Úspěšně vybráno:

Marmon pomáhá

Vybráno 0 Kč 10 877 Kč
od 8 dárců
Marmon pomáhá
8 dárců
Celkem se zapojilo
1 359,62 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Marmon pomáhá

Vybráno 0 Kč 10 877 Kč
od 8 dárců
Autor
Petra Pešková
Datum přidání
3. 10. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Pojďme společně podpořit Ječmu a jeho rodinu. Radek se po dlouhých dvou měsících mohl vrátit z ARO v Motole do Brna, kde má svoji milovanou rodinu a my je tímto chceme podpořit


Představení sbírky

Sbírkou chceme pomoci Radkovi a jeho rodině, kterým se na podzim 2022 ze dne na den obrátil život vzhůru nohama. Radek, kterému nikdo neřekne jinak než Ječma, je 37letý táta dvouletého Toma a manžel Evči. Na služební cestě v Praze se Ječmovi – mladému, zdravému, nikdy nemarodícímu člověku, udělalo špatně a skončil v nemocnici Motol. Po sérii vyšetření se ukázalo, že má nádor na mozku, velmi nešťastně uložený, ve čtvrté komoře mozkové. Po tomto prvotním šoku následoval další. Kvůli rozsahu nádoru a jeho uložení byla nutná okamžitá operace s velmi nejistou prognózou, doktoři rodinu připravovali na nejhorší scénář. 

Naštěstí se Ječma dostal do rukou jednoho z nejlepších odborníků neurochirurgie u nás (díky docente Beneši), ten udělal během 10 hodinové operace maximum a operace se povedla. Bohužel Ječmu stíhala jedna pooperační komplikace za druhou, prodělal krvácení do mozku, několik infekcí a několikrát bojoval o život. Nakonec strávil dlouhé 2 měsíce na oddělení ARO v Motole. Jeho rodina z Brna za ním denně dojížděla s obavami ze zpráv, které se dozví. A zprávy to nebyly většinou povzbudivé, optimistické a nadějeplné. 

Před Vánoci se jeho stav stabilizoval a mohl být převezen do Brna na oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Tam se Ječmovi podařilo obnovit samostatné dýchání a byly zahájeny rehabilitace. Ale ani po 9 měsících v nemocnici Ječmu tělo neposlouchá a zůstává upoutaný na lůžko. Dnes není schopen verbálně komunikovat, přijímat potravu a je zcela odkázán na pomoc druhých.

Ječmova rodina se rozhodla pro něj udělat maximum, radikálně změnit své životy a letos v létě si ho vzala do domácí péče. Chtějí mu pomoci s návratem do života, aby byl co nejvíce soběstačný a mohl být zase plnohodnotným usměvavým tátou Toma. Ječma to nevzdává, je to bojovník a neúnavně si jde za svým cílem, i když je to někdy opravdu těžké. Je před ním ještě hodně velký kus práce, aby měla jeho snaha co největší efekt, potřebuje intenzivní rehabilitace nejen v domácím prostředí, ale také ve specializovaných zařízeních. 

Komu pomůžeme?

Ječma je ajťák, který uměl žít život naplno. Když ho člověk nenašel za počítačem, dalo se předpokládat, že zase někde chodí po horách, leze po skalách, jezdí na kole nebo brouzdá vzduchem na paraglidu. To všechno se mu dařilo skloubit i s rodinným životem, protože u nich jsou všichni na stejné vlně. O víkendu se k téhle rodince jen těžko někdo dozvonil, protože byli většinou někde pryč za zážitky, výlety, přírodou, nebo sportem. Tyto věci jsou pro ně teď vzdálené a reálné asi jako sníh na Sahaře, ale věří, že i na poušti jednou zasněží.

Ječma je kamarádský pohodář, který se jen tak něčeho nezalekne, když může tak pomůže, miluje svého syna a rodina je pro něj tou největší prioritou. Všichni bychom si pro Ječmu přáli, aby jeho neutuchající snažení přineslo výsledky a po tomhle životním kotrmelci se zase postavil na nohy. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka bude použita k těmto účelům: 

  • opakovaná léčba ve specializovaném neurorehabilitačním centru v Piešťanech
  • přepravy sanitkou
  • následné dlouhodobé neurorehabilitace v Brně
  • odpovídající péče a terapie v domácím prostředí
  • léky a zdravotnický materiál
  • nutné úpravy bydlení a auta
  • nezbytné výdaje spojené s potřebami rodiny

Kvůli rodičovské dovolené a domácí péči nemá rodina žádný příjem. Vše platí z příspěvků a vlastních úspor, které se při takto nákladné péči rychle tenčí. Nikdo neví, jak dlouho to bude trvat, proto se jejich kamarádi po domluvě s nimi rozhodli uspořádat sbírku. Budou rádi za každý příspěvek. Pro vás možná jedno kafe, pro Ječmu a jeho rodinu šance zase žít, proto všem dárcům patří srdečné díky!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  17. 10. 2023 19:42
DobroDárce
4 027 Kč  •  10. 10. 2023 14:42
Dárce, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  10. 10. 2023 14:40
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 10. 2023 11:33
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  10. 10. 2023 8:56
Štědrý dárce
100 Kč  •  10. 10. 2023 8:54
DobroDárce
50 Kč  •  10. 10. 2023 8:45
Petra P.
1 000 Kč  •  3. 10. 2023 12:35
Drž se, stojí to za to

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce