Aby na pomůcky pro handicapované a seniory nepršelo

Milník 1/3

Oprava nejvíce postižených míst střechy, ta potom vydrží alespoň zimu.

Vybráno 0 Kč 0 Kč
100 000 Kč

Milník 2/3

Oprava střechy, kromě stropu. Objekt potom bude možno využít jako sklad.

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč

Milník 3/3

Oprava střechy, stropu a tím komplexní úprava objektu. Objekt bude připraven na sklad a dílnu, interiér bude možno využít na představení pomůcek zájemcům.

Vybráno 0 Kč 0 Kč
600 000 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Život bez bariér, z.ú. (Jitka Fučíková)
Datum přidání
24. 6. 2020

Cílem je získat finanční prostředky na opravu střechy prostor na uskladnění kompenzačních pomůcek (elektrických postelí, elektrických a mechanických vozíků, schodolezů, elektrické zvedáky atd.) pro handicapované a seniory. Pomůcky budou rozděleny na ty, které údržba ve vedlejší dílně opraví, ostatní opravené, vyčištěné poputují zájemcům z řad lidí s handicapem, lidem po úrazu, laicky pečujícím do domácího prostředí. Nejvíce však budou potřebné pro seniory v domácí péči, kteří se vrátili z nemocnice. Máme k dispozici 150 pomůcek, máme pracovníky na koordinaci půjčovny, údržbu, rozvoz. Bohužel máme prostor do kterého prší.

Kdo sbírku organizuje?

Život bez bariér, z.ú. se sídlem v Nové Pace v podkrkonošském kraji 15 let provozuje rozsáhlou půjčovnu kompenzačních pomůcek, poskytuje sociální služby, zaměstnává postižené v chráněných dílnách, realizuje projekty v oblasti bezbariérovosti, prevence proti úrazům ve školách, organizuje sportovní, kulturní aktivity. Organizace zakoupila na splátky v roce 2006 objekt opuštěné bývalé nemocnice (kdysi paulánský klášter) s cílem oživit areál pro zajištění sociálních a doplňkových služeb, vytvořit zde komunitní centrum a prostor pro setkávání lidí všech cílových skupin bez rozdílu věku a postižení.

Život bez bariér, z.ú. má vícezdrojové financování (dotace, příspěvky, tržby za služby, dary, atd.) určené převážně na mzdové a provozní náklady. Investice typu oprava střechy nelze z dotací hradit. Organizace je neziskový sektor a nemá vlastní finanční zdroje. 

Dalším problémem je, že některé kompenzační pomůcky např. polohovací postele jsou objemné, elektrické invalidní vozíky nebo tříkolky těžké, hůře se s nimi manipuluje a nejsou skladné. Prioritou profesionální služby je, že každá pomůcka se musí po zápůjčce opravit a doposud se složitě manipulovalo s pomůckami z objektu do objektu. Některé jsou uskladněny v jiném pronajatém objektu na druhém konci města. V současné době se pomůcky nacházejí ve skladu materiálu, kde není možnost bezbariérového výjezdu, nevhodné pro předání zájemci o pomůcku a navíc bude nutné prostor postupně vyklidit pro jiné účely.

Proč ji organizuje?

Život bez bariér, z.ú. nemá vlastní finanční prostředky na investice typu oprava střechy. Přitom prostor bývalé fary, který potřebujeme pro sklad kompenzačních pomůcek je ideální svou polohounachází se v blízkosti dílny údržby, prostor má bezbariérový přístup, vhodné parkování pro zájemce, kancelář koordinátora pomůcek. Ostatní prostory areálu jsou plně využité anebo čekají na opravu.

Aby na pomůcky pro handicapované a seniory nepršelo

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na opravu střechyVýhodou je, že lze rozdělit opravu dle výběru ze sbírky na celou střechu – demontáž staré střechy, nové trámy, krovy, krytina, montáž a na část střechy – demontáž nejvíce postižených míst střechy, oprava krytiny.


Aby na pomůcky pro handicapované a seniory nepršelo

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám