Sbírka ukončena:

Pomozte vrátit Bártlovým a jejich babičce střechu nad hlavou

Vybráno 0 Kč 0 Kč
200 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
0 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte vrátit Bártlovým a jejich babičce střechu nad hlavou

Vybráno 0 Kč 0 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
#GasNetSrdcem
Datum přidání
31. 1. 2024

Představení sbírky

Blížily se Vánoce, Bártlovi dokončovali rekonstrukci svého domku nedaleko Ústí nad Labem. Přebudovali ho na bezbariérový, aby s nimi mohla bydlet i jejich babička. Pak se jim ale život obrátil vzhůru nohama. Čerstvě opravený domek kompletně vyhořel. Babička se nadýchala splodin, naštěstí to přežila. Bohužel její čtyřnohé kamarádce už nebylo pomoci. A všichni přišli úplně o všechno…

Pomůžete jim?

Komu pomůžeme?

Bártlovi nyní bydlí přechodně u přátel, babička v domově důchodců. Všichni se ale chtějí co nejdříve vrátit domů a žít zase společně ve svém domečku. Bohužel domek byl podpojištěný a finance z pojistky se mohou vypořádat až poté, co hasiči uzavřou vyšetřování příčiny požáru. K němu došlo pravděpodobně vinou závady elektrického spotřebiče, než to ale potvrdí odborné zkoušky, může to trvat měsíce.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nejprve je potřeba opravit elektrickou rozvodnou skříň, rozvody elektřiny a také zavést osvětlení. Nová skříň, kabely, zásuvky, vypínače a osvětlení si vyžádá podle odborné firmy okolo 190 tis. Kč. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat