Pomoc pro Katku a její děti

Vybráno 0 Kč 407 415 Kč
500 000 Kč
48 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petr Uhlík
Datum přidání
14. 9. 2023

Představení sbírky

Nikdo nevíme dne ani hodiny…

Ani Katka Procházková a její děti Šimonek (13 let) a Madlenka (5 let). A nevěděl to ani Radek (41 let), tatínek, manžel a živitel rodiny.

Nemoc přišla nečekaně v červnu 2023. Ozvaly se bolesti nohy a během pár dnů byl Radek hospitalizován s rakovinou plic a metastázami do páteře a nadledvinek. Byla zahájena léčba, ale zákeřnou nemoc se Radkovi ani lékařům porazit nepodařilo. V předposlední srpnový den (tedy po pouhých 2 měsících) svůj boj o život prohrál.

A v životě Katky, zdravotní sestry, která se 25 let stará o těžce nemocné děti, nezůstal kámen na kameni.

Komu pomůžeme?

Jak překonat nejhorší čas?

Psychologové radí pokoušet se žít stejně jako dřív. Což je ale bez manžela, otce, kamaráda a jistoty v jednom – těžké. Je třeba naučit se vypořádávat nejenom s každodenními povinnostmi, o něž se doposud rodiče dělili, ale nyní na ně Katka zůstala docela sama.

Především je však nutné svést nelehký boj s nemilosrdným světem materiálního zajištění, které je k výchově dvou malých dětí nezbytné. Hypotéka, nájem, platby energií, potraviny, školní potřeby, … A pokud se zadaří, dopřát dětem, které se dodnes potýkají se zdravotními následky rizikových těhotenství a těžkých porodů, například nadstandardní lékařskou péči či nějaké to zpestření života.

Do budoucna bude také pro Katku nezbytné udělat si řidičský průkaz, a nahradit tak otce rodiny, který zajišťoval návštěvy lékařů, větší nákupy nebo výlety.

Kdo za Katku a její děti prosí

Kamarádi z dětských let. Život nás rozvál po republice, takže pomáhat svou každodenní přítomností nemůžeme. Finančně to ani spojenými silami nedáme. Jsme ale přesvědčeni, že dostanou-li Katka a její děti v této akutně tragické situaci potřebnou „darovací injekci“, zabrání se nejhoršímu: Život se jim všem nerozsype jako domeček z karet a posbírají sílu začít znovu. Kdo kdy ztratil blízkého, ví, o čem je řeč…

Nikdo z nás nemůže nahradit tu ztrátu, kterou Radkova rodina utrpěla, ale pokud to jen trochu jde, pojďme jim společné ulevit od materiálních závazků, se kterými se potýkají.

Děkujeme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na co budou vybrané prostředky použity?

  • Na úhradu posledních věcí zesnulého.
  • Na vypořádání finančních závazků, kterým již Radek nebude moci dostát a na něž budou Katčiny příjmy nedostatečné.
  • Na zaplacení autoškoly pro Katku.
  • Na nový život, který už sice nikdy nebude moci být stejný jako ten s manželem, tátou, bratrem, synovcem, synem a kamarádem, ale s vaší pomocí snad méně bolestný…

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat