Jsme pro každou dobrost.

Donio je místo, kde si kdokoli může snadno založit sbírku.

Rádi říkáme, že se skládáme na cokoliv dobrého. Ať už chcete sbírku vytvořit pro sebe, kamaráda, který onemocněl, nebo se třeba složit na hřiště se sousedy, jsme tu pro vás. Na našem webu založíte sbírku snadno a rychle. My vám po jejím skončení odešleme 100 % vybrané částky.

Donio sbírky a témata

Každý měsíc otevíráme diskuze na témata, o kterých se společnosti nechce mluvit. Na konkrétních sbírkách představujeme některé z problémů, se kterými se lidé potýkají a na které chceme ve spolupráci s našimi patrony, partnerskými organizacemi a experty více upozornit.

Kdo jsme my

Projekt se původně jmenoval Donwio, stejně jako jeho právnické osoby, tedy Nadační fond Donwio a Donwio s.r.o. Po pár měsících jsme název projektu změnili na Donio, protože se w v názvu lidem pletlo. Právnické osoby nadále zůstávají pod jménem Donwio.

Donio založil David Procházka, který už od školních let rád pomáhá druhým. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce.

Chcete nám cokoli napsat? Na vaše zprávy se těšíme na donio@donio.cz. Nebo se můžete každému z nás ozvat na krestnijmeno@donio.cz.

#DonioRodina

David Procházka

David
Procházka

zakladatel a ředitel

David přišel s nápadem založit Donio a také nás dal všechny dohromady. Už na střední dělal malá gesta, která způsobovala velkou radost: třeba v zimě s batohem plným termosek rozléval lidem bez domova čaj. Díky nadačnímu fondu Společný cíl, který založil, získal první pracovní zkušenosti s pomocí lidem bez finančních prostředků. V Donio se stará o to, aby vše fungovalo a abychom postavili tu nejlepší platformu, která vyvolá lidem na tvářích úsměvy.

Lada Brůnová

Lada
Brůnová

brand a content

Lada působila roky v komunikačních agenturách, kde pracovala pro velké nadnárodní klienty. Před sedmi lety se rozhodla využít schopnosti v neziskovém sektoru. Projektů, které mají smysl a které různým lidem pomáhají, má za sebou několik: nejpyšnější je na vedení pražského týmu Creative Mornings a kampaň #prsakoule pro Loono. Do Donio přišla, aby pomohla se strategií, navázala smysluplná partnerství a postarala se o to, že se o nás dozví co nejvíce lidí.

Eva Kašpárková

Eva
Kašpárková

správce Donio sbírek

Eva velkou část pracovního života pracovala v kultuře, pravděpodobně i vy jste byli v některém divadle nebo na filmovém festivalu, který pomáhala organizovat. Postupem času ale víc a víc toužila pomáhat lidem, protože si díky dobrovolnické práci v Česku i zahraničí uvědomila, jak velkou radost jí dělá radost druhých. Do Donio přinesla nejen svoje zkušenosti a kontakty na patrony, se kterými navazuje smysluplné spolupráce, ale taky moravskou veselost.

Michaela Dyntarová

Michaela
Dyntarová

office & event manažerka

Čerstvá absolventka vysoké školy Míša k nám nastoupila, aby získala praxi v projektu, který jí byl od samého začátku sympatický. Míša se u nás stará o chod kanceláře. A protože se nebojí žádné nové výzvy, s radostí jsme z ní udělali spoluorganizátorku setkání, která pořádáme pro naše patrony, ambasadory a ostatní lidi, kteří jsou stejně jako my pro každou dobrost.

Martin Hujer

Martin
Hujer

šéf vývoje

Coby zkušený vývojář vedl Martin například projekt Driveto. Pro Donio vyvíjí technologicky propracovanou, přitom uživatelsky jednoduchou platformu, aby darování bylo pro všechny co nejjednodušší. Nejen o vývoji v PHP píše Martin blog. A když nepíše, vaří a učí se španělsky.

JN

Jakub
Nešpor

UX design

Rodák z Liberce Jakub strávil poslední léta v USA prací pro Microsoft. Po návratu se kromě jiného rozhodl pomoci Donio a vytvořil novou brandovou identitu. Nyní zlepšuje naše UX, aby pro uživatele bylo co nejpříjemnější.

Napsali o nás

Česká televize
17. 3. 2020

Donio v Dobrém ránu ČT

Přečíst
TV Nova – Snídaně s Novou
10. 3. 2020

Snídaně s Novou a s Donio

Přečíst