Úspěšně vybráno:

Pomohli jste samoživitelce Valentině a její postižené dceři Jitušce. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 22 200 Kč
20 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
7 400 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste samoživitelce Valentině a její postižené dceři Jitušce. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 22 200 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
22. 7. 2022

Představení sbírky

Paní Valentina je maminka 4 dcer, otec je opustil před sedmi lety. Nemjladší Jituška se od narození potýká s mentální retardací, později byla diagnostikována také porucha autistického spektra, Jituška má také ADHD a její stav se s přibývajícím věkem spíše horší – snížená funkce štítné žlázy, silné migrény, zhoršená stabilita chůze. Ze sbírky by maminka chtěla pořídit kolo pro Jitušku, notebook se speciálními výkovými programy, také zubní péči pro Jitušku a případně školní výdaje pro dceru, která by chtěla studovat vysokou školu nebo lyžařský kurz pro třetí dcerku. 

Komu pomůžeme?

Chceme podpořit paní Valentinu a její především nejmladší dcerku, která bojuje s handicapem. Jedna z dcer již pracuje, a může tak s rodinným rozpočtem trochu pomoci. Přesto je to velmi náročné, vzhledem k handicapu Jitušky. Další z dcer by ráda studovala vysokou školu a maminka jí v tom chce samozřejmě podpořit. Paní Valentina je zaměstnaná, uklízí na střední škole, bohužel je na výchovu a podporu svých dětí sama. Třetí dcera bude nastupovat do 7. třídy základní školy a aktivně se věnuje sportu – fotbalu, ve kterém by ráda něco dokázala, čeká ji také lyžařský výcvik. To všechno jsou nákladné výdaje, nehledě na zvýšení inflace a narůstání cen energií. Jako každý rodič by paní Valentina svým dětem dopřála jen to nejlepší, zdraví, bezpečný domov a vzdělání. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jízdní kolo a notebook pro handicapovanou dceru, dále také výdaje na zubní péči pro Jitušku, lyžařský výcvik a příspěvek na kroužek (fotbal) pro další z dcer, výdaje na studium vysoké školy pro třetí dceru.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
20 000 Kč  •  13. 9. 2022 17:46
Štědrý dárce
200 Kč  •  6. 8. 2022 9:24
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  5. 8. 2022 15:12

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat