkem. Musela jsem přestat cvičit Vojtovu metodu, a tak pro mě maminka hledala náhradní alternativu cvičení, která mi zlepšuje vývoj. Maminka objevila i neurorehabilitace TheraSuit.

Na tuto terapii dojíždím do centra ARCADA, dvakrát až třikrát týdně, do 100 kilometrů vzdálených Hranic na Moravě. Cena jedné hodiny za tuto terapii činí 900,-, já vždy cvičím hodiny dvě. Zároveň sem dojíždím dvakrát do roka na 14 denní intenzivní terapii, která stojí 25 000,- za pobyt. K tomu jezdím dvakrát až třikrát ročně na intenzivní hiporehabilitační pobyt s CHMIRAKL, kde mám i velkou kamarádku Emmičku. I tento pobyt stojí spoustu peněz, dohromady 21 000,- pro mě a maminku. Zkoušíme metodu FELDENKRAIS a craniosakrální terapii. K tomu za mnou dojíždí, nebo my za ním, fyzioterapeut Peťa, který mě vede jak na koních, tak doma. Za hodinu u Peti platíme 500,-, ale hodiny pracujeme dvě. Tohle všechno mi velmi pomáhá, je ze mě velký smíšek, který hodně dře. Chtěla bych totiž jednou běhat se svou mladší sestřičkou Valentýnkou. Chtěla bych být jako ona a věřte, že rodiče dělají vše, aby to tak bylo, ale je to těžké a každé vynechání cvičení je pro mě velký skok zpět. Proto vás prosím o pomoc, abych jednou Valentýnku předběhla jako správná velká sestra a rodiče na mě mohli být pyšní.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penězi z této sbírky budou hrazeny veškeré rehabilitace a intenzivní pobyty pro Bibianku, které zlepšují její život. Sama jsem mámou jiného dítěte, a tak vím, jak je vše náročné a nákladné. Bibi, a její rodina, jsou naši přátelé. Již několik let sledujeme její pokroky, úspěchy a dřinu.

Protože nechceme, aby to bylo jinak a Bibi mohla jednou s Valentýnkou, rozhodly jsme se Vás požádat touto cestou o pomoc. Pomoc pro tuto úžasnou bojovnici a její skvělou rodinu. Mockrát děkujeme všem, kteří pomohou.

Zuzana Lukešová a Janna Vykouková

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  13. 9. 2021 20:58
Velkorysý dárce
150 Kč  •  12. 9. 2021 0:21
Martin Janoška
500 Kč  •  10. 9. 2021 12:18
Ať se vám daří
DobroDárce
500 Kč  •  8. 9. 2021 15:31
Věra Schneiderová
500 Kč  •  8. 9. 2021 1:33
Moc přeju Biance,aby mohla s Valinkou skotačit.Drzte se rodinko.Jste úžasní ❤️❤️❤️
Lucie Č. s rodinou
2 500 Kč  •  7. 9. 2021 15:50
Ať se Bibiance daří
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  7. 9. 2021 10:36
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  7. 9. 2021 10:09
Velkorysý dárce
100 Kč  •  7. 9. 2021 9:46
DobroDárce
300 Kč  •  7. 9. 2021 6:04
Laskavý dárce
30 Kč  •  7. 9. 2021 0:15
Laskavý dárce
50 Kč  •  6. 9. 2021 22:53
DobroDárce
10 Kč  •  6. 9. 2021 22:23
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2021 22:14
Laskavý dárce
50 Kč  •  6. 9. 2021 21:31
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  6. 9. 2021 17:07
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  6. 9. 2021 15:07
Milý dárce
150 Kč  •  24. 8. 2021 8:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat