Úspěšně vybráno:

Složili jste se na lampu pro Hynka

Vybráno 0 Kč 81 200 Kč
80 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
27 067 Kč
Průměrná výše daru
80 000 Kč
Nejvyšší dar
23 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na lampu pro Hynka

Vybráno 0 Kč 81 200 Kč
80 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
18. 12. 2023

Představení sbírky

Hynek Gregor (nar. 23. 11. 2022) trpí syndromem Crigler-Najjar typ I. Geneticky podmíněný syndrom způsobující kvůli chybějícímu jaternímu enzymu hromadění nekonjugovaného bilirubinu tzv. Hyperbilirubinemii.

Komu pomůžeme?

Jediným možným způsobem léčby je intenzivní ozařování modrým světlem, které způsobuje rozpad bilirubinu na neškodné sloučeniny. Rozsah svícení je cca 8 hodin denně za pomoci speciální fototerapeutické lampy. V současnosti není na trhu žádný produkt tohoto typu pro léčbu CNS. K dispozici jsou pouze fototerapeutické lampy k léčbě novorozenecké žloutenky, které ale kapacitně nestačí a z legislativních důvodů je nelze zakoupit pro domácí použití.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Získané prostředky budou využity na nákup speciální fototerapeutické lampy a souvisejícího vybavení pro Hynka Gregora určené k léčbě Hyperbilirubinmie. Cílem je mimo jiné zajistit pro Hynka co nejvyšší možnou kvalitu života. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
80 000 Kč  •  10. 1. 2024 12:57
Marcel B.
1 000 Kč  •  31. 12. 2023 19:56
Ať se daří. Binkovi
Velkorysý dárce
200 Kč  •  25. 12. 2023 17:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat