Pražský Majdan, z.s

„Ukrajinská evropská perspektiva“, „Pražský Maidan“, „Ukrajinské centrum Nusle – Centrum pro pomoc Ukrajině“ a organizace pro pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v České republice se spojily za vítězství Ukrajiny.

1 Vytvořených sbírek
74 300 Kč Celkem vybráno

Aktuální sbírky

Více o organizaci

UEP je nezisková organizace, která v České republice působí od roku 2011. Hlavním cílem organizace je podpora evropské integrace Ukrajiny, rozvoj kulturní, obchodní a hospodářské spolupráce mezi Ukrajinou a EU, realizace humanitárních projektů na podporu Ukrajiny a ochranu práv a zájmů Ukrajinců, výměna zkušeností a kontaktů pro evropskou budoucnost Ukrajiny.

UEP je také spojením úsilí všech zainteresovaných lidí bez ohledu na státní příslušnost, kteří vedou neustálé kampaně s cílem upozornit evropskou společnost na politické události, ruskou propagandu a skutečnou situaci na východní Ukrajině.

Po ruské invazi a obsazení Krymu a později i části území východní Ukrajiny se prioritou organizace stal humanitární projekt „Pomáháme Ukrajině spolu“ je poskytnout okamžitou přímou pomoc ukrajinským vojákům a civilistům v oblasti aktivních bojů, vojenským a polním nemocnicím, zraněným vojákům, dočasným migrantům z Krymu a Donbasu, rodinám padlých hrdinů, sirotčincům na kontaktní linii a vážně nemocným dětem.

„Russia – hands off Ukraine“ („Rusko – ruce pryč od Ukrajiny“), pod tímto heslem stojí již devět let každou neděli stan nevládní organizace Pražský Majdan na zaplněném Staroměstském náměstí v Praze.

„Pražský Majdan“ (PM) je nezisková organizace založená českými a ukrajinskými aktivisty na podporu Revoluce důstojnosti a milionů lidí, kteří vyšli do ulic a riskovali své životy, aby vybudovali cestu k lepší budoucnosti Ukrajiny. „PM“ je jednou z nejdéle trvajících pouličních akcí, která začala 6. září 2014 v centru Prahy na Staroměstském náměstí.

Rychlé kontakty

Web: https://maidan.cz/
E-mail: info@maidan.cz
Telefon: +420 775 781 997