Sbírka ukončena:

Plošina pro Vojtíška

Vybráno 0 Kč 900 Kč
337 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Plošina pro Vojtíška

Vybráno 0 Kč 900 Kč
337 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Renata Krátká
Datum přidání
5. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den, jmenuji se Vojtíšek a narodil jsem se z rozštěpem páteře. Je mi devět roků a mám po sedmi těžkých operacích. Minimálně dvě mě ještě čekají. Jsem kluk bystrý, chytrý, šikovný, ale pro mé postižení  odkázaný na pomoc druhých.

Komu pomůžeme?

Mé postižení mě limituje v pohybu. Zkrátka i přes všechny operace, ať už hlavy, nebo kyčlí, nohy neposlouchají tak, jak mají. S rodiči a o rok starším bráškou bydlíme v druhém patře rodinného domu. 

Největší překážkou jsou pro mě tedy schody. Máma s tátou mě po schodech nosí. Ale jak rostu a jím, tak mě za chvilku nikdo neunese. Ach jo.

Potřebovali bychom pro Vojtíška plošinu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na pořízení svislé dopravní plošiny. Oslovili jsme více firem, z nichž tato byla nejlevnější. I tak je ale cena na pořízení takové plošiny  737 150,- .  Úřad práce nám schválil příspěvek 400 000,- . Zbývající část musíme doplatit.

Děkujeme za každou pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  23. 6. 2022 10:38
Milý dárce
500 Kč  •  20. 5. 2022 14:47
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 5. 2022 20:00

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat