Sbírka ukončena:

Pro rodinu s malým autistou Tomáškem

Vybráno 0 Kč 79 792 Kč
100 000 Kč
 -
150 dárců
Celkem se zapojilo
532 Kč
Průměrná výše daru
11 111 Kč
Nejvyšší dar
54 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro rodinu s malým autistou Tomáškem

Vybráno 0 Kč 79 792 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michala Motyčková
Datum přidání
16. 3. 2023
Poslední aktualita

9. 5. 2023 12:19

Poděkování všem kteří se zapojili do naší sbírky , kteří pomohli ať už sdílením či příspěvkem finančním

Krásný den všem dárcům ❤️🙂 

Ráda bych tímto poděkovala opravdu všem kteří se podíleli na pomoci naší rodině , našemu malému Tomikovi ale i jeho sourozencům a mamince Míše.

Mockrát Vám všem děkujeme za finanční podporu, za lidskost, za pochopení naší situace , za sdílení sbírky 👍🙏❤️ 

…a určitě se brzy dozvíte o tom jak bude nakládáno s penězi..

S pozdravem Míša M.a děti 🥰

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Tomáškovi byly v říjnu 2022 dva roky a je prakticky skoro nemluvící autista, který navíc z 80% nerozumí co po něm člověk chce nebo co mu říká. 

Denně ho doprovází úzkosti a nepochopení. 

Jelikož je ještě malinký, jsme na větším počátku všeho , stále je potřeba doplnit neurologická a psychologická/psychiatrická vyšetření, včetně terapií a pořízení pomůcek pro autisty.

Já jsem maminka samoživitelka, mám invalidní důchod a starám se o tři děti – dva starší/ pubertáky ( z minulého vztahu) a třetí je právě nejmladší Tomášek. Otec Tomáška nás opustil již v době mého těhotenství. 

Moc si pro Tomáška přeji udělat vše co mu pomůže a aby měl hezčí a kvalitnější život, já sama mám dny kdy trpím celý den bolestí ale přesto jedu dál a snažím se pro nás dělat maximum. Jako invalidní jsem měla i dříve problém najít si práci ale vždy jsem našla a dokázala vydělat dost ale teď do práce nemůžu ( kvůli stavu Tomáška ) a nevím jak dlouho to potrvá .. 😔🤷 … žiju pro děti takže tahle pomoc by byla opravdu pro nás všechny 😉

Komu pomůžeme?

Pomůžete mamince Míše samoživitelce, která má invalidní důchod a stará se o tři děti včetně nejmladšího Tomáška.

Tomášek se narodil jako v podstatě zdravé miminko ve 38.tydnu těhotenství. 

Ano, sice těhotenství neprobíhalo v pohodě jak má, již v 10.tydnu krvácení ,hematomy a hospitalizace. 

Nadále pak v 18–20.tydnu kdy jsem se probudila s obrovskou louží krve na posteli, opět hospitalizace 2 týdny v nemocnici, udržování miminka v pořádku v bříšku. Podezření na odlučování placenty.

V podstatě skoro celé těhotenství jsem musela ležet a hlavně nic nedělat, netahat. 

Pak následovaly další hospitalizace ale nakonec se malý Tomík narodil skoro v termínu. Zázrak. 

První náznaky něčeho neobvyklého ale pro mě zatím ne vážného podezření, jako miminko měl problém s jemnou motorikou prstu tzn že nezvládal držet jakékoliv chrastítko ani láhev s mlékem apod. 

Když už kolem 8–9měs.sám seděl a bral si hračky do rukou vždy ho zaujalo hlavně autíčko, ale vlastně jen jeho kolečka která pozoroval a točil a pořád dokola. 

Chodit začal v 11mesicich, dokonce žvatlal a v 16 měsících uměl pár slov, ano, a i když vlastně velmi málo reagoval na volání jeho jména tak mě samotnou nikdy nenapadlo co se vlastně děje….

Teď zpětně vidím ten zlom… duben / květen 2022 očkování . 

Najednou se Tomášek začal chovat jinak, přestal mluvit a z toho všeho zůstalo pár slov( mňam, pápá) a tentokrát už vůbec nereagoval na volání jeho jména, často byl takový vystrašený, nehrál si, venku jen pobíhal a bylo mu jedno zda jsem u něj nebo ne, nesnesl změny a reagoval na ně brekem nebo vztekem atd .. opravdu nespočet změn.

Autismus ? 

Neměl rád jakékoliv doteky, objímání.

S jídlem začaly problémy, najednou přestal jíst 90% všeho co dřív a omezil se na pouhých 4–5 jídel a ty točíme dokola. 

Procházky probíhaly pouze tak že jsme chodili pouze podle něj a stále stejnou trasu co znal. Jinak to nešlo a nastaly záchvaty vzteku , řev, kousání , trhání vlasů a škrábání., dokonce bohužel přibilo další a to sebepoškozování že bouchá hlavičkou do zdi (doma) … Pokud musím na nákup nebo na úřady , jen v kočárku ,a i tak je to často problém. 

Nálady jako házení všeho možného kamkoliv anebo i po nás, kdy se tomu smál. 

Doma chodil skoro pořád jen po špičkách, skákal a tŘepal ručičkami.

Stále se zajímal jen o kola u aut a jiných dopravních prostředků. Točil jimi a pozoroval. 

Nesnesl zvuky ať už známé (vysavač, mixér, den) či neznámé. 

Vykolejil ho zvuk mobilu, zvonek u dveří nebo jakýkoliv zvuk na chodbě v baráku nebo venku na ulici když je doma otevřené okno. 

Bohužel se u něj začaly projevovat silné úzkosti z cizího prostředí a cizích lidí tak že je možné to vidět na jeho chování ,a pak když je doma se mnou ( maminkou ) a sourozenci, tak je zase vidět že se cítí lépe. 

Bohužel ten strach ze všeho nového a neznámého, když to vidím, má stále i doma ale samozřejmě se snažím dělat vše aby toho bylo co nejméně.

Jeho slovní zásoba je cca 13 slovíček, i když to jsou spíše citoslovce ( haf apod) nebo zvuky. Když na něj mluvíme tak rozumí pouze velmi jednoduchým větám typu – chceš mňam? ( Máš hlad ? Žízeň ? ) 

Pá ( půjdeme ven) apod. 

Ovšem nikdy nám neodpoví souhlasem, ani slovy ani nekývne hlavičkou. 

Neumí sám jíst ani pít z hrnku pouze z lahvičky kterou nemusí naklánět (to totiž neumí , nechápe ) 

Celé dny chodí doma po špičkách a tahá mě nebo sourozence za ruku po bytě, točí se dokola nebo skáče po posteli. Slova nebo zvuky co umí tak opakuje třeba i 20× po sobe, dokud to po něm nezopakujeme. 

V podstatě celý den se řídí podle Tomáška a pokud se tak neděje (nestane ) tak to opět konci záchvatem vzteku, křičením, řevem, válením se po zemi(klidně i uprostřed silnice) , nebo v horším případě kousáním, trháním vlasů, kopáním apod.

Už nějakou dobu je také velký problém jít s malým Tomáškem ven . Nevíme zda nechce. Ale co vím že je pro něj obtížné si nechat na sebe cokoliv obléknout . Takže doma je velmi často nahatý. A s tím je další problém , jelikož má samozřejmě ještě pleny a nemá ani ponětí o tom že se čůrá a kaká, že je na tohle nočník nebo záchod a ani nijak nereaguje pokud je totálně skrz vše procurany nebo prokadeny. Je těžké ho i přebalit , – křič , kope, opět afekt. 

Neměl a nemá rád doteky, fyzický kontakt, mazlení ..umíte si představit jak mě, jako mamince, asi je.. 😔 

A co je nyní obrovský problém – spaní . Přes den Tomášek už delší dobu nespinká , večer usne v pohodě, sice mu to trvá ale… za to se každou noc buďto minimálně 12 x vzbudí s křikem, nebo bezmyšlenkovitě leze po posteli a nevnímá. Horší varianta že se mi vzbudí kolem půlnoci a má vyspáno, chce dělat činnosti jako když je den a většinou se mi ho podaří uspat kolem 3–4 ráno. Já spím většinu dní /měsíců max 3–4 hodiny denně což je také  špatně, potřebovala bych více odpočinku 🤷😔 

Diagnózu máme od prosince 2022, od klinického psychologa ale není zcela uzavřena, jelikož je Tomášek opravdu ještě malý. 

Za asi půl rok co se u Tomáška začaly projevovat všechny tyto příznaky autismu , jsem se ale zdravotně zhoršila i já, mám větší bolesti pravé ruky a zápěstí a větší bolesti zad.

Jak jsme na tom teď? 

Tomášek má stále všechny ty problémy co jsem popsala výše(autismus , porucha senzorické integrace), jeho vývoj je zatím nepředvídatelný. Jeho sociální úzkosti a strach z neznámého nás limituje v životě hodně , jsme prakticky pořád jen doma nebo občas chodíme kousek od nás do parku kde v tomhle ročním období není moc lidí. 

Máme již za sebou první neurologické vyšetření a nová diagnóza (prozatím) psychomotorická retardace a těžký opožděný vývoj řeči exprese i percepce

Čeká nás ještě stále další vyšetření , Neurologie,psychiatrie a psycholog, foniatrie a očni, musíme absolvovat magnetickou rezonanci bohužel v narkóze , a ta vyšetření která jsou placená , Tomáškovi pomůžou v dalším rozvoji osobnosti , vývoji léčení a tlumení poruch a terapie k lepšímu životu …. 

Velmi by nám pomohly na doma pomůcky pro autisty, jako např. zátěžová deka , ale i jiné pro lepší vývoj a komunikaci. Také tím že Tomasek neji v podstatě žádné čerstvé ovoce ani zeleninu , vhodné a doplňující pro jeho vývoj , by byly různé doplňky výživy – vitaminy atd. 

Jelikož je nutnost ho stále vozit v kočárku , potřebujeme jiný než co máme , s mnohem větší nosností ale zároveň lehký pro mě. 

Já sama jsem v invalidním důchodu již od roku 2015 ,bohužel se to nelepší ,spíš teď naopak. Mám omezenou funkci pravé ruky,ač jsem pravák, a nyní mnohem větší a častější bolesti celé ruky a táhne se to od prstů na ruce až k rameni. Omezenou funkcni zápěstí na 100%.

Nezvládám vše jednou rukou (navíc levou ) takže si občas pomůžu svou nemotornou bolavou a pak je to zas ještě horší. Co je pak bolestivější a krutější ,když musím Tomáška uklidňovat v záchvatu , nebo nosit venku či domů po schodech do 4.patra nebo když do mě v záchvatu kope a trefí se právě do té ruky. 

Po porodu mám také problémy s páteří , velmi silné bolesti a skoro denně potize vstát z postele nebo se ohnout a vzít do rukou Tomika. To doposud řeším s lékaři , zatím bez úspěchu. 

A tím nastává další náš problém, je to také otázka psychiky – bydlení. 

Máme pronajaty byt 2+1 ale stará zástavba bez výtahu 4.patro , když bych počítala i s kocarkovnou ta je ještě o patro níž,tak 5.patro. Nemám už sílu stále nosit Tomáška a nákupy do 4.patra. 

A …jelikož jsem samoživitelka se třema dětma, dvě starší( dcera střední škola , kluk konci zakladku) , tak by nám velmi pomohlo řešení jiného bydlení i pro starší děti ,ti nemají ani soukromí ani prostor k vzdělávání a zábavě. Jsme ve dvou pokojích ,já ,dvě starší děti a Tomasek. S Tomáškem máme jeden pokoj a popravdě se tam nedá skoro ani hnout. Jediné co je zatím plus že mam velkou dvoulůžkovou postel,Tomášek spinká se mnou , sám nemůže. Ale kdyby mohl není kam umístit další postel. 

Pro nás pro všechny by byl velký přínos také větší byt a hlavně s výtahem, ale jako samoživitelka nemám a myslím že dlouho mít nebudu ,dostatek financí na pořízení si jiného bytu ,kde je nutné poplatit min.dve kauce ( částka odpovídající 2× nájemné se službami ) plus dva nájmy dopředu. 

V říjnu 2022 mi skončil rodicak , normálně jsem ještě v létě měla v plánu nastoupit do zaměstnání a nebyl by problém s penězi. Ovšem člověk míní a….vše je jinak, do zaměstnání nemůžu, jsem doma a starám se o Tomaska,který potřebuje péči 24/7 a to že doslova. Zatím mám svůj invalidní důchod a podporu v nezaměstnanosti ( ta mi ale končí v dubnu 2023– a co dál ?? ) a pak přídavky na deti a alimenty na všechny tři deti. Přesto máme finance pouze na zaplacení bytu( polovina mých všech příjmů) poplatků jiných potřeb( telefon, internet,jízdenky měsíční pro děti atd) a jídla(velmi skromné)ani ne na měsíc. Zatím nedostatek peněz na ostatní (drogerii,léky,oblečení apod ) řeším tím že co doma nevyužíváme ,nepotřebujeme a oblečení po Tomáškovi co je už malé ,tak aspoň prodám dál a také mi občas pomůže bývalý manžel (otec dvou starších dětí) .

Nemůžeme si vyskakovat , nemám teď bohužel na nic navíc ,takže i děti ,když něco potřebuji do školy nebo na sebe tak je velký problém . Natož když nastane situace a všichni čtyři doma omarodime,to je velký zátah na peněženku, musím léky koupit ale zároveň opět ušetřit na jídle 🤷😔 

Mám zažádáno o příspěvek na péči, je to v řízení a čekám na výsledek .

Naše finanční situace není tedy vůbec dobrá a už vůbec ne na to abych mohla Tomáškovi zajistit další velmi potřebna a myslím užitečná vyšetření, terapie ,ať už jsou kdekoliv, (a pokud mimo naše město,tak pak ještě výdaje za cestování) které jsou placené, nákup potřebných pomůcek pro autisty , doplňků výživy -vitaminu , jiný kočár s vysokou nosností pro Tomáška ale lehký pro mě, nové, lepsi a přístupnější bydlení pro nás všechny abychom měli každý svůj kout kde můžeme odpočívat nebo pracovat(studovat) a hlavně v klidu. 

Chtěli bychom vás tedy tímto požádat o pomoc. Jakákoliv částka pomůže a potěší.

Věříme že si navzájem lidé dokážou pomáhat , a my jsme a budeme za pomoc velmi vděční. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na placené vyšetření v Praze..a jinde také 

Na nákup potřeb pro autisty (např. zátěžová deka, hry a výukové materiály) nákup doplňků výživy apod aspoň na půl roku, nákup vhodnějšího kočárku bez kterého se neobejdeme ani Tomášek ani já ( Ceny takových kočárku jsou kolem 10tis.kč) 

Na nový život – pronájem lepšího (přístupnějšího) a většího bytu ( kauce + nájem na první dva měsíce )

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

9. 5. 2023 12:19

Poděkování všem kteří se zapojili do naší sbírky , kteří pomohli ať už sdílením či příspěvkem finančním

Krásný den všem dárcům ❤️🙂 

Ráda bych tímto poděkovala opravdu všem kteří se podíleli na pomoci naší rodině , našemu malému Tomikovi ale i jeho sourozencům a mamince Míše.

Mockrát Vám všem děkujeme za finanční podporu, za lidskost, za pochopení naší situace , za sdílení sbírky 👍🙏❤️ 

…a určitě se brzy dozvíte o tom jak bude nakládáno s penězi..

S pozdravem Míša M.a děti 🥰

3. 5. 2023 18:07

Něco nového – v deníku , blíž k nám … ❤️ Ze srdíčka děkujeme za vaše příspěvky

https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/autismus-uzkost-tomik-sbirka-donio-20230426.html

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
200 Kč  •  8. 5. 2023 9:51
Štědrý dárce
200 Kč  •  7. 5. 2023 21:41
Milý dárce
100 Kč  •  6. 5. 2023 9:24
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  6. 5. 2023 7:44
DobroDárce
111 Kč  •  5. 5. 2023 22:05
Jarča
11 111 Kč  •  5. 5. 2023 20:52
Jste moc statečná máma...
Milý dárce
100 Kč  •  5. 5. 2023 12:35
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  5. 5. 2023 11:06
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  4. 5. 2023 20:04
Velkorysý dárce
70 Kč  •  4. 5. 2023 18:09
Velkorysý dárce
100 Kč  •  4. 5. 2023 15:45
Jana V.
600 Kč  •  2. 5. 2023 13:52
Držím palce, ať vše zvládnete!
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  2. 5. 2023 9:07
DobroDárce
3 500 Kč  •  29. 4. 2023 14:18
Laskavý dárce
300 Kč  •  29. 4. 2023 9:12
Přeji mnoho sil🙏🤍
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  28. 4. 2023 21:20
Pája z UL
300 Kč  •  28. 4. 2023 17:24
Držím pěsti a přeji hodně sil ;) neumím si to představit, jsem sama na dceru s gen.vadou, máme hodně shodných problémů jako u vás, ale naštěstí mluví ;)
DobroDárce
1 000 Kč  •  27. 4. 2023 23:10
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  27. 4. 2023 15:51
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 4. 2023 14:19
Milý dárce
500 Kč  •  27. 4. 2023 6:27
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  27. 4. 2023 1:20
Štědrý dárce
500 Kč  •  26. 4. 2023 23:38
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  26. 4. 2023 22:20
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  26. 4. 2023 21:32
Milý dárce
300 Kč  •  26. 4. 2023 21:23
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 4. 2023 20:19
Petr Špaček
300 Kč  •  26. 4. 2023 16:54
Hodně sil a kopu štěstí ✊
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  26. 4. 2023 15:44
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 4. 2023 15:43
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 4. 2023 14:46
DobroDárce
300 Kč  •  26. 4. 2023 13:50
Štědrý dárce
500 Kč  •  26. 4. 2023 13:44
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  26. 4. 2023 13:28
Velkorysý dárce
500 Kč  •  26. 4. 2023 13:26
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 4. 2023 13:10
DobroDárce
1 000 Kč  •  26. 4. 2023 12:46
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  23. 4. 2023 21:34
Velkorysý dárce
500 Kč  •  23. 4. 2023 13:09
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 4. 2023 11:27
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  19. 4. 2023 9:36
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 4. 2023 22:05
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 4. 2023 12:47
DobroDárce
1 000 Kč  •  14. 4. 2023 11:28
DobroDárce
600 Kč  •  14. 4. 2023 10:06
Marie D.
300 Kč  •  14. 4. 2023 9:55
Držím palce
Markéta Holáňová
500 Kč  •  12. 4. 2023 23:32
🫶🫶
Štědrý dárce
200 Kč  •  10. 4. 2023 21:23
Milý dárce
200 Kč  •  7. 4. 2023 8:27
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  7. 4. 2023 7:45
Štědrý dárce
200 Kč  •  6. 4. 2023 6:28
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 4. 2023 22:02
DobroDárce
300 Kč  •  5. 4. 2023 18:27
Štědrý dárce
200 Kč  •  5. 4. 2023 16:00
Dárce, který je pro každou dobrost
900 Kč  •  5. 4. 2023 15:46
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  5. 4. 2023 14:29
Laskavý dárce
200 Kč  •  5. 4. 2023 12:44
DobroDárce
100 Kč  •  5. 4. 2023 12:33
DobroDárce
300 Kč  •  5. 4. 2023 6:51
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  4. 4. 2023 6:40
DobroDárce
300 Kč  •  3. 4. 2023 9:02
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  2. 4. 2023 18:52
Milý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2023 11:23
DobroDárce
100 Kč  •  2. 4. 2023 7:14
Velkorysý dárce
200 Kč  •  1. 4. 2023 12:52
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 4. 2023 12:24
DobroDárce
100 Kč  •  30. 3. 2023 23:29
Velkorysý dárce
300 Kč  •  29. 3. 2023 23:30
Velkorysý dárce
300 Kč  •  29. 3. 2023 8:57
Milý dárce
200 Kč  •  28. 3. 2023 11:58
Laskavý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2023 17:44
Milý dárce
50 Kč  •  27. 3. 2023 17:33
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2023 14:11
Laskavý dárce
50 Kč  •  27. 3. 2023 12:20
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 3. 2023 11:09
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 10:51
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2023 10:43
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2023 10:35
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 9:46
Velkorysý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2023 9:42
Štědrý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2023 9:37
Štědrý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2023 9:32
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 9:32
Štědrý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2023 9:24
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 3. 2023 9:22
Milý dárce
200 Kč  •  27. 3. 2023 9:20
Velkorysý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2023 9:18
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2023 9:18
Velkorysý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 9:06
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 3. 2023 8:50
Štědrý dárce
100 Kč  •  27. 3. 2023 8:16
Velkorysý dárce
150 Kč  •  27. 3. 2023 7:45
Laskavý dárce
300 Kč  •  26. 3. 2023 23:35
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 3. 2023 22:51
Laskavý dárce
600 Kč  •  26. 3. 2023 22:38
DobroDárce
250 Kč  •  26. 3. 2023 22:16
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  26. 3. 2023 20:51
Štědrý dárce
200 Kč  •  26. 3. 2023 20:12
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 3. 2023 18:57
DobroDárce
200 Kč  •  26. 3. 2023 13:56
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  26. 3. 2023 13:37
Štědrý dárce
500 Kč  •  26. 3. 2023 13:36
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  26. 3. 2023 11:08
Laskavý dárce
600 Kč  •  26. 3. 2023 10:52
Milý dárce
150 Kč  •  26. 3. 2023 9:54
Štědrý dárce
100 Kč  •  26. 3. 2023 8:50
DobroDárce
100 Kč  •  26. 3. 2023 8:47
Štědrý dárce
150 Kč  •  26. 3. 2023 8:15
Velkorysý dárce
200 Kč  •  26. 3. 2023 8:00
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  26. 3. 2023 7:49
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  26. 3. 2023 7:47
Laskavý dárce
200 Kč  •  26. 3. 2023 7:04
DobroDárce
500 Kč  •  26. 3. 2023 0:27
DobroDárce
100 Kč  •  25. 3. 2023 22:55
Velkorysý dárce
300 Kč  •  24. 3. 2023 21:20
JZ
500 Kč  •  23. 3. 2023 22:19
🙏🏻
Milý dárce
100 Kč  •  23. 3. 2023 17:10
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 3. 2023 17:04
Štědrý dárce
500 Kč  •  21. 3. 2023 18:51
Milý dárce
100 Kč  •  20. 3. 2023 19:29
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  19. 3. 2023 14:37
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  18. 3. 2023 21:59
DobroDárce
300 Kč  •  18. 3. 2023 20:03
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 3. 2023 20:01
Štědrý dárce
600 Kč  •  18. 3. 2023 18:03
Q
1 000 Kč  •  18. 3. 2023 17:42
Snad vyberete vic nez kolik zadate, protoze tech 100 tisic Vam urcite nebude stacit. At se Vam dari, Vam i vsem detem.
Q
1 000 Kč  •  18. 3. 2023 17:35
Jako byste popsala naseho syna, akorat nas uz spi trochu lip a uz je kontaktni. Hodne stesti.
Q
1 000 Kč  •  18. 3. 2023 17:29
Take mame obrovsky regres po stejnem ockovani. Pomahaji nam ABA terapie, ale jsou nakladne. Co bychom dali za 13 slov.
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  17. 3. 2023 20:30
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  17. 3. 2023 20:29
DobroDárce
300 Kč  •  16. 3. 2023 22:40
Milý dárce
600 Kč  •  16. 3. 2023 22:33
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  16. 3. 2023 22:33
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 3. 2023 21:59
Laskavý dárce
150 Kč  •  16. 3. 2023 21:47
Velkorysý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2023 19:51
Laskavý dárce
200 Kč  •  16. 3. 2023 19:46
Milý dárce
150 Kč  •  16. 3. 2023 19:31
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2023 19:15
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2023 19:13
Velkorysý dárce
100 Kč  •  16. 3. 2023 18:58
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  16. 3. 2023 18:14
Milý dárce
300 Kč  •  16. 3. 2023 17:42
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 3. 2023 17:23
Velkorysý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2023 12:59
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  16. 3. 2023 11:46
Věra H.
500 Kč  •  16. 3. 2023 11:16
Terapie, terapie, terapie! Mohou věci hodně zlepšit. Držím palce.
Petra
200 Kč  •  16. 3. 2023 10:52
Držím prdolkovi palce a věřím, že se časem spoustu věcí zlepší. Taky mame syna autistu a dělá velké pokroky. Mamince mnoho trpělivosti a síly 💙
Štědrý dárce
150 Kč  •  16. 3. 2023 10:35
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  16. 3. 2023 10:13

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat