Sbírka ukončena:

Pomozte pejskovi Badymu najít zpět radost ze života!

Vybráno 0 Kč 900 Kč
9 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
4 dny
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte pejskovi Badymu najít zpět radost ze života!

Vybráno 0 Kč 900 Kč
9 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michal Fišer
Datum přidání
26. 6. 2023

Představení sbírky

Milí přátelé,

dnes se na vás obracím se srdcem plným naděje a s prosbou o pomoc pro našeho statečného pejska Badyho. Momentálně procházíme společně těžkým obdobím plným nejistoty a obav. Bady, náš věrný a milovaný belgický ovčák malinois, se náhle stal obětí neznámého onemocnění, kterému jsme stále na stopě.

Před několika měsíci jsme si poprvé všimli, jak Bady postupně ztrácí chuť k jídlu a začíná zvracet. Jeho stav se neustále zhoršoval, až jsme se obávali o jeho životní sílu. Prošli jsme s ním dlouhou řadou veterinárních vyšetření, ale bohužel jsme se nedočkali jasných odpovědí.

Při první návštěvě veterináře byl Bady podroben sonografii, poslechu srdce, krevním testům a byly mu podány kortikoidy. Výsledky nebyly jednoznačné, objevila se tekutina v jeho břiše a mírně zvýšený počet bílých krvinek. S vytrvalostí a vírou ve zlepšení jsme se rozhodli vyhledat druhého veterináře, který prováděl další série testů včetně rozdílové krevní analýzy, poslechu a sonografie. I přes veškerou snahu výsledky opět nedopadly tak, jak jsme doufali. A opět nebyla jasná odpověď. 

V tuto chvíli se Badyho stav opět zhoršuje. Zvrací a odmítá přijímat potravu, což nás velmi trápí. Snažíme se pomoci mu změnou stravy, přešli jsme z granulí na vývar, maso a vývar se zeleninou. Jeho jídlo je pečlivě rozděleno na menší porce a nabízeno 3 až 4krát denně. Bady sice pije tekutiny normálně, ale je stále línější a často se olizuje. Jeho stav se vrací do stavu, který jsme zažili před několika měsíci, a my se cítíme zoufale. Když je člověk v insolvenci, těžko se hledají finance v řádech tisícovek natož desítek tisíc korun a mne bolí ho vidět trpět.

S láskou a vděčností,

Michal a Bady

Komu pomůžeme?

Každý váš příspěvek je pro nás velkou hodnotou. S vaší pomocí bychom rádi dosáhli cíle a vybrali částku ve výši 9000 Kč, která nám umožní pokračovat v léčbě Badyho. Vaším darem podpoříte nejen našeho čtyřnohého přítele, ale také nám pomůžete znovu objevit radost a štěstí v Badyho očích.

S vaší dobrotou a empatickou podporou se můžeme postavit tváří v tvář obtížné situaci, kterou procházíme. Připojte se k naší snaze a dejme Badymu šanci na uzdravení a šťastný život, který si zaslouží.

Dejme společně Badymu naději na zdraví a šťastný život.

 Vaše podpora znamená pro nás hodně.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Cílem naší sbírky je vybrat částku ve výši 9000 Kč, která by nám umožnila pokrýt náklady na další lékařské vyšetření a případnou operaci, kterou našemu pejskovi Badymu tak zoufale potřebuje. Celkové náklady se odhadují v rozmezí 15 000 až 55 000 Kč.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  28. 6. 2023 8:24
Milý dárce
300 Kč  •  28. 6. 2023 8:19
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 6. 2023 8:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat