Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž, o.p.s.

Jsme organizace poskytující sociální služby sluchově postiženým lidem. Mimo nabídku sociálních služeb se zaměřujeme také na osvětu! Pořádáme exkurze, přednášky nebo různé kulturní akce, v rámci kterých se snažíme upozornit veřejnost jaké to je „žít ve světě ticha“. Pobočky poradenského centra najdou klienti v Kroměříži, Uherském Hradišti a ve Valašském Meziříčí.

0 Vytvořených sbírek a projektů
0 Kč Celkem vybráno

Více o organizaci

Neviditelný problém? V ČR žije odhadem více jak milion osob s poruchou sluchu a statistika dále říká, že každý třetí člověk ve věku nad 65 let má se svým sluchem problémy. I když se na první pohled zdá, že porucha sluchu nemusí být pro život tak zásadní jako třeba onemocnění zraku, není tomu tak!

Na rozdíl od tělesného či zrakového postižení má to sluchové velkou nevýhodu – není totiž vidět!  Sluchové postižení je velmi těžké smyslové postižení oddělující postižené nikoli od věcí, ale od lidí a od společnosti.

Problém neslyšících občanů je zejména komunikační bariéra. Ti se tak každodenně dostávají do řady obtížných situací, které jsou pro slyšícího člověka zcela banální. U nás v poradenském centru děláme vše pro to, abychom těmto lidem pomohli! 

Sociální sítě