O nás

Donio je platforma pro snadné zakládání dobročinných sbírek. 

Tým spolupracuje s osobnostmi a experty, kteří pomáhají upozornit na konkrétní příběhy, které potřebují finanční pomoc, ale i témata samotná. Poděkováním pro dárce je možnost vyhrát setkání nebo netradiční zážitek s patrony daných sbírek. Název je odvozen od anglického slova „donate“ neboli „darovat“.

Aby pomáhání druhým bylo jednodušší

Za Donio stojí tým mladých inspirativních lidí. Založil ho David Procházka (25), autor dobročinného projektu Společný cíl, díky němuž získal své první zkušenosti s pomocí lidem bez finančních prostředků. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce. V začátcích projekt podpořili také podnikatelé Libor Hoření a František Churý.

Nadační fond Donwio vznikl na konci září roku 2019, na začátku prosince jsme název upravili na Donio. 

Chcete nám cokoli napsat? Na vaše zprávy se těšíme na donio@donio.cz.

Fotka

Náš tým

David Procházka

David Procházka

zakladatel & šéf projektu

David přišel s nápadem založit Donio a také nás dal všechny dohromady. Už na střední dělal malá gesta, která způsobovala velkou radost: třeba v zimě s batohem plným termosek rozléval lidem bez domova čaj. Díky nadačnímu fondu Společný cíl, který založil, získal první pracovní zkušenosti s pomocí lidem bez finančních prostředků. V Donio se stará o to, aby vše fungovalo a abychom postavili tu nejlepší platformu, která vyvolá lidem na tvářích úsměvy.

Olí Štrejbarová

Olí Štrejbarová

spoluzakladatelka & ambasadorka

Olga je iniciátorka Ježíškových vnoučat, projektu, díky kterému se dodnes plní vánoční přání tisícům opuštěných lidí v domovech pro seniory. S Davidem se podílela na rozvoji prvních aktivit Donio, nyní je klíčovou osobou, která je v kontaktu s lidmi, kteří potřebují pomoc, a také oslovuje slavné osobnosti, aby se k nám přidaly a pomohly nám upozornit na příběhy obyčejných lidí v nelehkých fázích života.

Lada Brůnová

Lada Brůnová

brand & content

Lada působila roky v komunikačních agenturách, kde pracovala pro velké nadnárodní klienty. Před sedmi lety se rozhodla využít schopnosti v neziskovém sektoru. Projektů, které mají smysl a které různým lidem pomáhají, má za sebou několik: nejpyšnější je na vedení pražského týmu Creative Mornings a kampaň #prsakoule pro Loono. Do Donio přišla, aby pomohla se strategií, navázala smysluplná partnerství a postarala se o to, že se o nás dozví co nejvíce lidí.

Martin Hujer

Martin Hujer

šéf vývoje

Coby zkušený vývojář vedl Martin například projekt Driveto. Pro Donio vyvíjí technologicky propracovanou, přitom uživatelsky jednoduchou, platformu, aby darování bylo pro všechny jednodušší.

Alexander Hilli

Alexander Hilli

tvůrce vizuálního obsahu

Alex je tvůrce našeho obsahu. Připravuje scénáře, objíždí obdarované a natáčí videa, která následně stříhá. Díky němu vám můžeme předat alespoň část z příběhů lidí, kterým můžete na Donio pomoci.

Jan Franc

Jan Franc

developer

Vývojář a zároveň projektový manažer Honza má zkušenosti z velkých agentur. Je to klíčový člověk, který nám skrze programování pomáhá zhmotňovat nápady.

Jitka Zima

Jitka Zima

PR

Jitka je spojka s médii, která nám pomáhá, aby se mluvilo nejen o Donio, ale i nelehkých tématech, která spolu s odborníky a osobnostmi otvíráme.

Jak funguje slosování?

Je to jednoduché. Abyste mohli přispět na vybraný projekt a zároveň se zařadit mezi ty, z kterých budeme losovat výherce, stačí se u nás zaregistrovat. Poté vám již nic nebrání se k nám přidat.

Na osobní setkání se bohužel nemohou dostat všichni. Proto jsme vymysleli férový systém: každý dárce se dostane slosování. Každých vašich 100 Kč znamená 1 lístek, a tedy jednu možnost vyhrát (pokud tedy přispějete například částkou 800 Kč, získáte 8 lístků). 

Fotka

Napsali o nás

Žena-in
Xantík je Renatina druhá polovina
Přečíst článek
Idnes
Osobnosti pomáhají konkrétním lidem
Přečíst článek
Česká televize
Pomoc vodícímu psovi Xantovi v pořadu Chcete mě?
Přečíst článek
seznam.cz
Lépe už Andrejce nebude, ale chci, aby jí bylo dobře
Přečíst článek
Svět koní
I jeden pád z koně může změnit celý život
Přečíst článek
Bulvár
Amálka (8) se rozchodí jen po nákladné léčbě: Pomoci jí chtějí i hokejisté Jágrova Kladna!
Přečíst článek
5 plus 2
Vrátit se do sedla Ivě pomáhá judista Krpálek
Přečíst článek
Czechrunch
Už po maturitě založil nadační fond. Dnes 25letý David Procházka pomáhá vybrat peníze i díky známým osobnostem.
Přečíst článek
blesk.cz
Iva ochrnula po pádu z koně: Judista Lukáš Krpálek nabídl pomoc
Přečíst článek
Deník
Donio je tu. Pomoci druhým může každý
Přečíst článek
Deník
Darují a setkají se s osobností. Donio startuje, pomoci může každý
Přečíst článek