Úspěšně vybráno:

Složili jste se na ortézy pro Honzíka

Vybráno 0 Kč 80 000 Kč
80 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
80 000 Kč
Průměrná výše daru
80 000 Kč
Nejvyšší dar
7 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na ortézy pro Honzíka

Vybráno 0 Kč 80 000 Kč
80 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
3. 1. 2024

Představení sbírky

Honzík má po krvácení do mozku diagnostikovánu dětskou mozkovou obrnu, pravostranná hemiparéza se zasažením i levé nohy, spastická forma.

Komu pomůžeme?

V důsledku DMO má špatnou hrubou motoriku, pravá noha má velmi stažené svaly, čímž se mu zkracuje achilovka a Honzíkovi se nedaří došlápnout na patu. Ortézy stimulují nohy k protahování. Protahování probíhá Honzíkovým vlastním pohybem, přirozeně, kdy chodidlo je pevně ukotveno v ortéze. Ortézy rovněž pomáhají k tomu, aby se nepropadly klenby u obou nožiček a „pohlídaly“ případné vtáčení kolen dovnitř, proto jsou ortézy ukončeny až těsně nad kolenem. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Cílem projektu je pomoc téměř desetiletému Toníkovi prostřednictvím předání asistenčního detekčního psa plemene flat coated retrívr Olivera. Tondovi byl diagnostikován Diabetes  Mellitus I. typu. Oliver bude Tondovi pomáhat s hlídáním hladiny krevního cukru a včas jej,  i jeho rodiče, upozorňovat na blížící se hyperglykémii.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
80 000 Kč  •  10. 1. 2024 13:00

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat