Pomozte Lukáškovi, který trpí cystickou fibrózou

Vybráno 5 200 Kč
45 000 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Jiří Novotný
Datum přidání
2. 4. 2020

Aktualita z 8. června 2020:

Moc děkujeme všem dárcům, kteří zatím přispěli. Rozhodli jsme se vzhledem k situaci částku navýšit o 15 000 Kč a přidat k účelu sbírky tyto věci, které Lukášek moc potřebuje: léky, vitamíny pro pacienty s CF, čističku vzduchu, novou trampolínu, sterilizátor se sušičkou, kornet na dechová cvičení, membrány do inhalátoru, dezinfekční mýdla, dezinfekce na ruce, podlahu a povrchu a dezinfekce do záchodu.

---

Lukášek se narodil s cystickou fibrózou. Tato nemoc postihuje především dýchací a zažívací ústrojí. Proto by neměl být v prostředí, kde se mohou vyskytovat bakterie, které mu škodí. Bohužel máme doma stará okna, která se mlží a jsou neustále mokrá a plesnivá. Kvůli tomu se nám doma dělá plíseň, což Lukáškovi velmi škodí. Chtěli bychom vás tímto poprosit o finanční pomoc na nová okna a dveře, aby se Lukáškovi lépe dýchalo.Komu pomůžete?

Lukáškovi je šest let a narodil se jako zdravé miminko. V osmi týdnech jsme se však dozvěděli, že trpí cystickou fibrózou. Do této doby jsme vůbec nevěděli, že taková to nemoc existuje a nedokázali jsme si představit, co to bude obnášet. 

Lukášek musí pravidelně několikrát denně inhalovat solný roztok. Po inhalaci provádíme rehabilitační a dýchací cvičení s pomůckami. To Lukášek dělá, aby si od hlenu pořádně vyčistil plíce a aby se mu lépe dýchalo. Navíc tato nemoc postihuje také slinivku břišní, která vylučuje trávicí enzymy, proto před každým jídlem bere léky, které mu pomáhají k tomu, aby tělo potravu dokázalo přijmout a on místo hubnutí přibíral. Bere také plno vitamínů a hlavně musí mít vysoko-kalorickou stravu bohatou na bílkoviny a tuky. 

Péče o Lukáška je velmi časově i finančně náročná. Doma dodržujeme přísný hygienicko-epidemiologický režim. Neustále si myjeme ruce a několikrát denně proléváme odpady chlorem. Snažíme se, aby Lukášek nechytil nějakou infekci. Lukášek je pod pravidelným lékařským dohledem. 

Letos nastoupil do školky a bylo nám doporučeno dát ho tam až rok před školou. Bohužel už víme, proč je neustále nemocný a bere antibiotika, která mu snižují imunitu. Lukáškovi i ostatním lidem s touto nemocí pomáhá pobyt na horách nebo u moře, protože jim tamní ovzduší i slaná voda moc prospívají. Snažíme se Lukáška vést k pohybu, což mu pomáhá procvičovat plíce. Miluje fotbal trampolínu a kolo. Chceme, aby žil život přibližně takový jako zdravé děti. 

Po této diagnóze jsme si uvědomili, že není nic důležitějšího než zdraví dítěte. I když se nikdy nesmíříme s tím, co má Lukášek za nemoc tak se snažíme, aby věděl, že tu pro něho vždy budeme a že nám na ničem jiném nezáleží, než na jeho zdraví.

Pomozte Lukáškovi, který trpí cystickou fibrózou

O nemoci

Lékaři nám vysvětlili, co cystická fibróza znamená. Je to vzácné genetické onemocnění, kterému se také říká nemoc „slaných dětí“ a bohužel je nevyléčitelné. Pacienti s tímto onemocněním se nedožívají vysokého věku, momentálně udávají přibližně 32 let života. „Slané děti“ se jim říká proto, že nemocní vylučují mnohonásobně více potu než ostatní lidé.

Toto onemocnění postihuje zejména dýchací a trávicí ústrojí a projevuje se opakovanými infekcemi hlavně dýchacích cest, které způsobují poškození plic. V dýchacích cestách se usazuje hustý hlen, ve kterém se snadno usazují bakterie, čímž dochází k poškozování plic. 

Na co peníze ze sbírky půjdou?

Peníze bychom chtěli použít na nová okna a dveře, aby u nás doma nevznikala plíseň, která Lukáška velmi ohrožuje. Když se plísně zbavíme, Lukáškovi se bude lépe dýchat. 

Dále na léky, vitamíny pro pacienty s CF, čističku vzduchu, novou trampolínu, sterilizátor se sušičkou, kornet na dechová cvičení, membrány do inhalátoru, dezinfekční mýdla, dezinfekce na ruce, podlahu a povrchu a dezinfekce do záchodu.

Toto vše bychom chtěli našemu Lukáškovi dopřát, aby si mohl užíval životaVšem dárcům, kteří Lukáška podpoří v jeho těžké životní cestě předem moc děkujeme a vážíme si vaší podpory.


Pomozte Lukáškovi, který trpí cystickou fibrózou

Poslední příspěvky

  • 3 000 Kč 22. 6. 2020 19:41
  • 200 Kč 17. 6. 2020 14:42
  • 500 Kč 12. 6. 2020 23:02
  • 500 Kč 10. 6. 2020 17:48
  • 500 Kč 4. 6. 2020 13:09
  • 300 Kč 14. 4. 2020 11:12
  • 100 Kč 13. 4. 2020 16:15
  • 100 Kč 3. 4. 2020 12:18

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Vybráno 5 200 Kč
45 000 Kč

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám