Sbírka ukončena:

Aby na pomůcky pro handicapované a seniory nepršelo

Milník 1/3

Oprava nejvíce postižených míst střechy, ta potom vydrží alespoň zimu.

Vybráno 0 Kč 800 Kč
100 000 Kč

Milník 2/3

Oprava střechy, kromě stropu. Objekt potom bude možno využít jako sklad.

Vybráno 0 Kč 800 Kč
300 000 Kč

Milník 3/3

Oprava střechy, stropu a tím komplexní úprava objektu. Objekt bude připraven na sklad a dílnu, interiér bude možno využít na představení pomůcek zájemcům.

Vybráno 0 Kč 800 Kč
600 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
267 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
251 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Aby na pomůcky pro handicapované a seniory nepršelo

Milník 1/3

Oprava nejvíce postižených míst střechy, ta potom vydrží alespoň zimu.

Vybráno 0 Kč 800 Kč
100 000 Kč

Milník 2/3

Oprava střechy, kromě stropu. Objekt potom bude možno využít jako sklad.

Vybráno 0 Kč 800 Kč
300 000 Kč

Milník 3/3

Oprava střechy, stropu a tím komplexní úprava objektu. Objekt bude připraven na sklad a dílnu, interiér bude možno využít na představení pomůcek zájemcům.

Vybráno 0 Kč 800 Kč
600 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Život bez bariér, z.ú. (Jitka Fučíková)
Datum přidání
24. 6. 2020

Cílem je získat finanční prostředky na opravu střechy prostor na uskladnění kompenzačních pomůcek (elektrických postelí, elektrických a mechanických vozíků, schodolezů, elektrické zvedáky atd.) pro handicapované a seniory. Pomůcky budou rozděleny na ty, které údržba ve vedlejší dílně opraví, ostatní opravené, vyčištěné poputují zájemcům z řad lidí s handicapem, lidem po úrazu, laicky pečujícím do domácího prostředí. Nejvíce však budou potřebné pro seniory v domácí péči, kteří se vrátili z nemocnice. Máme k dispozici 150 pomůcek, máme pracovníky na koordinaci půjčovny, údržbu, rozvoz. Bohužel máme prostor do kterého prší.

Kdo sbírku organizuje?

Život bez bariér, z.ú. se sídlem v Nové Pace v podkrkonošském kraji 15 let provozuje rozsáhlou půjčovnu kompenzačních pomůcek, poskytuje sociální služby, zaměstnává postižené v chráněných dílnách, realizuje projekty v oblasti bezbariérovosti, prevence proti úrazům ve školách, organizuje sportovní, kulturní aktivity. Organizace zakoupila na splátky v roce 2006 objekt opuštěné bývalé nemocnice (kdysi paulánský klášter) s cílem oživit areál pro zajištění sociálních a doplňkových služeb, vytvořit zde komunitní centrum a prostor pro setkávání lidí všech cílových skupin bez rozdílu věku a postižení.

Život bez bariér, z.ú. má vícezdrojové financování (dotace, příspěvky, tržby za služby, dary, atd.) určené převážně na mzdové a provozní náklady. Investice typu oprava střechy nelze z dotací hradit. Organizace je neziskový sektor a nemá vlastní finanční zdroje. 

Dalším problémem je, že některé kompenzační pomůcky např. polohovací postele jsou objemné, elektrické invalidní vozíky nebo tříkolky těžké, hůře se s nimi manipuluje a nejsou skladné. Prioritou profesionální služby je, že každá pomůcka se musí po zápůjčce opravit a doposud se složitě manipulovalo s pomůckami z objektu do objektu. Některé jsou uskladněny v jiném pronajatém objektu na druhém konci města. V současné době se pomůcky nacházejí ve skladu materiálu, kde není možnost bezbariérového výjezdu, nevhodné pro předání zájemci o pomůcku a navíc bude nutné prostor postupně vyklidit pro jiné účely.

Proč ji organizuje?

Život bez bariér, z.ú. nemá vlastní finanční prostředky na investice typu oprava střechy. Přitom prostor bývalé fary, který potřebujeme pro sklad kompenzačních pomůcek je ideální svou polohou: nachází se v blízkosti dílny údržby, prostor má bezbariérový přístup, vhodné parkování pro zájemce, kancelář koordinátora pomůcek. Ostatní prostory areálu jsou plně využité anebo čekají na opravu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na opravu střechy. Výhodou je, že lze rozdělit opravu dle výběru ze sbírky na celou střechu – demontáž staré střechy, nové trámy, krovy, krytina, montáž a na část střechy – demontáž nejvíce postižených míst střechy, oprava krytiny.


Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  16. 12. 2020 9:25
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 11. 2020 13:43
Milý dárce
100 Kč  •  11. 11. 2020 17:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat