Úspěšně vybráno:

Pomohli jste nám koupit dva šicí stroje pro chráněnou dílnu. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 15 150 Kč
14 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
2 164 Kč
Průměrná výše daru
12 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste nám koupit dva šicí stroje pro chráněnou dílnu. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 15 150 Kč
14 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Dívčí katolická střední škola, Dívčí katolická střední škola
Datum přidání
15. 12. 2022

Představení sbírky

Jsme chráněná dílna INSPIRACE, která zaměstnává dívky se zdravotním postižením. Ze zbytků látek šijeme různé hračky a drobnůstky pro radost. Naše šicí stroje jsou už z větší části za zenitem, někdy jich bývá více v opravě než na pracovišti. Za čtrnáct tisíc pořídíme dva nové, kvalitní. Děkujeme.

Komu pomůžeme?

Naše chráněná dílna je už mnoho let místem, kde dívky a mladé ženy s postižením mohou pobývat s kamarádkami, dělat smysluplnou drobnou práci a přivydělat si namísto toho, aby doma pasivně čekaly na invalidní důchod. Jsme dobrá parta a těšíme se na společně prožitý čas. Vyrábíme, povídáme si, slavíme společně narozeniny. Jsme spolu a to je důležité.

Vyrábíme ze zbytků. Ze zbytků darovaných látek, ze zbytků svíček a vosku. K tomu občas něco dokoupíme – barvy pro výrobu svíček, šicí potřeby pro výrobu zvířátek, polštářků a výšivek. Některé z nás umějí pracovat s šicím strojem. A právě šicí stroje bychom potřebovaly koupit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použijeme na nákup dvou nových šicích strojů pro chráněnou dílnu. V případě, že se nevybere dostatečná částka, zakoupíme jen jeden šicí stroj. Pokud vybraná částka bude vyšší, zakoupíme šicí stroje vyšší kvality, případně zbytek peněz použijeme na drobné dovybavení pracoviště chráněné dílny.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
12 000 Kč  •  9. 2. 2023 23:03
DobroDárce
2 000 Kč  •  2. 1. 2023 20:30
Milý dárce
500 Kč  •  21. 12. 2022 9:20
DobroDárce
200 Kč  •  18. 12. 2022 14:30
Štědrý dárce
100 Kč  •  17. 12. 2022 15:08
DobroDárce
300 Kč  •  16. 12. 2022 13:37
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  16. 12. 2022 13:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat