Klub dvojčat a vícerčat o.p.s.

Sbírka je určena na pomoc Kristýnce, velmi statečnému děvčeti, které přes svůj zdravotní hendikep a neustálé bolesti dosahuje úspěchů ve sportu i v životě.

1 Vytvořených sbírek
16 280 Kč Celkem vybráno

Aktuální sbírky

Aktuality

Více o organizaci

Kristýnka prodělala amputaci ruky krátce po narození, od té doby bojuje s infekcemi a prodělala další operace (postupné amputace horní končetiny), které jí způsobují silné bolesti.  
Bohužel později při každé snaze o protézu se stav dívky zhoršoval. V současné době, kdy je dvojčatům 13 let, má Týnka amputovanou ruku až k lokti, ve chvílích, kdy se jí pahýlek otevře, má velké bolesti a nemůže ani chodit do školy. Lékaři jsou již bezradní a tak se rodina obrátila na čínskou medicínu, aby Týnce ulevila od bolesti. Jedno sezení však stojí kolem 3 500 korun. Aby měl účinek smysl, je vhodné sezení opakovat 2–3× týdně.  Hrazení čínské medicíny je velkým zásahem do rodinného rozpočtu. 
Týnka má sestru-dvojče Terezku, mladšího brášku Kristiánka, který má vývojovou poruchu a dva už samostatné dospělé bratry. Maminka, sama s problémy s páteří v invalidním důchodu,  žije s dětmi sama a věnuje jim veškerý svůj čas a snaží se je všechny všestranně rozvíjet.