Pomáháme silným příběhům i dobrým nápadům

#DonioRodina

Donio

Donio je platforma pro všechny, kteří chtějí změnit svůj nebo něčí životní příběh. Ať už založíte sbírku na komunitní zahradu, na výdaje spojené s nákladnou léčbou nebo máte nápad na podnikání, můžete požádat o pomoc veřejnost a podpořit svůj příběh přes Donio.

Předáme vám 100 % vybrané částky. Jak je to možné? Náš provoz hradí dobrovolné příspěvky našich dárců, proto si nebereme žádné provize ani poplatky. Navíc hradíme i poplatky spojené s bankovními transakcemi.

Dobročinné sbírky

Rádi pomůžeme všem, kteří by rádi založili dobročinnou sbírku. Ať už se jedná o nemocného kamaráda, podporu neziskové organizace nebo třeba záchranu kulturního projektu, jsme tady pro vás.

Komerční projekty

Pomocí odměnového crowdfundingu na Donio pomáháme zaběhlým projektům i novým nápadům. Chcete svůj projekt inovovat či jinak rozšířit? Máte u nás své místo!

Proč Donio?

  • Předáme 100 % vybrané částky
  • Hradíme za vás náklady spojené s platebními transakcemi
  • Založení sbírky či projektu je snadné a rychlé
  • Lidé vás mohou snadno podpořit, ať jsou kdekoli

Jak fungujeme

Kdo jsme my

Donio založil David Procházka, který už od školních let rád pomáhá druhým. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce.

Donio ale není jen místem, kde získat finance pro sbírku nebo projekt. Od samého začátku se věnujeme edukaci a připravujeme zajímavý obsah tak, aby byl atraktivní pro uživatele napříč věkovými kategoriemi. Donio vzniklo, aby pomáhat druhým bylo jednodušší. Naším cílem je udělat z filantropie pozitivní návyk. I malou částkou lze totiž díky crowdfundingu někomu změnit život k lepšímu.

Chcete nám cokoliv napsat? Na vaše zprávy se těšíme na donio@donio.cz. Nebo se můžete každému z nás ozvat na jmeno@donio.cz.

#DonioTým

David Procházka

David
Procházka

Zakladatel

David přišel s nápadem založit Donio a také nás dal všechny dohromady. Už na střední dělal malá gesta, která způsobovala velkou radost: třeba v zimě s batohem plným termosek rozléval lidem bez domova čaj. V Donio se stará o to, aby vše fungovalo a abychom postavili tu nejlepší platformu, která vyvolá lidem na tvářích úsměvy.

Chcete s námi spolupracovat? david@donio.cz – 722 431 795

Michaela Hajátková

Michaela
Hajátková

COO&HR

Míša pochází z Vysočiny a k nám do Donio si našla cestu, protože chtěla pomáhat lidem a hledala práci, která má smysl. Má hodně koníčků, ale nejdůležitější je pro ni tvoření. Dříve se věnovala všem příchozím žádostem na založení sbírky. Nyní se stará o fungování fundraisingu a naše zaměstnance.

Máte zájem o práci v Donio, nebo Vás zajímá cokoliv ohledně sbírek? michaela.hajatkova@donio.cz – 731 169 400

Lucie Hanáčková

Lucie
Hanáčková

Komerční projekty

Lucie nám tak dlouho fandila, až se k nám přidala. Do týmu přinesla nejen mnohaleté zkušenosti s digitálním marketingem a e-commerce, ale i velké srdce. Má u nás na starosti komerční projekty, v rámci kterých pomáháme zakladatelům zajímavých nápadů, kteří pro ně hledají financování, nebo lidem, kteří chtějí posunout svůj vlastní projekt o krok dál.

Chcete založit komerční projekt?
lucie@donio.cz – 777 835 030

Ivana Valkusová

Ivana
Valkusová

Poradce pro neziskové organizace a firemní dárce

Iva se už mnoho let angažuje v neziskové sféře jako dobrovolník, takže pracovat pro Donio byl takový logický krok a srdcová záležitost. Její rolí je pomáhat neziskovkám získávat v rámci dobročinných sbírek co nejvíce tolik potřebných financí pro jejich aktivity.

Jste firma a chcete založit sbírku?
ivana@donio.cz – 774 582 238

Adéla Kopcová

Adéla
Kopcová

Back office and customer care

Adéla od střední školy sbírala zkušenosti v odlišných oborech na různých pozicích. Díky letité praxi jógy našla svou cestu v práci s lidmi, která ji zavedla až k nám. V Doniu má na starosti veškerou administrativu spojenou s chodem společnosti – od vystavování smluv až po dokladování sbírek. Stejně tak komunikaci se zakladateli a přispěvateli.

Potřebujete s něčím poradit? donio@donio.cz

Cristina Carmen Baron

Cristina
Carmen Baron

Marketing a PR

Cristina k nám přišla z Moravy, i když původ má v Peru. Své několikaleté zkušenosti práce v marketingu pro mezinárodní značky v rámci marketingové agentury po nějaké době toužila převést do smysluplnějšího projektu. V tu chvíli jí do života vstoupilo Donio, pro které dělá jeho tvář. Mimo práci ji baví móda, cestování a gastronomie.

Máte dotaz týkající se komunikace či spolupráce? cristina@donio.cz – 606 331 365

Martin Hujer

Martin
Hujer

IT

Coby zkušený vývojář vedl Martin například projekt Driveto. Pro Donio vyvíjí technologicky propracovanou, přitom uživatelsky jednoduchou platformu, aby darování bylo pro všechny co nejjednodušší. Nejen o vývoji v PHP píše Martin blog. A když nepíše, vaří a učí se španělsky.

Martin Slavíček

Martin
Slavíček

Vývojář

Martin se věnuje vývoji nových funkcionalit webu, aby přispívání bylo ještě snazší.

Tomáš Vítek

Tomáš
Vítek

Vývojář

Tom k nám přišel z digitální agentury, když hledal v práci smysl. Líbí se mu solidarita a soucit mezi lidmi, baví ho programování a pomáhá nám s rozšiřováním možností Donia. A když zrovna nepracuje, rád se toulá přírodou, běhá nebo lenoší u knížky.

Josef Šupka

Josef
Šupka

Vývojář

Josef je původem ze Slovácka, ale už delší čas žije v Praze. Do Donia ho přivedla touha pracovat na smysluplném projektu. Má na starost zlepšování webu a jeho rozšiřování o nové možnosti.

Marek Jelínek

Marek
Jelínek

Product designer

Marek vystudoval v Brně grafiku, ale časem se dal na UX. Vždy chtěl navrhovat produkty, které pomáhají lidem. V Donio se zaměřuje na design webu a stále přemýšlí, jak jej udělat ještě lepší. Rád se vzdělává a doufá, že tento rok konečně zaběhne maraton.