Úspěšně vybráno:

Dobrovýzva na pomoc Mie, dceři Obyčejné mámy, kterou uslyšíte na festivalu

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
od 5 dárců
Dobrovýzva na pomoc Mie, dceři Obyčejné mámy, kterou uslyšíte na festivalu
5 dárců
Celkem se zapojilo
280 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Dobrovýzva na pomoc Mie, dceři Obyčejné mámy, kterou uslyšíte na festivalu

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
od 5 dárců
Autor
Cestování s dětmi FEST
Datum přidání
18. 10. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Na festivalu Cestování s dětmi FEST vystoupí vedle dalších zapálených rodičů – cestovatelů také Obyčejná máma, která bude mimo jiné přednášet i o tom, jak cestovat s dítětem s fyzickým hendikepem a jak na cestách u nás i ve světě překonávat bariéry s vozíkem. Její Mia totiž trpí svalovou dystrofií…

Mia a její rodina nás opravdu dojaly svým odhodláním a touhou cestovat i přes veškeré nesnáze, a proto jsme se rozhodli podpořit její sbírku, která aktuálně probíhá na Donio.cz. Přidejte se k nám i ostatním příznivcům Cestování s dětmi FESTu a pomozme společně Mie a její rodině usnadnit pohyb po vlastních nohách. Každý příspěvek, ať už velký nebo malý, má smysl. A kdybyste se chtěli o Mie a jejím příběhu dozvědět víc, její maminka píše velmi inspirativní blog obycejnamama.cz.


Představení sbírky

Jsme 3 kolegové Jitka, Zoran a Yernar a pořádáme charitativní běhy. Rádi spojujeme příjemné s užitečným a proto jsme se rozhodli uspořádat další charitativní běh, který proběhne 26. 9. od 18 hod ve Stromovce. Chceme vybrat alespoň část peněz na speciální ortézy z Vídně, které pomáhají naší malé kamarádce Mie chodit…

Pro podrobnosti o běhu sledujte naši FB událost. Nebo se přihlašte na email kasova.jitka@seznam.cz a my vám pošleme informace o běhu přímo na email.

Komu pomůžeme?

Mie je 10 let a má diagnostikovanou Kolagen VI svalovou dystrofii. Moc ráda by běhala jako její vrstevníci, ale její slabé svaly jí to bohužel nedovolují. Narodila se s jedním vadným genem a má z toho trable na celý život. Vadný gen způsobuje nejen slabé svaly, ale i jejich postupné další ochabování…

Mia je velmi bystrá, chytrá, upovídaná holka, která se ráda směje a raduje ze života. Na přesuny musí už pár let používat vozík, ale se speciálními ortézkami z Vídně stále zvládá po rovném terénu ujít pár metrů.

Mia nemůže běhat, ale můžeme ji pomoci, aby alespoň chodila. Na ortézy je zvyklá a velmi ráda je používá, protože v nich je v chůzi jistější a zvládá tak mnohem více aktivit.

Zastavit tuhle nemoc nejde, jde ale zpomalit i zlepšit celkovou kvalitu života Mii. Našim cílem je na běhu Miu i její rodinu, která každý den projevuje neuvěřitelnou sílu a odolnost, podpořit.

Více informací o ortézách naleznete tady.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze se sbírky budou využity na pořízení nových ortéz. Bohužel v ČR není  výrobce, který by dokázal vyrobit ortézy, tak aby jí pomohly. Musí pro ně jezdit do Vídně. V pořadí již čtvrté ortézky budou stát přibližně 150 tis. Kč, možná více. V tuto chvíli se domlouvá zaměření ortéz. Jen díky těmto speciálním „botičkám“ a pravidelným rehabilitacím již 4 roky vzdoruje trvalému usednutí na vozík.

Naše ambice je vybrat aspoň malou část pořizovací ceny, abychom rodičům Mii trochu ulevili. A oni mohli vzít malou dobrodružku a cestovatelku někam na parádní výlet.

Připojte se k nám a zúčastněte se charitativního běhu nebo spolu s námi alespoň finančně podpořte holku, která to má v životě o tolik těžší. Nikdy bychom si nemysleli, že lildská chůze se dá koupit. V případě Mii dá. Zatím.

Mii odhodlaná maminka sdílí své zkušenosti na svém blogu "Obyčejná Máma" (https://www.obycejnamama.cz/). Píše o všem, co se s nemocí pojí, jak to zvládají a nezvládají, po čem touží i co jim pomohlo a co by potřebovali. Určitě se podívejte na její stránky nebo Facebook nebo Instagram.

Zaregistrujte se na běh a doražte 26. 9. do Stromovky. Stanete se tak součástí akce, která oslavuje odhodlání a sílu společenství. Poběžíme, půjdeme a podpoříme tuto úžasnou holku na její cestě. Připojte se k nám!

Pokud se vybere částka menší než pořizovací cena ortéz, tak celá částka půjde na úhradu ortéz. Pokud by se náhodou vybralo více než je pořizovací cena ortéz, tak zbytek částky půjde na další léčebné výdaje Mii vynakladané na rehabilitace, terapie a kompenzační pomůcky.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  18. 10. 2023 15:56
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 10. 2023 14:03
Štědrý dárce
300 Kč  •  18. 10. 2023 11:28
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  18. 10. 2023 11:16
Milý dárce
100 Kč  •  18. 10. 2023 10:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce