Sbírka na rozvoj komunitní školy

Vybráno 0 Kč 1 750 Kč
39 600 Kč
36 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Halka Kohoutková Bardová
Datum přidání
9. 11. 2022

Představení sbírky

Jsme skupina rodičů dětí, kteří, ačkoliv je to zcela mimo obor nás všech, založili v rekordním čase během letních prázdnin 2021 malou komunitní školu.

Otevřeli jsme společně školu, která funguje druhým rokem, zatím pro děti 5. až 8. třídy, které jsou zaregistrované na individuálním vzdělávání a plánujeme další rozšiřování.

Vytváříme pro děti podnětné přátelské prostředí, ve kterém mohou kreativně růst. Za podpory učitelů i sebe navzájem se rozvíjejí v souladu se svým vnitřním nastavením.

Začali jsme tvořit na zelené louce, pronajali jsme si učebnu v Domě dětí a mládeže Spirála na Praze 8, máme profesně i lidsky kvalitní učitele.

Z vlastních prostředků platíme školné, ze kterého jsou primárně hrazeni učitelé. Výtěžek sbírky bychom použili na úhradu nájmu naši učebny.

Můžete-li nás, jakkoliv finančně podpořit, pomůžete velmi rozkvětu naší školy a dětem v ní. Přátelství, vzdělání a harmonický rozvoj dětí vnímáme jako jeden z nosných pilířů šťastného a naplněného života.

Děkujeme.

Komu pomůžeme?

Můžete-li nás, jakkoliv finančně podpořit, pomůžete velmi rozkvětu naší školy a dětem v ní. 

Můžete se podílet na podpoře jiné formy vzdělávaní a zároveň podpořit reformu školství zdola. Pokud této filozofii fandíte a můžete se stát našim patronem, podpořit nás drobným příspěvkem na naší veřejné sbírce nebo sdílením, či sponzorským darem, pomůžete radost ze vzdělávání a chození do školy s úsměvem, ŠÍŘIT ve společnosti dál.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Výtěžek sbírky půjde na uhrazení nájmu učebny v Domě dětí a mládeže Spirála na Praze 8. V případě, že by se nevybrala celá částka, doplatili bychom to my rodiče.

Kdyby se vybralo více, částku bychom použili na pořízení pomůcek, které pomáhají kreativně rozšířit výuku a výdaje spojené s provozem školy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
600 Kč  •  17. 11. 2022 18:29
Milý dárce
500 Kč  •  11. 11. 2022 21:40
Laskavý dárce
150 Kč  •  10. 11. 2022 7:11
Velkorysý dárce
200 Kč  •  9. 11. 2022 20:43
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 11. 2022 20:06
Na začátek 😉

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  9. 11. 2022 20:06
Na začátek 😉
Laskavý dárce
600 Kč  •  17. 11. 2022 18:29
Milý dárce
500 Kč  •  11. 11. 2022 21:40
Laskavý dárce
150 Kč  •  10. 11. 2022 7:11
Velkorysý dárce
200 Kč  •  9. 11. 2022 20:43

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám