Sbírka ukončena:

Nové bydlení pro autistu adámka a jeho maminku

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové bydlení pro autistu adámka a jeho maminku

 -
Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Daniela Štěchová
Datum přidání
4. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Tuto sbírku organizuji ,jako maminka syna Adámka,který má autismus.

Adámek se narodil,jako úplně zdravý kluk. Vyvíjel se v pořádku,až do roku a půl. Potom nastala velice divná změna v jeho chování. Jako by se najednou vypnul, přestal říkat: „máma“, „táta“, přestal ukazovat, jak je veliký atd. Oční kontakt zcela vymizel a nebyl téměř žádný. Pořád jen skákal,nebo mával rukama. Hrál si neobvykle s věcmi, většinou je stavěl do řady, nebo roztáčel a hrál si hlavně s vodou. Hodně se točil i on dokola. Na slovo baf se také smál, směje se dodnes a smál se vlastně hned od narození.

Od toho roku a půl do svých tří let neudělal vůbec žádný pokrok. Ve školce se začal pomalu vše učit, sebeobsluhu, dělení barev atd. Přestal reagovat na jméno a oční kontakt byl minimální. Mluvit znovu začal až v 5,5 letech. Potom následovalo kolečko vyšetření a běhání po doktorech, kdy po týdenním pobytu v psychiatrické nemocnici Motol,mu byl v sedmi letech diagnostikován dětský autismus s hyperkinetickým syndromem.

Komu pomůžeme?

Adam nejvíce miluje čísla, stolní kalendáře a digitální minutky. Když mu řeknete jakékoliv datum,až do roku 2022, tak vám přesně odpoví, co to je za den v týdnu. Vše musí mít přesně nalajnováno a trvá na dodržování svých rituálů.

O autismu jsem nic moc nevěděla, i když mám vystudovanou zdravotní školu. Znala jsem tuto nemoc jen z filmu. A jak jsem se s tím vyrovnala? Popravdě se mi trochu ulevilo, že to, jak se syn chová, není mojí výchovou, ale může za to autismus, takže není nevychovaný, ale je autista.

Občas máme problémy s reakcemi okolí na synovo chování, kdy si všichni myslí, že je nevychovaný, ale nevychovaný není, je jen autista. Každý den mu musím koupit nový kalendář, nejhorší na tom je, že si syn všechno velice dobře pamatuje, a když mu vezmu nějaký starý z domova, co už má, tak je zle, protože to pozná, i když již má slušnou sbírku díky nadaci splněných dětských přání. Každé úterý Adámek navštěvuje Autis Centrum, kde se mu moc líbí. Chodí na pohybovky a nácvik sociálních dovedností, což jsou bezplatné služby.A účastní se víkendových odlehčovacích pobytů, které Autis Centrum pořádá dvakrát do měsíce. Tyto pobyty jsou však zpoplatněny, kdy jeden pobyt vyjde na částku 2.200,- kč, kdy na tyto pobyty mu v současné době přispívá nadace Dobrý skutek. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Od jara do podzimu bydlíme na zahradě, kde máme dřevěnou chatku s jednou místností a malou předsíní, která slouží jako kuchyň. Áďa to tam miluje a nemusíme zde poslouchat narážky a stížnosti od sousedů na jeho chování( bydlíme v paneláku). Na chatě máme jednu místnost, kde jsme tři ,Áďa, já a moje mamka ( ta je po opakovaných operacích obou kyčelních kloubů),která Áďu hlídá, abych mohla chodit do práce. Chtěla bych proto poprosit o penízky, abych mohla Áďovi dopřát soukromí, kdy jsem původně plánovala přistavění místnosti, to ale bohužel nejde, kvůli krovu, tak se musí postavit nová, menší chatka, kdy její cenu mám odhadnutou od truhlářství Kabele na částku cca. 250000,-kč,kdy už nás podpořila nadace Agrofert částkou 50000,-kč a nadace Novy částkou 30000,- kdy za Áďu ve hvězdném speciálu na lovu soutěžil 2. 4. 2022 Honza Dědek. Já jsem samoživitelka, můj příjem je pouze výplata a PNP ve výši 6600,-kč, žádné další příspěvky nepobírám, ani jiné příjmy nemám, kdy po zaplacení všech poplatků a potravin už mi žádné penízky navíc nezbydou a na financování chatky bych si musela vzít úvěr. 

Vybrané finance bychom využili na postavení dřevěné chatky, abychom se synem mohli žít v soukromí i s jeho nemocí.

Ze srdce děkujeme!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat