Sbírka ukončena:

Lenka potřebuje rehabilitační pomůcky

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
10 000 Kč
Lenka potřebuje rehabilitační pomůcky
3 dárci
Celkem se zapojilo
467 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lenka potřebuje rehabilitační pomůcky

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
10 000 Kč
Tvůrce
Lenka Kyčerková
Datum přidání
19. 3. 2020

Lenka trpí roztroušenou sklerózou. Ráda by vybrané peníze použila na dvě věci – kvůli častým pádům potřebuje pomůcku – chodítko, a kvůli častým nemocem přišla o většinu chrupu. Zbývající částku použila pro nutnou opravu zubů.

Komu pomůžete?

Lenka trpí roztroušenou sklerózou. Její stav často kolísá, ale i přes všechnu bolest chce dál fungovat venku i doma. Z důvodů častých pádů a nestability potřebuje několik kompenzačních pomůcek.
Nejdůležitější je chodítko, které zajišťuje bezpečnější pohyb. 
Kvůli drastické léčbě dalších nemocí přišla navíc o většinu chrupu, trpí na velké záněty dásní, ještě větší bolesti a zuby se musí kompletně opravit a vystavit nové. To jsou v současné situaci neúnosné částky. Jedna z prvních je 3290,-. 

Lenka je mladá žeańa, která byla dobrovolnice v nemocnici a pomáhala lidem. Miluje práci s dopělými i dětmi, bohužel je teď více v posteli než kdekoli jinde, a to kvůli neuropatickýcm bolestem z roztroušené sklerózy.
Aktuálně ji pálí celé tělo a má problémy s chůzí a jemnou motorikou. Rodina se snaží pomáhat, stejně jako přátelé, ale i přes tuto pomoc chce být co nejvíce samostatná, i když je zrovna hůř. 


Na co budou získané finance použity?

Peníze budou použity na chodítko Goliat. Zatím nemá úhradu pojišťovny, ale jako jedno z mála je dostatečně široké a vhodné pro vysokou osobu. 
Dále na jeden z prvních zásahů zubaře, který je akutní a zastavil by obrovské bolesti.


Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 3. 2020 12:46
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  22. 3. 2020 13:22
DobroDárce
300 Kč  •  19. 3. 2020 17:32

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám