Úspěšně vybráno:

Přispěli jste Lucce na speciální přístroj Simeox, který zmírňuje příznaky cystické fibrózy

Vybráno 0 Kč 203 845 Kč
185 700 Kč
 -
166 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
24 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste Lucce na speciální přístroj Simeox, který zmírňuje příznaky cystické fibrózy

Vybráno 0 Kč 203 845 Kč
185 700 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Janovská
Datum přidání
3. 12. 2021
Poslední aktualita

28. 12. 2021 11:59

Obrovské díky

Vážení dobrodárci, máme obrovskou radost, 

díky Vaší laskavosti se podařilo vybrat částku na přístroj Simeox i na náhradní filtry k němu. Chtěly bychom poděkovat všem, kteří se jakkoliv na této sbírce podíleli.

Všichni okolo sebe slyšíme spoustu špatných zpráv. Svět je však i místo, kde je spousta dobroty a laskavosti, kolikrát blízko nás, jen se podívat.

A díky Vám vidíme, že je stále spousta dobrých a milých lidí, kterým ze srdce děkujeme. Vašimi příspěvky a vzkazy jste nám velmi zpříjemnili celý předsváteční i sváteční čas. 


Přejeme všem příjemné vykročení do roku 2022, ať Vás Vaše dobrota hřeje stejně jako nás.

Lucka a maminka Jitka.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Kdo sbírku organizuje?

Lucce je 21 let a trpí cystickou fibrózou, která se projevuje především opakovanými infekcemi dýchacích cest, které postupně způsobují fatální poškození plic.

Také trpí skoliózou páteře, nemůže dlouho chodit ani sedět. Žije s maminkou, která se o ni stará. Lucce s kašláním pomáhá finančně nákladný přístroj Simeox.

Komu pomůžeme?

Ahoj,

jsem Lucka a je mi 21 let. Žiji s mámou, která nemůže chodit do práce, protože se o mě stará. Jako malé dítě jsem moc neprospívala a spala jsem pouze v kočárku, ve kterém mě maminka vozila 15 km denně, což ji asi moc netěšilo. Při třetí hospitalizaci v nemocnici se u mě zjistila cystická fibróza a ta konečně objasnila můj špatný stav. Začala spousta zákazů a nařízení. Nesměla jsem mezi mnoho lidí, nechodila jsem do školky, nesměla jsem se koupat v rybníku, všechno se muselo pořád dezinfikovat.

Kvůli nedostatečné léčbě jsem přešla v šesti letech do Prahy do Motola. Tam se při jejich léčbě můj zdravotní stav velmi zlepšil. Konečně jsem mohla dojít dál, než na konec ulice. Absolvovala jsem každých čtvrt roku infuzní léčbu a vše se docela drželo. To se změnilo roku 2014. Tehdy se u mě objevila další choroba, onemocnění pojiva.

Začaly mě bolet ruce, nohy a hlavně záda, kde se mi objevila skolióza. Byla jsem první člověk s cystickou fibrózou a korzetem. Ten mi pomohl, záda mi zlepšil, ale nemohla jsem ho udýchat, proto se od něj upustilo. Při sezení mi začaly bolet a modrat nohy kvůli špatnému prokrvení a to ovlivnilo i mou schopnost soustředění. Začaly mi kolapsové stavy a musela jsem přejít na domácí individuální plán. Tím jsem ztratila veškerý kontakt s vrstevníky i ostatními lidmi a neustále mi musela být matka poblíž, kdyby se mi něco stalo, čemuž se lidé hodně divili.

Od doktorů jsem dokonce slyšela, že o nikom s takovou kombinací chorob neslyšeli ani na mezinárodních seminářích. Často jsem pokládala otázky typu ,,a to mám opravdu brát léky na odkašlávání i proti kašli?'' s odpovědmi ,,ano". Léky na jednu nemoc nemohu brát kvůli nemoci jiné. Po skončení základní školy jsem již do další školy nešla a místo toho jezdila na urgentní neplánované výlety do pražské nemocnice kvůli akutnímu zhoršení.

Po několika hospitalizacích jsem dostala zpět trvalá antibiotika a můj stav se trochu zlepšil. Přesto se plíce stále zhoršují a kvůli častému kašli jsem pořád unavená. Když déle kašlu, začnu kašlat krev. To pak musím celý den ležet v klidu a dělat toho co nejméně. No, kdo by si takový den nepřál? Až na tu krev a bolení plic. Díky cystické fibróze u mě bakterie v plicích způsobují jizvy, kvůli kterým mi funguje už jen třetina plic. Začíná se zvažovat transplantace.

Ráda jsem chodila do přírody, nakupovat, na houby, na Pokémony, jednou ročně jsem jezdila i k moři, kde se mi zdravotní stav hodně zlepšil. To však už nejde. Nyní jsem ráda když odkašlu a můžu se potom vůbec hýbat.

Mám skoliózu páteře 40 stupňů, takže nemohu dlouho chodit ani sedět. Pravděpodobně z kašle se mi také nepřirozeně zrychluje tep až na 170 v klidu. Z antibiotik mám porušený sluch a celý den mi hučí a píská v uších. Proto i hůře rozumím lidem, což mi ztěžuje i obličejová slepota, díky které je hůře rozpoznávám.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Kvůli namáhavému dýchání se musím často zastavovat a kašlat. Právě s tím mi hodně pomáhá vypůjčený přístroj Simeox. Díky němu nekašlu celý den, můžu si přečíst více jak jednu stránku v kuse, podívat se na nějaký film či jít na krátkou procházku, když není velká zima, nebo velké horko, kterém mým plicím nedělají moc dobře. A hlavně mě plíce nebolí při každém nádechu.

Peníze ze sbírky bych použila na koupi vlastního přístroje Simeox (vypůjčený musím vrátit), který by mi  pomohl s tím, abych měla život trochu podobnější zdravým lidem a mohla v něm mít alespoň trochu radosti.

Chtěla bych Vás moc poprosit o přispění a sdílení, protože tuto částku nejsem schopná z invalidního důchodu našetřit. Byla bych Vám za jakýkoli příspěvek moc vděčná.

Kdyby se vybralo méně, uložila bych si to na účet a snažila se našetřit zbytek. Kdyby se vybralo více, použila bych to na filtry do Simeoxu, které se musí obměňovat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

28. 12. 2021 11:59

Obrovské díky

Vážení dobrodárci, máme obrovskou radost, 

díky Vaší laskavosti se podařilo vybrat částku na přístroj Simeox i na náhradní filtry k němu. Chtěly bychom poděkovat všem, kteří se jakkoliv na této sbírce podíleli.

Všichni okolo sebe slyšíme spoustu špatných zpráv. Svět je však i místo, kde je spousta dobroty a laskavosti, kolikrát blízko nás, jen se podívat.

A díky Vám vidíme, že je stále spousta dobrých a milých lidí, kterým ze srdce děkujeme. Vašimi příspěvky a vzkazy jste nám velmi zpříjemnili celý předsváteční i sváteční čas. 


Přejeme všem příjemné vykročení do roku 2022, ať Vás Vaše dobrota hřeje stejně jako nás.

Lucka a maminka Jitka.

23. 12. 2021 15:49

Informace o ukončení sbírky

„Dobrý den,

cílová částka již byla dosažena, takže sbírku k dnešnímu dni ukončujeme. Poděkování přijde! :-)" 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat