Pro Teoška na lepší zítřky…

Vybráno 0 Kč 1 700 Kč
120 000 Kč
48 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Eva Fousková
Datum přidání
13. 9. 2022

Představení sbírky

Tuto sbírku zakládám pro našeho syna Teoška, kterému bylo v roce a půl diagnostikováno velmi vzácné genetické onemocnění, které postihuje převážně nervový systém.

Toto onemocnění u Teoška způsobilo těžké epileptické záchvaty, problémy s psychomotorickým vývojem, potíže s chůzí a rovnováhou a potíže s řečí. Teo pro svůj vývoj potřebuje nákladné neurorehabilitace a další terapie.

Komu pomůžeme?

Teošek je téměř čtyřletý chlapeček. V prvních měsících Teoškova života lékaři začali pozorovat opožděný vývoj a hypotonii, začali jsme chodit na rehabilitace a věřili, že se všechno brzy srovná.

V 11 měsících dostal v noci nečekaně první epileptický záchvat a musel být dokonce oživován. Po té byl přeložen na několik dní na dětské ARO v Olomouci a byly mu nasazeny léky na epilepsii.

Teošek absolvoval několik vyšetření a když měl rok a půl, bylo nám sděleno, že u Teoška byla nalezena genetická mutace, která je spojená s epilepsií a opožděným vývojem.

Během života Teošek dostal ještě několik epileptických záchvatů a až na dvě výjimky, kdy se záchvat podařilo zvládnout u nás v nemocnici, musel být vždy zaintubovám a převezen na 100km vzdálené dětské ARO v Olomouci.

Teoškovo onemocnění způsobilo i to, že sám začal chodit až ve 3,5 letech. Chůzi zvládne jen po rovném terénu, po schodech nebo nerovnostech venku ho stále musíme držet, aby nespadl. Než se dopracoval k samostatné chůzi, prolili jsme potoky slz – Teošek bolestí nad krutými a nekontrolovatelnými pády a já bezmocí, že mu neumím pomoci a že jsem ho nestihla chytnout…

To, že Teošek začal chodit, bereme jako zázrak a moc bychom si přáli, aby se mu začala rozvíjet i řeč. Teo si neumí říct, že má žízeň, že má hlad, nebo že ho něco bolí.  I když se moc snažíme, ne vždy dokážeme přesně pochopit, co Teo chce. Moc mě bolí, když vidím svého syna plakat kvůli tomu, že by nám chtěl něco říct, ale nejde mu to…

Velké pokroky Teošek dělá na neurorehabilitacích v Aracadě a nyní chceme zkusit i nějaké další terapie, které by pomohly s rozvojem řeči.

Touto cestou bych chtěla požádat o pomoc všechny, které náš příběh oslovil. Děkuji, Eva

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na:

intenzivní neurorehabilitace včetně ubytování.

PlayWisely® – terapie, která by mohla pomoci s rozvojem řeči

– úhradu faktur za odběr a uschování pupečníkové krve od Teoškovy sestry – kmenové buňky z pupečníkové krve by do budoucna mohly pomoci při léčbě Teoškova onemocnění

– monitor epileptických záchvatů, který včas upozorní na záchvat v noci

Pokud by se vybralo více peněz, peníze bychom použili na:

– kraniosakrální terapie, které Teoškovi velmi pomáhají

– chirofonetiku

– hipoterapie

– dojíždění k lékařům a na terapie

– potravinové doplňky

– speciální autosedačku

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Tereza Veselá
100 Kč  •  13. 9. 2022 20:16
Ať se daří, posílám spoustu sil a aspoň drobný příspěvek ❤️
Štědrý dárce
500 Kč  •  13. 9. 2022 14:36
💓
Martina Veselá
600 Kč  •  13. 9. 2022 12:33
Máte můj velký obdiv ,držím palečky ♥️
Kamil Bílek
500 Kč  •  13. 9. 2022 12:29
Držíme vám palce, nejste v tom sami. Kamil a Lenka

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Tereza Veselá
100 Kč  •  13. 9. 2022 20:16
Ať se daří, posílám spoustu sil a aspoň drobný příspěvek ❤️
Štědrý dárce
500 Kč  •  13. 9. 2022 14:36
💓
Martina Veselá
600 Kč  •  13. 9. 2022 12:33
Máte můj velký obdiv ,držím palečky ♥️
Kamil Bílek
500 Kč  •  13. 9. 2022 12:29
Držíme vám palce, nejste v tom sami. Kamil a Lenka

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám