Jsme pro každou dobrost.

#DonioRodina

Donio je místo, kde si kdokoli může snadno založit sbírku.

Rádi říkáme, že se skládáme na cokoliv dobrého. Ať už chcete sbírku vytvořit pro sebe, kamaráda, který onemocněl, nebo se třeba složit na hřiště se sousedy, jsme tu pro vás. Na našem webu založíte sbírku snadno a rychle. My vám po jejím skončení odešleme 100 % vybrané částky.

Donio sbírky a témata

Každý měsíc otevíráme diskuze na témata, o kterých se společnosti nechce mluvit. Na konkrétních sbírkách představujeme některé z problémů, se kterými se lidé potýkají a na které chceme ve spolupráci s našimi patrony, partnerskými organizacemi a experty více upozornit.

Kdo jsme my

Projekt se původně jmenoval Donwio, stejně jako jeho právnické osoby, tedy Nadační fond Donwio a Donwio s.r.o. Po pár měsících jsme název projektu změnili na Donio, protože se "w" v názvu lidem pletlo. Donwio s.r.o. už jsme přejmenovali na Donio s.r.o., Nadační fond nadále zůstává pod jménem Donwio.

Donio založil David Procházka, který už od školních let rád pomáhá druhým. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce.

Chcete nám cokoli napsat? Na vaše zprávy se těšíme na donio@donio.cz. Nebo se můžete každému z nás ozvat na krestnijmeno@donio.cz.

#DonioRodina

David Procházka

David
Procházka

zakladatel a ředitel

David přišel s nápadem založit Donio a také nás dal všechny dohromady. Už na střední dělal malá gesta, která způsobovala velkou radost: třeba v zimě s batohem plným termosek rozléval lidem bez domova čaj. Díky nadačnímu fondu Společný cíl, který založil, získal první pracovní zkušenosti s pomocí lidem bez finančních prostředků. V Donio se stará o to, aby vše fungovalo a abychom postavili tu nejlepší platformu, která vyvolá lidem na tvářích úsměvy.

Lada Brůnová

Lada
Brůnová

brand a content

Lada působila roky v komunikačních agenturách, kde pracovala pro velké nadnárodní klienty. Před sedmi lety se rozhodla přejít do neziskovém sektoru. Projektů, které mají smysl a které různým lidem pomáhají, má za sebou několik: nejpyšnější je na vedení pražského týmu Creative Mornings a kampaň #prsakoule pro Loono. Do Donio přišla, aby pomohla se strategií, navázala smysluplná partnerství a postarala se o to, že se o nás dozví co nejvíce lidí.

Chcete s námi spolupracovat? Nebo o nás napsat? lada@donio.cz739 659 456

Eva Kašpárková

Eva
Kašpárková

správce Donio sbírek

Pravděpodobně i vy jste byli v některém divadle nebo na filmovém festivalu, který Eva pomáhala organizovat. Díky dobrovolnické práci v Česku i zahraničí si ale uvědomila, jak velkou radost jí dělá radost druhých, a tak přišla k nám. Do Donio přinesla nejen zkušenosti a kontakty na patrony, se kterými navazuje smysluplné spolupráce, ale taky moravskou veselost.

Potřebujete poradit se založením sbírky #kulturažije? eva@donio.cz724 795 323

Michaela Dyntarová

Michaela
Dyntarová

správce uživatelských sbírek

Čerstvá absolventka vysoké školy Míša k nám nastoupila, aby získala praxi v projektu, který jí byl od samého začátku sympatický. Míša pomáhá zakládat sbírky, které u nás na Donio najdete.

Přemýšlíte o založení sbírky i vy? Míša je pro každou dobrost. michaela@donio.cz723 453 018

Lucie Hanáčková

Lucie
Hanáčková

správce uživatelských sbírek

Lucie nám tak dlouho fandila, až se k nám přidala. Do týmu přinesla nejen mnohaleté zkušenosti s digitálním marketingem a e-commerce, ale i velké srdce.

lucie@donio.cz777 835 030

Martin Hujer

Martin
Hujer

šéf vývoje

Coby zkušený vývojář vedl Martin například projekt Driveto. Pro Donio vyvíjí technologicky propracovanou, přitom uživatelsky jednoduchou platformu, aby darování bylo pro všechny co nejjednodušší. Nejen o vývoji v PHP píše Martin blog. A když nepíše, vaří a učí se španělsky.

Jakub Nešpor

Jakub
Nešpor

UX design

Jakub vytvořil naši novou brandovou identitu a také pracuje na našem UX, aby Donio bylo pro uživatele co nejpříjemnější.

Napsali o nás

Česká televize
17. 3. 2020

Donio v Dobrém ránu ČT

Přečíst
TV Nova – Snídaně s Novou
10. 3. 2020

Snídaně s Novou a s Donio

Přečíst