Dobrovýzva ukončena:

Jogíni ze Dvora 🧘🏼‍♀️

Vybráno 0 Kč 14 200 Kč
od 6 dárců
Jogíni ze Dvora 🧘🏼‍♀️
6 dárců
Celkem se zapojilo
2 366,66 Kč
Průměrná výše daru
13 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Jogíni ze Dvora 🧘🏼‍♀️

Vybráno 0 Kč 14 200 Kč
od 6 dárců
Autor
Nikola Odvárková
Datum přidání
23. 10. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

V lednu roku 2023 jsme adoptovali štěňátko z Dočasné péče u Pardubic a od té doby je náš domov plnější lásky a radosti. 💛 Nikdo z nás se nechce zamyslet nad tím, jak by Millie dopadla, kdyby se nedostala k Lucii, která ji poskytla dočasný domov.

A protože součástí jógové praxe je laskavost a štědrost vůči všem bytostem, rozhodli jsme se, že uspořádáme charitativní jógové lekce, jejichž výtěžek půjde v plné výši na tento projekt.

Pokud jste se jógových lekcí nemohli zúčastnit a máte chuť se k nám přidat, tato dobrovýzva k tomu slouží. 😌

Sami toho možná tolik nezměníme, ale když se spojíme, je v tom síla. 🥹


Kdo jsme a komu pomáháme?

Opuštěným a nechtěným pejskům se věnujeme již dlouhých 12 let. Za tu dobu se nám podařilo najít nový domov pro více než 600 psích ocásků. Většinu všech výdajů platíme po celou dobu našeho působení z vlastních zdrojů, ale ty nám bohužel aktuálně nestačí na kompletní vybudování nového bezpečného dočasného útočiště pro nově příchozí psí bezdomovce.

Celý projekt vyjde na cca 400 tisíc. My zaplatíme první 1/2 tedy 200 tísíc z vlastních zdrojů, s druhou 2/2 potřebujeme pomoci od Vás.

Proč a jak pomáháme?

Opuštěným pejskům pomáháme, protože pouhá lítost nad jejich osudem nám nedovolila zůstat stát stranou. Máme dům i velký pozemek, kde se pejskům daří mnohem lépe vrátit zpět do života, než v přeplněných útulkových kotcích. Pejsky si z útulků / množíren / ulice i přímo od nezodpovědných majitelů bereme k nám domů, do Dočasné péče u Pardubic, kde se nám daří jim vracet chuť i radost ze života a poté i najít ten nejlepší stálý domov. Veškerý svůj čas, peníze, movité i nemovité věci jim poskytujeme zcela dobrovolně a nezištně. No dobře, ne tak úplně nezištně… ten pocit, když vidíme, jak šťastně a s nadějí v srdci odchází do nového milujícího domova pejsek, který k nám přišel v naprosto zoufalém stavu je obrovská odměna :) Pejskové, kteří k nám přijdou v takovém stavu, že již není reálné najít pro ně nový domov, protože si je nikdo (ze spousty logických důvodů) osvojit nechce, naleznou svůj trvalý milující domov přímo u nás v naší stálé smečce. To je také důvod proč nám naše stávající prostory již nestačí, a abychom mohli pomáhat i nadále potřebujeme vybudovat nové psí výběhy včetně zázemí pro nově příchozí bezprizorní pejsky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na vybudování nových výběhů včetně zázemí – tedy prostoru, kde budou moci pejskové přespávat jak v zimních tak letních měsících. Tento prostor bude používán výhradně pro opuštěné dočaskové pejsky jako karanténa pro nově příchozí a jako bezpečný prostor pro pejsky, kteří nemohou být z různých důvodů bez dozoru ponecháni v hlavní smečce nebo doma v obývacím pokoji… Vytvoří se tak nový volný prostor, který v tuto chvíli nemáme a zoufale nám pro naši další pomoc chybí.

Pokud by se cílovou částku nepodařilo vybrat, použijeme finance na úhradu veterinárních výdajů a potřeb pro pejsky.

Pokud by se nějakým zázrakem podařilo cílovou částku překonat, tak budou finance taktéž použity na úhradu veterinárních výdajů a potřeb pro pejsky. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  1. 12. 2023 11:47
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  13. 11. 2023 20:37
Velkorysý dárce
200 Kč  •  30. 10. 2023 21:13
Štědrý dárce
150 Kč  •  27. 10. 2023 8:37
Štědrý dárce
500 Kč  •  24. 10. 2023 11:14
Dárce, který je pro každou dobrost
13 000 Kč  •  23. 10. 2023 20:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.