Platforma Donio se spojuje se Zásilkovnou, aby nabídly fundraiserům nejnižší ceny při rozesílání odměn

tisková zpráva

Praha 1. 6. 2022 Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma nabízí zakladatelům komerčních projektů na Donio výraznou slevu na poštovném. Spolupráce má za cíl co nejvíce ulehčit budgetu zakladatelů, kteří po dosažení vybrané částky rozesílají svým přispěvatelům často i tisíce odměn.

Mise české crowdfundingové platformy Donio je nabídnout každému možnost změnit svůj životní příběh. Nesoustředí se jen na dobročinné sbírky, ale podporuje i kulturní, společenské a cestovatelské projekty, na které dárci přispívají výměnou za speciální odměny, které souvisí přímo s projektem. Odměnou tak může být například vstup na premiéru, tričko nebo nově vydaná knížka. Rozesílka odměn se ale značně prodraží. Proto do hry vstupuje Zásilkovna, která nabízí pro Donio zakladatele ceny už od 55 Kč za zásilku.

„V Zásilkovně začínajícím projektům moc fandíme, protože si dobře pamatujeme na svoje začátky. Jakákoliv finanční úleva je pro zakladatele projektů velká pomoc, proto rádi nabídneme v tomto ohledu pomocnou ruku,“ vyjadřuje se ke spolupráci Milan Šmíd, marketingový ředitel skupiny Packeta, do které patří také Zásilkovna.Vedle exkluzivní ceny má posílání balíčků přes Zásilkovnu další výhody pro zakladatele projektů i dárce. Není potřeba žádné papírování, údaje pro rozesílku stačí vyplnit v mobilní aplikaci Zásilkovny, většina zásilek je doručena do druhého dne. Podání i vyzvednutí zásilky probíhá v široké síti výdejních míst Zásilkovny, kterých je v ČR více než 7300 a přibližně 3 000 v dalších zemích v Evropě. Díky tomu je poslání i vyzvednutí zásilky velmi jednoduché a dostupné.

„Na projekt KPsychologovi, pomáhající lidem zdarma na cestě za psychologem, se přes Donio vybralo neskutečných 172 979 od 396 milých přispěvatelů. Velká část vybraných peněz putovala na výrobu odměn a pak také na jejich distribuci a odesílání.” popisuje průběh crowdfundingu zakladatelka projektu KPsychologovi Tereza Hrušková. „Spolupráce se Zásilkovnou by nám umožnila využít peníze tam, kde jsou opravdu potřeba. Díky uspořené částce za dopravu by mohl projekt fungovat zdarma i nadále, a to o celý měsíc.”

Spolupráce Donio a Zásilkovny ale slevou na poštovném nekončí. Do budoucna plánují firmy užší integraci produktů a zautomatizování rozesílání odměn díky aplikaci Zásilkovny. „Donio i Zásilkovna mají v úmyslu všem projektům do začátku co nejvíce ulehčit. Proto věnujeme v Donio každému zakladateli individuální péči, pomoc s vedením projektu a stále vymýšlíme nové cesty, jak být nápomocní. Díky Zásilkovně můžeme do budoucna zjednodušit a zlevnit proces rozesílání odměn, který zabírá u větších projektů spoustu času. V hlavě mám už ale hned několik dalších nápadů, jak odměnovou sekci projektů ještě vylepšit,“ naznačuje další směřování koordinátorka odměnového crowdfundingu na Donio Lucie Hanáčková.

Podívejte se na i na další sbírky, které na Donio aktuálně běží: www.donio.cz

Kontakt pro média

Máte-li zájem o rozhovor, podklady nebo fotografie, neváhejte se nám ozvat. I mediální podpora je ohromná pomoc na cestě ke zdárnému konci sbírek, které pomáhají. Jsme zkrátka pro každou mediální dobrost, tak se nám ozvěte. <3

Na vaše zprávy se těšíme na donio@donio.cz.

Odpovědi na nejčastější otázky, které v Donio dostáváme.