Sbírka ukončena:

Pomozme spolku Nevidomí za volantem získat pohyblivý závodní simulátor

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
750 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
800 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
88 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme spolku Nevidomí za volantem získat pohyblivý závodní simulátor

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
750 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nevidomí za volantem z. s
Datum přidání
7. 3. 2023
Poslední aktualita

30. 6. 2023 15:50

Přerozdělení peněz ze sbírky

Vážení a milí dárci,

jak jistě víte, sbírka byla ukončena. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo vybrat cílovou částku a za částku, která se podařila vybrat nejsme schopni pohyblivý simulátor pořídit, rozhodli jsme se peníze ze sbírky rozhodli darovat jiné sbírce s podobným záměrem a to sbírce Pomůcky pro snazší psaní a čtení.

Děkujeme všem, kteří jste se na naší sbírce podíleli a věříme, že vaše dary udělají radost člověku, který se bude moci naplno vrátit ke svému koníčku.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Nevidíme – přesto řídíme. Našimi dopravními prostředky jsou hůlky, čtyřnozí či dvojnozí pomocníci. A rádi bychom si na seznam připsali i ty na čtyř kolech.

Dovolte, abych vám představil naši nerozlučnou partu zrakově postižených, která to umí pořádně rozjet. Jsme nadšenci do aut, kteří od života nedostali velké šance posadit se za volant. Ale přesto jsme to nevzdali. Stejně jako zdraví lidé i my milujeme sport, adrenalin a napětí. Přáli bychom si zažít pocit, kdy máme volant pevně ve svých rukou. Toužíme si sami určovat vlastní směr. A dokázat svým klientům, že společně na to máme.

Nevidomí za volantem z. s

https://www.nevidomizavolantem.cz

ALL4Sim – stavitel simulátorů

www.all4sim.cz

Nevidomí řidiči za volantem Panenský Týnec 4. 6. 2022

https://www.youtube.com/watch?v=npM_MZSZgec

Rozhovor pro tv Prima
https://cnn.iprima.cz/slepy-zavodnik-chce-jezdit-i-v-ulicich-poruchu-pozna-po-sluchu-hezke-auto-po-hmatu-28306

Rozhovor pro eWRC.cz

https://www.ewrc.cz/clanek/35756-filip-mares-podporuje-slepeho-banditu/

Rozhovor pro Radiožurnál
https://radiozurnal.rozhlas.cz/chtel-bych-se-svezt-v-audi-r8-preje-si-slepy-bandita-za-volantem-stavi-simulator-8414819

Rozhovor pro novinky.cz
https://www.novinky.cz/auto/clanek/mohou-nevidomi-ridit-v-praze-si-to-nekteri-vyzkouseli-nanecisto-40324185

Rozhovor pro tv Nova
https://tn.nova.cz/clanek/ridit-muzu-i-slepy-rika-nevidomy-petr-z-prahy.html

Slepý bandita jako host Davida Kubrta 1

https://www.youtube.com/watch?v=0XhQC-hIi-8&t=13s

Slepý bandita jako host Davida Kubrta 2

https://www.youtube.com/watch?v=sWcRJKFZCFM

Komu pomůžeme?

Pohyblivý závodní simulátor pomůže řidičům překonat jejich zraková či psychická omezení a umožní jim zasednout za volant. Některým úplně poprvé. Na rozdíl od reálného vozidla jim poskytne naprosto bezpečný prostor pro zdokonalování řidičských schopností a zvýšení sebevědomí. Momentálně je tahle šikovná pomůcka mimo naše finanční možnosti. Stát na ni peníze nepřispívá.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity na nákup závodního simulátoru. S pohyblivou platformou, volantem se silnou zpětnou vazbou v řízení a skutečnými kovovými pedály ze závodního auta. Jelikož chceme zachovat bezpečnost na našich akcích chceme vždy naše účastníky a účastnice seznámit důkladně s řízením motorového dopravního prostředku. Nejdříve formou virtuální reality, díky dnešní výpočetní a stimulátorové techniky, a po sléze jim až umožnit sednout za volant reálného osobního auta, nákladního vozu či autobusu. 
Jinými slovy srozumitelně a efektivně seznámit řidiče s řídícími prvky motorového dopravního prostředku včetně všech úkonů. Jde nám také o co nejširší možné využití v přípravě nevidomých, slabozrakých a osob s těžkým zrakovým postižením na reálné řízení osobního automobilu, nákladního vozu nebo tolik oblíbeného autobusu či zemědělské techniky apod.   


Pojeďte v tom s námi! 
Přistupujeme k našim klientům tak, aby vždy cítili smysl, zodpovědnost, rozhodnost a uměli se cílevědomě rozhodnout. Protože každý si musí uvědomit, že každý motorový dopravní prostředek má určité rozměry, a další důležité aspekty. V každém je případě vždy přítomen profesionální navigátor. 
Dále se cvičí bystrost, přesnost, adekvátní povely na základě vydané stranou navigátora vozu a řešit i krizové nouzové situace které mohou v reálném světě nastat.


Chceme, aby naši účastníci a účastnice byly vždy plně, srozumitelně a věcně seznámeni se vším co je během řízení může potkat. Proto ono výpočetní stimulátorové zařízení v mobilní verzi, které bude možné přenášet z místa na místo. 
Mockrát vám děkujeme, že nám tohle umožníte! 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 6. 2023 15:50

Přerozdělení peněz ze sbírky

Vážení a milí dárci,

jak jistě víte, sbírka byla ukončena. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo vybrat cílovou částku a za částku, která se podařila vybrat nejsme schopni pohyblivý simulátor pořídit, rozhodli jsme se peníze ze sbírky rozhodli darovat jiné sbírce s podobným záměrem a to sbírce Pomůcky pro snazší psaní a čtení.

Děkujeme všem, kteří jste se na naší sbírce podíleli a věříme, že vaše dary udělají radost člověku, který se bude moci naplno vrátit ke svému koníčku.

31. 3. 2023 17:16

Rozhovor pro magazín Inspirante

Před pár týdny se nám ozval redaktor magazínu Inspirante. Naše činnost ho zaujala natolik, že nás poprosil o rozhovor. Slova se tedy ujal slepý bandita Petr Haluška a vy si nyní můžete přečíst celý rozhovor https://inspirante.cz/nevidomi-za-volantem-proc-ne-muzeme-usednout-i-za-knipl/zde

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
2 000 Kč  •  11. 3. 2023 7:33
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 3. 2023 6:54
Velkorysý dárce
300 Kč  •  8. 3. 2023 7:32
DobroDárce
600 Kč  •  8. 3. 2023 7:19

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat