Úspěšně vybráno:

Složili jste se na opravu auta pro Tomáška

Milník 1/1

Finance budou použity na opravu stávajícího vozu nebo jako základ na pořízení jiného automobilu.

Vybráno 0 Kč 76 000 Kč
76 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
38 000 Kč
Průměrná výše daru
60 000 Kč
Nejvyšší dar
11 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na opravu auta pro Tomáška

Milník 1/1

Finance budou použity na opravu stávajícího vozu nebo jako základ na pořízení jiného automobilu.

Vybráno 0 Kč 76 000 Kč
76 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
10. 8. 2022

Představení sbírky

Tomášek je osmiletý chlapec, který má těžkou neurovývojovou poruchu, dětskou mozkovou obrnu, těžkou mentální retardaci a nově i autistické sklony. Jeho maminka, která je samoživitelkou na své čtyři děti, potřebuje finanční příspěvek na opravu automobilu, aby se mohl Tomášek snáze dopravovat do školky, k lékařům, na výlety a všude, kam bude potřeba. 

Komu pomůžeme?

Tomášek se narodil s vrozenou vadou – dětskou mozkovou obrnou mikrocefalií. Diagnózu slyšeli ale až v jeho roce a půl. Má poškozený sluch, stále nosí plenky a je na tekuté stravě. I kvůli tomu je pro matku těžké sehnat práci nebo brigádu, protože se o syna musí neustále starat.

Maminka Eva musí vyžít z příspěvku a dávek od státu. Od exmanžela alimenty dostává. Od otce nejmladších tří dětí však neviděla ani korunu. Eva nemá, na koho by se obrátila o pomoc. Její rodiče již nežijí, navíc s nimi neměla moc dobré vztahy.

Pro své děti by chtěla lepší budoucnost. Kristýnka a Ota půjdou v září do školy, Eva už teď proto pomalu přemýšlí, co všechno bude potřeba pořídit a kde na to vezme peníze. Velké výdaje má hlavně s postiženým Tomáškem, pro kterého musí nakupovat jednorázové plenky, speciální umělé mléko, tekuté příkrmy, a další nutné potřeby.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na opravu rodinného automobilu, ve kterém se celá rodina přepravuje do školy, k lékařům, na nákupy, výlety a všude tam, kam je potřeba. Zakoupení nového automobilu si nemohou dovolit, a tak je alespoň oprava stávajícího vozu pro rodinu Tomáška velkou pomocí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
16 000 Kč  •  25. 8. 2022 13:50
DobroDárce
60 000 Kč  •  16. 8. 2022 10:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat