Fond ohrožených dětí z.s.

Fond ohrožených dětí provozuje 15 zařízení Klokánek, kde poskytuje alternativu rodinné péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti. I díky vašim příspěvkům již pomohly více než 10 tisícům dětí v ohrožení.

12 Vytvořených sbírek
637 943 Kč Celkem vybráno

Aktuální sbírky

Ukončené sbírky

Aktuality

Více o organizaci

Díváme se s v televizi na zahraniční filmy a říkáme se, že toto se v běžném životě stát nemůže. Je těžko uvěřitelné, že by někdo mohl přivazovat malé dítě k židli jen proto, že se nenaučí chodit, protože na handicapované dítě je větší příspěvek, těžko věřit, že malému chlapci sypali rodiče připínáčky do bačkůrek, když „zlobil“, musel v nich běhat, děti, které byly již od mala zavírány do kotců se psem, a když přišly do Klokánku, neuměly jíst u stolu, ale talíř s polévkou si dávaly na zem, ze které pak polévku lízaly jazykem.

Ale toto vše jsou skutečné příběhy z Klokánků.

Je toho mnoho a i Váš příspěvek může pomoci právě těm nejpotřebnějším. Dětem, které se sami neumějí bránit.

V současné době Fond ohrožených dětí provozuje na území Čech a Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. V útulně zařízených klasických bytech se o maximálně 4 děti starají  střídavě po týdnu jen dvě stálé „tety“. Kromě péče o děti taktéž vaří, nakupují, starají se o domácnost, vodí děti na kroužky a k lékaři a prožívají s dětmi celé dny i noci jako v běžné rodině.

Jelikož děti přichází do Klokánků s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních pracovníků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků, je v Klokánkách i tato kompletní péče zajištěna.

Rychlé kontakty

Web: http://www.fod.cz/
E-mail: fod@fod.cz
Telefon: 224 236 655

Sociální sítě