Martě do nebe

Vybráno 0 Kč 203 527 Kč
od 184 dárců
22 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jitka Lukšová
Datum přidání
14. 3. 2024

Představení sbírky

Nepíše se mi to lehce, moc Vás prosím o pomoc…

Odešel totiž z tohoto světa člověk, který si vůbec nezasloužil ještě odejít… Člověk plný radosti, energie a lásky… Člověk schopný kreativně tvořit… Člověk, který uměl nejen radit, ale i naslouchat… Člověk, který byl bohatý nejen svými vědomostmi, ale i zájmy. Naše Martička. Dcera, maminka, partnerka, kamarádka, kolegyně – zkrátka naše blízká – a to ne ledajaká. 

Opustila nás v pouhých 52 letech, a to zcela nečekaně. Zanechala po sobě své rodiče (89) a (79), partnera a dcery (26) a (10).

Toto období je pro mne neuvěřitelně bolestné, odešel mi můj nejbližší a nejmilejší člověk na světě…moje nejlepší kamarádka. Celých 36 let mi byla vším… Oporou v každičké těžké chvíli, ale i zábavným společníkem v každodenním životě… Víte… Abyste si udělali obrázek o ní, jaká vlastně ve skutečnosti byla… Každičký Štědrý den mě neopomenula  navštívit a darovat mi jmelí. Tehdy, když se jí narodila malá holčička, její druhá dcera Michalka, jsem ji přesvědčovala, ať se nehoní a nejezdí. A ona mi tehdy řekla toto:
"Víš, Moni, jednou jsem četla, že každý člověk by si měl v životě najít jednoho člověka, kterému chce přinášet štěstí… A já jsem si vybrala Tebe…

V roce 1997 se jí narodila dcerka Silvinka.

Při výchově své první dcery se musela spoléhat pouze na sebe. Byla to nesmírně obtížná situace, ale její rodiče jí stáli po boku a podporovali ji v každém kroku. I přesto, že podmínky nebyly vždy příznivé, dokázala zajistit své dceři to nejkrásnější dětství, jaké si mohla představit. Její láska a obětavost neznaly mezí, a proto se Silvinka cítila vždy chráněná a milovaná.

Martičce se v roce 2010 dostala do cesty osoba, která jí úplně změnila život – Petr alias „Kuba“. Takto našla svého životního partnera, se kterým se později zasnoubila. Martička s Kubou měli moc krásný, citově bohatý a láskou naplněný vztah. 

Společně přivítali v roce 2013 Michalku, Martiččinu druhou dceru, která byla dalším zdrojem radosti a štěstí pro celou rodinu.

Pár let na to se rozhodli kvůli ní již zastaralý byt společně zrekonstruovat a vzali si proto několik úvěrů.

To, že má Marta od narození genetickou vadu – „Marfanův syndrom“, zjistila, až ve svých 44 letech. Marfani jsou vysocí, mají dlouhé končetiny a prsty. Nejzásadnějším příznakem onemocnění jsou kardiovaskulární problémy – mají velmi slabé, až „papírové“ tepenné stěny. V Michalčiných 5 letech musela maminka podstoupit pětihodinovou závažnou operaci srdce (aneurysma aorty). Po dlouhé rekonvalescenci se jí podařilo opět plnohodnotně žít. Věnovala se józe, příjemně jí bylo i na horách.

Martičko, na náš společný Ašrám ve Střílkách pořád myslím…

Poslední dobou se cítila velmi unaveně. Nemoc však v únoru tohoto roku udeřila zcela nečekaně. Byla nutná okamžitá hospitalizace a následně dvě náročné operace (disekce aorty a bypass). Martička  měla silné bolesti. Bojovala statečně. Bohužel se domů, za svou malou dcerou a partnerem, už nevrátila.

Sourozence již Marta bohužel nemá… Měla sestru Silvu, kterou jsme střídavě byli v Londýně psychicky podporovat. Silvina stejně pojmenovaná neteř Silvinka tam s ní dokonce pobývala několik měsíců a v hospici se o ní starala. I přesto, že byla operovaná, nakonec rakovině mozku v roce 2018 ve věku 45 let podlehla… Už toto byla pro rodinu nesmírná bolest… Nyní prarodiče Míši pochovali také svou druhou dceru…

Mgr. Marta M. byla také má kolegyně, která se mnou společně v roce 1992 nastoupila do Knihovny města Ostravy. Martička v průběhu svého zaměstnání dokázala vystudovat magisterské vzdělání na SLU. Vždy si přála pracovat s malými dětmi… Byla to právě ona, kterou tehdy napadlo působit na rozvoj malých dětí pomocí takzvaných tematických kufříků. Postupně se začaly využívat také v ostatních pobočkách KMO. A to nejen v naší knihovně. 

Jsem moc ráda za to, že naší paní ředitelku Mgr. Irenu Š. napadlo podpořit pozůstalou rodinu založením této sbírky na Donio. Děkuji tímto právě jí a také Martiné paní vedoucí Jitce L. a přidávám jejich silná slova:

"Touto cestou bychom chtěli podpořit pozůstalé naší kolegyně Marty, která nás nečekaně, ale o to bolestněji navždy opustila. Její rodiče, partnera a dcery Silvu i Míšu čeká nepředstavitelně těžké období, během něhož bude pomoc druhých nezbytná. Martě výtěžkem z této sbírky vzdáme zasloužený hold za vše, co ve svém životě dokázala. Jako kolegyně v Knihovně města Ostravy získala právem úctu i obdiv. Její láska k oboru, nadšení pro práci s dětmi, vysoká profesionalita, přirozená pokora a vlídná povaha se promítaly do všeho, čemu se věnovala. Čtenáři Knihovny města Ostravy se za ní rádi vraceli a její práce s nejmladšími dětmi byla inspirací a základním kamenem pro postupné zakládání dalších klubů pro nejmenší děti a jejich rodiče téměř na všech pobočkách knihovny. Marta byla rovněž spoluautorkou úspěšných knihodivadélek, kterými společně s kolegyněmi nadchla stovky malých čtenářů pro čtení."

"Marto. Se vší pokorou děkujeme, že se příběhy nás všech spojily s tím Tvým. Byla jsi vždy přátelskou, milou a ochotnou kolegyní, ale také blízkou přítelkyní, milující maminkou a oddanou partnerkou. Každá rána, kterou Ti život dal, z Tebe udělala ještě silnější a obdivuhodnější bytost. Výjimečnou ženu, na kterou nikdy nezapomeneme. Kdyby se všechny kousky srdce, které jsi druhým ze sebe během svého života rozdala, daly spojit, vzniklo by srdce obrovské, silné, bušící jako zvon. Takové sis zasloužila. Památku na Tebe si každý uchováme, jsi s námi, i když už na tomto světě nejsi."

Z úcty k Martičce… Z úcty ke starší dceři Silvince, k mladší Michalce, k jejímu partnerovi a k jejím rodičům… Taky všem jejím blízkým… Doufám, že něco tímto činem dokážeme. Proto se obracím na vás.

Moc vás touto cestou prosím, ať už vy, kteří jste již rodině přispěli, nebo i vy noví, kteří se podílet můžete a chcete, přispějte prosím třeba i malinkatou částkou. Může to hodně pomoci s úvěry a se zaplacením příměstských táborů v době prázdnin. Částku lze zahrnout jako dar do daňového přiznání.

Buďme, prosím, solidární, a semkněme se. Kéž bych se na vás vůbec nemusela s prosbou obracet a situace by byla úplně jiná…

Jsem vám moc zavázána! Děkuji touto cestou i za pozůstalé.

Monika P.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/781876/ostravska-knihovna-smutni-zemrela-oblibena-zamestnankyne-marta-trpela-vzacnou-chorobou.html

Komu pomůžeme?

Sbírkou pomůžeme desetileté dceři Míše a partnerovi Petrovi, kteří zůstali bez varování na světě osamoceni a jejich situace je momentálně těžší, než mohou bez pomoci osob z okolí zvládnout. Předem děkujeme všem, kteří svým přispěním do sbírky podpoří Martinu rodinu v překonání tohoto tragického období.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční pomoc bude použita na základní potřeby pozůstalé rodině, a to v nejbližší a nejkritičtější době. Michaelčin tatínek Petr momentálně nemá možnost ze svého platu pokrýt veškeré nutné rodinné výdaje. Z veřejné sbírky se bude hradit úvěr Modré pyramidy a ČSOB (byly Martou a Petrem společně sjednány za účelem rekonstrukce bytu), jídlo, volnočasové aktivity (kroužky), nutné oblečení pro Michaelku, a výdaje podporující její vzdělávání.

Dědické řízení zatím neproběhlo.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2024 14:35
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  20. 4. 2024 12:02
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  20. 4. 2024 10:26
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  19. 4. 2024 18:31
Štědrý dárce
100 Kč  •  19. 4. 2024 17:18
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 4. 2024 14:20
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  19. 4. 2024 14:15
Štědrý dárce
600 Kč  •  19. 4. 2024 7:32
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  18. 4. 2024 19:34
Milý dárce
5 000 Kč  •  18. 4. 2024 15:27
Marta U.
500 Kč  •  18. 4. 2024 13:22
Pro kolegyni... 🌹
Milý dárce
150 Kč  •  18. 4. 2024 13:20
Štědrý dárce
200 Kč  •  18. 4. 2024 11:41
DobroDárce
3 500 Kč  •  18. 4. 2024 10:05
Monika Pt.
10 000 Kč  •  18. 4. 2024 9:47
Od tety Moni a babičkyEvi...:-)
DobroDárce
300 Kč  •  18. 4. 2024 9:33
Milý dárce
500 Kč  •  18. 4. 2024 9:20
Milý dárce
300 Kč  •  18. 4. 2024 8:52
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 4. 2024 8:44
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 4. 2024 7:53
Laskavý dárce
500 Kč  •  18. 4. 2024 2:30
Laskavý dárce
600 Kč  •  18. 4. 2024 0:50
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  16. 4. 2024 18:20
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 4. 2024 11:07
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  13. 4. 2024 13:28
Laskavý dárce
300 Kč  •  12. 4. 2024 11:11
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  11. 4. 2024 12:41
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  11. 4. 2024 8:56
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  11. 4. 2024 6:59
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  10. 4. 2024 13:25
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 4. 2024 20:08
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  9. 4. 2024 18:31
DobroDárce
300 Kč  •  31. 3. 2024 9:15
Milý dárce
200 Kč  •  30. 3. 2024 8:26
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 13:06
Velkorysý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 10:49
DobroDárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 10:35
Trzymajcie się Silvie, Michaela i Petr ♥️
1 000 Kč  •  25. 3. 2024 9:53
Stay strong Silvie, Michaela and Petr ♥️
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 3. 2024 1:10
Milý dárce
500 Kč  •  22. 3. 2024 14:05
Petra
100 Kč  •  22. 3. 2024 12:19
Moc mne to mrzí, upřímnou soustrast.
Dan
1 000 Kč  •  22. 3. 2024 11:33
Drž se kamo...!!!
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  22. 3. 2024 10:15
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 3. 2024 7:22
Velkorysý dárce
200 Kč  •  21. 3. 2024 21:10
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2024 19:32
DobroDárce
600 Kč  •  21. 3. 2024 18:12
Dobrosrdečný dárce
50 000 Kč  •  21. 3. 2024 17:56
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2024 16:18
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2024 15:06
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  21. 3. 2024 14:59
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  21. 3. 2024 14:46
Milý dárce
300 Kč  •  21. 3. 2024 13:18
Darja
600 Kč  •  21. 3. 2024 12:55
Je mi to moc líto... Upřímnou soustrast.
Dárce, který je pro každou dobrost
3 500 Kč  •  20. 3. 2024 20:26
Kateřina
2 000 Kč  •  20. 3. 2024 18:47
S úctou 🩶
Štědrý dárce
400 Kč  •  20. 3. 2024 15:16
DobroDárce
1 500 Kč  •  20. 3. 2024 13:01
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  20. 3. 2024 9:12
DobroDárce
600 Kč  •  20. 3. 2024 8:42
DobroDárce
1 000 Kč  •  19. 3. 2024 20:07
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  19. 3. 2024 19:58
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 17:31
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 17:10
Laskavý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 16:31
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  19. 3. 2024 13:01
DobroDárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 11:51
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 11:43
DobroDárce
500 Kč  •  19. 3. 2024 11:38
Simona
500 Kč  •  18. 3. 2024 21:38
S+D Zvolánkovi od ❤️
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  18. 3. 2024 20:42
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 3. 2024 20:19
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  18. 3. 2024 18:03
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  18. 3. 2024 18:01
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 3. 2024 12:46
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  18. 3. 2024 11:06
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 3. 2024 10:48
Laskavý dárce
100 Kč  •  18. 3. 2024 8:05
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  17. 3. 2024 20:53
Milý dárce
200 Kč  •  17. 3. 2024 20:43
DobroDárce
2 000 Kč  •  17. 3. 2024 20:11
Velkorysý dárce
100 Kč  •  17. 3. 2024 19:46
Laskavý dárce
500 Kč  •  17. 3. 2024 19:15
Velkorysý dárce
100 Kč  •  17. 3. 2024 18:53
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 3. 2024 18:33
Milý dárce
600 Kč  •  17. 3. 2024 17:52
Velkorysý dárce
600 Kč  •  17. 3. 2024 16:55
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 3. 2024 15:53
Velkorysý dárce
300 Kč  •  17. 3. 2024 15:12
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  17. 3. 2024 14:28
Milý dárce
5 000 Kč  •  17. 3. 2024 12:38
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  17. 3. 2024 11:31
DobroDárce
600 Kč  •  17. 3. 2024 10:02
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  17. 3. 2024 8:51
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  17. 3. 2024 8:45
Milý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2024 22:46
Dobrosrdečný dárce
77 Kč  •  16. 3. 2024 22:18
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2024 22:11
Velkorysý dárce
200 Kč  •  16. 3. 2024 20:53
Dárce
600 Kč  •  16. 3. 2024 20:32
Nikdy nezapomenu.
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  16. 3. 2024 15:44
DobroDárce
1 500 Kč  •  16. 3. 2024 15:16
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2024 11:55
Velkorysý dárce
200 Kč  •  16. 3. 2024 8:40
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 22:44
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  15. 3. 2024 21:35
Michaela D.
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 21:14
Bylo mi ctí...... 🖤
DobroDárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 20:39
Milý dárce
2 000 Kč  •  15. 3. 2024 20:21
Štědrý dárce
100 Kč  •  15. 3. 2024 19:02
DobroDárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 18:43
Petra B.
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 17:56
Moc mě to mrzí, držím pěsti 🥰
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 17:15
Velkorysý dárce
100 Kč  •  15. 3. 2024 16:57
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 3. 2024 16:21
Velkorysý dárce
300 Kč  •  15. 3. 2024 16:18
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 3. 2024 15:17
Zuzka
500 Kč  •  15. 3. 2024 14:18
Milý dárce
200 Kč  •  15. 3. 2024 14:10
Štědrý dárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 13:29
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 13:24
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 12:40
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 12:24
Milý dárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 12:02
DobroDárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 12:02
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 3. 2024 11:34
Milý dárce
300 Kč  •  15. 3. 2024 11:26
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 11:11
Štědrý dárce
500 Kč  •  15. 3. 2024 10:19
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  15. 3. 2024 10:14
Martina
300 Kč  •  15. 3. 2024 9:54
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 9:52
DobroDárce
100 Kč  •  15. 3. 2024 9:36
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  15. 3. 2024 9:16
Štědrý dárce
500 Kč  •  15. 3. 2024 9:13
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 9:09
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 8:33
Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 3. 2024 8:33
Laskavý dárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 8:27
Velkorysý dárce
100 Kč  •  15. 3. 2024 8:20
DobroDárce
200 Kč  •  15. 3. 2024 7:53
DobroDárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 7:39
Štědrý dárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 7:39
DobroDárce
500 Kč  •  15. 3. 2024 7:27
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 7:23
DobroDárce
100 Kč  •  15. 3. 2024 7:22
Daniel D.
300 Kč  •  15. 3. 2024 7:10
Přejeme hodně sil ❤️
Dobrodárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 7:09
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 7:08
Barabas
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 7:06
💜
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 3. 2024 7:02
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 3. 2024 6:45
Laskavý dárce
500 Kč  •  15. 3. 2024 6:34
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  15. 3. 2024 5:24
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  15. 3. 2024 4:57
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 3. 2024 2:38
DobroDárce
600 Kč  •  15. 3. 2024 0:00
DobroDárce
250 Kč  •  14. 3. 2024 23:24
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 23:13
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 3. 2024 22:54
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 3. 2024 22:43
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 3. 2024 22:42
Milý dárce
2 000 Kč  •  14. 3. 2024 22:19
Hana Š.
3 500 Kč  •  14. 3. 2024 22:16
Marti nikdy na Tebe nezapomenu.
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  14. 3. 2024 22:14
Barbora S.
200 Kč  •  14. 3. 2024 22:08
Ať se daří! 🍀
Milý dárce
600 Kč  •  14. 3. 2024 22:04
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  14. 3. 2024 21:59
Milý dárce
600 Kč  •  14. 3. 2024 21:57
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 3. 2024 21:49
Velkorysý dárce
600 Kč  •  14. 3. 2024 21:48
DobroDárce
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 21:44
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  14. 3. 2024 21:44
Velkorysý dárce
600 Kč  •  14. 3. 2024 21:41
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 3. 2024 21:33
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 21:28
Velkorysý dárce
600 Kč  •  14. 3. 2024 21:27
Marie
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 21:17
Pro Michalku
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 21:09
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 21:07
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 20:54
Laskavý dárce
500 Kč  •  14. 3. 2024 20:50
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 3. 2024 20:31
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  14. 3. 2024 20:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Marta U.
500 Kč  •  18. 4. 2024 13:22
Pro kolegyni... 🌹
Monika Pt.
10 000 Kč  •  18. 4. 2024 9:47
Od tety Moni a babičkyEvi...:-)
Trzymajcie się Silvie, Michaela i Petr ♥️
1 000 Kč  •  25. 3. 2024 9:53
Stay strong Silvie, Michaela and Petr ♥️
Petra
100 Kč  •  22. 3. 2024 12:19
Moc mne to mrzí, upřímnou soustrast.
Dan
1 000 Kč  •  22. 3. 2024 11:33
Drž se kamo...!!!
Darja
600 Kč  •  21. 3. 2024 12:55
Je mi to moc líto... Upřímnou soustrast.
Kateřina
2 000 Kč  •  20. 3. 2024 18:47
S úctou 🩶
Simona
500 Kč  •  18. 3. 2024 21:38
S+D Zvolánkovi od ❤️

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat