Sbírka ukončena:

Pomoc pro Ukrajinu od Záchranářů Česká Lípa z.s.

Vybráno 0 Kč 85 Kč
100 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
28 Kč
Průměrná výše daru
50 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Ukrajinu od Záchranářů Česká Lípa z.s.

Vybráno 0 Kč 85 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Záchranáři Česká Lípa z.s.
Datum přidání
5. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobročinnou sbírku organizuje organizace ZÁCHRANÁŘI ČESKÁ LÍPA z. s., která vznikla v roce 2017 z iniciativy tří studentů Českolipského gymnázia. Jedním z důvodů vzniku byla mimo jiné potřeba pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Aktuálně to jsou všichni, válečným konfliktem na Ukrajině zasažení.

Komu pomůžeme?

Svoji dobročinnou sbírkou chceme pomoci všem válečným uprchlíkům ze své země, ze svého domova do bezpečí. Aktuální dění na Ukrajině není potřeba rozepisovat, každý z nás s napětím a slzami sleduje zprávy. Fotografie hovoří za vše. Chceme pomoci nejen na místě, tedy na Slovensko – Ukrajinských hranicích, ale také s převozy rodin do bezpečí.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční podpora bude zaměřená na přímou pomoc obyvatelům zasaženým konfliktem. Vámi zaslané finanční dary budou použity na zajištění nákupu základních potravin, hygienických potřeb a zdravotnického materiálu. 

Nejsme mediálně známá organizace, ale i tak pomáháme. Každá pomoc se vítá a cenní. Víme, že to bude dlouhá cesta a ať to dopadne jakkoliv, chceme být prospěšný všem, kteří nás nyní potřebují. Děkujeme za každou pomoc / podporu ve prospěch Ukrajiny !

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  28. 3. 2022 22:37
Milý dárce
15 Kč  •  5. 3. 2022 21:35
Dobrosrdečný dárce
20 Kč  •  5. 3. 2022 19:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat