Okouzlující Natan potřebuje intenzivní terapii, přispějme na její financování

Vybráno 0 Kč 400 Kč
53 040 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Datum přidání
17. 9. 2020

Natan neměl nejjednodušší vstup do života. Narodil se předčasně, měl problémy s dýcháním a ještě v nemocnici prodělal oboustranný pneumotorax a infekci. Problémy s dýcháním přetrvávaly a ještě k nim přibyla hluchota a špatný motorický vývoj. I přes všechny těžkosti se maminka Natana nevzdala a poctivě s ním cvičila, díky tomu Natan chodí, jeho chůze je však velmi nestabilní.

Komu pomůžete

Natan se narodil ve 28tt a několik dní musel být intubován na neonatologickém oddělení, jelikož nezvládal sám dýchat. Následně musel několik týdnu podstupovat oxygenoterapii, než se naučil dýchat sám bez pomoci. V nemocnici prodělal oboustranný pneumotorax a několik infekcí.

Z nemocnice byl propuštěn jako zdravé dítě, které nemělo žádné vážné zdravotní problémy – pouze dýchání nebylo ideální, posléze mu bylo diagnostikováno nealergické astma a do dvou let trpěl velmi častými záněty průdušek a zápaly plic.

Když bylo Natanovi asi půl roku, zjistil se u něj problém se sluchem. Musel začít nosit naslouchadla a později mu byl voperován kochleární implantát. Nyní slyší dobře a zvládá se bez problémů domluvit se svým okolím.

Natan začal chodit až kolem dvou a půl let a jeho chůze byla velmi neohrabaná. Neurolog paní Gerner sdělil, že se jedná o mozečkovou nezralost, která se s věkem bude lepšit, takže má Natan velmi dobrou vyhlídku na to, že bude chodit normálně. Momentálně sice zvládá chodit i bez opory, ale jeho chůze je velmi nestabilní a působí „opile“.

Okouzlující Natan potřebuje intenzivní terapii, přispějme na její financování

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Aby Natan zlepšil chůzi potřebuje absolvovat intenzivní čtyřtýdenní terapii a další služby v Neurorehabilitační klinice Axon.

V této terapii bude Natan pod dozorem specialistů cvičit v kosmickém oblečku TheraSuit

Odkazy

Okouzlující Natan potřebuje intenzivní terapii, přispějme na její financování
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 10. 2020 12:39
Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 10. 2020 11:55

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Dárci

Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 10. 2020 12:39
Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 10. 2020 11:55

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám