Sbírka ukončena:

Jídlo pro hrdiny jako od maminky. Nevzdejte to ! Pokračujeme !

Vybráno 0 Kč 18 300 Kč
2 500 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
2 288 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Jídlo pro hrdiny jako od maminky. Nevzdejte to ! Pokračujeme !

Vybráno 0 Kč 18 300 Kč
2 500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
23. 6. 2023

Jídlo pro hrdiny jako od maminky. Nevzdáme se a pokračujeme !

Připojte se k hrdinům, kteří bojují v prvních liniích za svobodu své vlasti proti nelítostnému agresorovi. Bojují i za naši svobodu. Za tří měsíce jste již v minulé sbírce přispěli na dodávku více jak 100 tis dávek jídla. Toto jídlo bylo přímo doručeno do nejnebezpečnějších částí konfliktu na Ukrajině. Díky vaší velkorysosti je jisté, že opět nakrmíme tisíce vojáků osvobozující svou vlast.

Pomoc vezeme přímo do prvních linií

Lyofilizované jídlo je velmi lehké a skladné. Díky těmto vlastnostem je ho možné dopravit s výrazně menším rizikem do těch nejhorších částí konfliktu, které si můžete vůbec představit.

Do malého batohu dáte jídlo pro 20 vojáků na několik dní. Snižujete tak riziko zranění sob, které zásobují jednotky v první linii. Nebo můžete jednoduše dopravit jídlo na frontu dronem, protože je velmi lehké.

Lyofilizované jídlo, které posíláme vojákům, má nespornou výhodu – je lehké, snadno přepravitelné a zachovává si vysokou nutriční hodnotu. To znamená, že naši hrdinové dostanou jídlo plné energie, které si snadno připraví za jakýchkoli podmínek během 4 minut. A navíc chutná skvěle.

Kvalitní strava je stejně důležitá jako moderní zbraně !

Málokdo si to uvědomí, ale historie již poněkolikáté prokázala, že bez jídla a dobré logistiky se konflikt vyhrát nedá. Toto pravidlo prostě platí již několik tisíc let. Voják, který má hlad nemá dostatečnou motivaci odvést svou práci na bojišti kvalitně. Navíc přímo v první linii hraje zásadní faktor čas jak rychle si uvedený pokrm umíte připravit. Jde o vteřiny a tato strava, na kterou přispíváte splňuje všechny tyto parametry.

Unikátní mrazem sušené jídlo bylo vyvinuto ve spolupráci s Armádou České Republiky a dá se velmi snadno připravit i v těch nejnáročnějších podmínkách. Voják jen nalije vodu, přidá ohřevný polštářek – a výživný oběd je hotový. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 8. 2023 12:26
Dobrosrdečný dárce
70 Kč  •  30. 7. 2023 19:43
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  27. 7. 2023 9:43
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  26. 7. 2023 15:08
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 7. 2023 11:14
Dobrosrdečný dárce
10 000 Kč  •  13. 7. 2023 21:01
Dobrosrdečný dárce
30 Kč  •  27. 6. 2023 13:18
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  27. 6. 2023 1:07

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat