Asistence pro Karla

Vybráno 0 Kč 0 Kč
500 000 Kč
45 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Karel Vaculík
Datum přidání
6. 9. 2021

Rád bych se Vám představil a zároveň požádal o podporu. Jmenuji se Karel Vaculík, je mi 19 let a dosud jsem žil s rodiči a dvěma sourozenci v rodinném domku.

Letos jsem odmaturoval na střední škole Kostka ve Vsetíně a v září nastupuji na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Celý život se však snažím velmi aktivně žít a užívat si života, co to jen jde. Podařilo se mi s pomocí rodiny a přátel dosáhnout nemalé cíle a zážitky. Jedním z nejsilnějších zážitků  bylo setkání s Lionelem Messim v Barceloně.

Mám také velké štěstí na velmi dobré a spolehlivé kamarády, se kterými trávím spoustu času, společně cestujeme nejen na různé fotbalové zápasy nejen  po České republice, navštěvujeme různé kulturní akce, koncerty atd. Toto je dar k nezaplacení. Jsem velký fotbalový fanoušek, rád chodím do společnosti, do kina, moc rád cestuji. Vrátím se však k mému problému, který vzniká nástupem na vysokou školu a celkovým osamostatněním. Pronajal jsem si byt, který mi umožní pohyb v koupelně, kuchyni atd. Také hledám osobní asistenty a spolubydlící na celý den, moc toužím žít sám a nebýt závislý na rodičích, přestože mi dosud dali maximum, které vůbec mohli. Chtěl bych dokázat nejen sám sobě, ale i ostatním handicapovaným lidem, že i přes nepřízeň osudu, může být člověk nezávislý a žít plnohodnotný život. 

Co mě trápí?

Celý život mě provází velmi těžká nemoc – Svalová atrofie II. typu. Nemoc postupně způsobuje ochabování svalů celého těla a kvůli ní jsem upoután na elektrický invalidní vozík.

Momentálně jezdím 1× za 4 měsíce do Brna. Na injekce do páteře, kde se podává lék Spinraza, který by měla při nejlepší lehce zmírnit postup této zákeřné nemoci.

Asistence pro Karla

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Již předem vím, že to sám finančně nezvládnu a moc rád bych situaci řešil bez podpory rodičů, proto se obracím na laskavé dárce s žádostí o finanční pomoc.

Potřeboval bych pomoci s placení osobních asistentů, které potřebuji nejen přes den, ale i v noci.

Za každou pomoc předem velice děkuji a doufám, že se tímto podaří splnit můj sen o samostatnosti a nezávislosti.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám