Úspěšně vybráno:

Pomozte Danovi s IZS

Vybráno 0 Kč 4 300 Kč
od 10 dárců
Pomozte Danovi s IZS
10 dárců
Celkem se zapojilo
430 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Pomozte Danovi s IZS

Vybráno 0 Kč 4 300 Kč
od 10 dárců
Autor
PSH PČR
Datum přidání
24. 11. 2022

Proč Dobrovýzvu zakládám

Jsem policista, který byl s parťákem na místě Danova neštěstí jako první složka integrovaného záchranného systému. Situce vypadala zoufale, jen spousta kubíků těžkého jílu a ani náznak, že by tam někde snad měl být člověk. Společně s lidmi ze sousedství jsme jej vykopávali půjčenými lopatami i holýma rukama, ale bez pomoci hasičského záchranného sboru, který dorazil vzápětí, bychom se neobešli. Nakonec se nám společným úsilím podařilo jej nalézt, vyprostit a ihned předat do péče zdravotnické záchranné služby. Dále jsme všichni pomáhali s resuscitací, která byla nakonec úspěšná.

Přesto vzhledem k celkovému charakteru neštěstí a době strávené pod zemí nikdo z nás Danovi nedával velké šance na přežití. On to zvládl. Evidentně je to bojovník, ale potřebuje další pomoc a my jej chceme touto cestou dále podpořit, protože cítíme osobní účast.


Představení sbírky

Ahoj,

mé jméno je Daniel Sukaný, je mi 23 let a do 14. 6. 2022 jsem žil běžným životem mladého kluka užívajícího si život. V ten osudný den jsem na 30 minut zemřel. Práce ve výkopu se mi stala osudným v momentě, kdy se na mě sesypaly 4 metry zeminy. Spolupracovníkům se ke mně nepodařilo přes velké množství hlíny dostat, pomohl mi až příjezd hasičů a policie, kteří mě po 10–15 minutách v bezvědomí vytáhli. Poté následovala úspěšně zakončena desetiminutová resuscitace, po které jsem byl v umělém spánku převezen na ARO v krajské nemocnici Tomáše Bati. Po příjezdu na mě čekal operační sál, na kterém mi zafixovali rozdrcenou stehenní kost pomocí šroubů. Byl mi diagnostikován Crash syndrom spojen s oboustranně zlomenými žebry, zlomeným hrudním obratlem, lehkým otokem mozku, hypoxickým otokem plic a epileptickými záchvaty. Při životě mě držely přístroje do doby, něž mě převezli na NIP, kde se můj stav začal zlepšovat natolik, že jsem byl po pár týdnech odpojen od umělé plicní ventilace. Zde mi byla provedena tracheostomie. Pomalu jsem se začínal probouzet z umělého spánku, po kterém jsem upadl do vigilního kómatu, ze kterého mi pomohli mí nejbližší bazální stimulací. Radost přišla, když jsem se poprvé usmál a tím pádem projevil nějakou emoci. Postupně jsem byl schopen i polykat, tak mi rodina začala nosit oblíbené nápoje, jídlo a sladkosti. Rodině jsem chtěl říct vše, co jsem měl na srdci, a to tak, že jsem začal artikulovat. Časem jsem byl schopen pokousat i tužší stravu jako třeba maso nebo pečivo. V dobrém úmyslu jsem byl převezen do Prahy do Nemocnice Na Homolce, kde jsem byl objednán na 20 léčebných terapií v hyperbarické komoře, která mi měla pomoci k zotavení, bohužel se ale stal pravý opak. Můj stav se začal zhoršovat jak po fyzické, tak po psychické stránce. Přestal jsem jíst, smát se, reagovat na okolí. Po ukončení terapie jsem byl převezen zpět na NIP ve Zlíně s celkovou sepsí organismu. Zánět mi byl přeléčen, ale můj stav se od té doby bohužel moc nezlepšil. K tomu všemu se přidaly celotělní neovladatelné křeče, které mi zkrátily šlachy na rukou i nohou. 

Komu pomůžeme?

Po úspěšně zakončeném studiu na Gymnáziu ve Slavičíně jsem chvíli studoval na vysoké škole ve Zlíně v oboru zdravotnictví. Na škole mi to bohužel nevyšlo, a tak jsem se zapojil do běžného pracovního života. Začal jsem prací na stavbě, později jsem našel uplatnění jako řidič kamionu. Po pár letech jsem usoudil, že peníze mi nevynahradí čas, který jsem mohl trávit se svými blízkými. Nejideálnějším řešením bylo jít pracovat k mému strýci, který provádí stavební a výkopové práce, kde jsem vykonával práci řidiče nákladního auta. V ten osudný den jsem byl před koncem pracovní doby povolán za kolegou na stavbu, kde byla potřeba přeměřit výkop. To byla poslední věc, kterou jsem udělal…

Život jsem si vždy užíval, věnoval jsem se sportu a veškerý volný čas jsem trávil s rodinou a přáteli. Každý den jsem žil, jako by byl můj poslední. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na rehabilitační pomůcky, časem na kvalitní péči v rehabilitačním centru, rekonstrukci bytu na bezbariérový a vše, co bude do budoucna potřeba. 

Chtěl bych předem poděkovat všem, kteří mě podpoří jakýmkoliv finančním darem. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  11. 12. 2022 21:44
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  8. 12. 2022 20:04
Štědrý dárce
300 Kč  •  7. 12. 2022 8:51
DobroDárce
100 Kč  •  4. 12. 2022 22:00
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 12. 2022 14:42
Štědrý dárce
200 Kč  •  26. 11. 2022 21:10
Hodně síly! Držte se!
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  24. 11. 2022 15:56
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 11. 2022 12:13
DobroDárce
300 Kč  •  24. 11. 2022 11:37
Štědrý dárce
500 Kč  •  24. 11. 2022 11:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.