Úspěšně vybráno:

Pomoc Láďovi domů

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 7 dárců
Pomoc Láďovi domů
7 dárců
Celkem se zapojilo
157,14 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Pomoc Láďovi domů

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 7 dárců
Autor
Daniela Lonská
Datum přidání
27. 9. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Donio vypráví hluboké příběhy. O to hlubší, když hlavního hrdinu znáte. Prosím kamarádi moji, pošlete jakoukoli částku. Děkuji 


Představení sbírky

Láďa byl aktivní mladý kluk, sportovec, který nikomu neodmítl pomoci, když ho požádal. S partnerkou žili aktivní život, budovali podnikání.

Bohužel osud zasáhl tvrdě a Láďovi i jeho blízkým naprosto převrátil život. Láďa utrpěl velice závažný úraz mozku při dopravní nehodě. V prvních dnech po úrazu kdy ležel na ARU byly jeho šance na přežití minimální. Stal se však zázrak a Láďa přežil. Jeho léčba trvá již rok a půl a Láďa velice pomalými krůčky prochází maratonem zdravotnických pracovišť, rehabilitace a zejména neutuchající každodenní péčí a láskou svých blízkých. 

Cílem jeho blízkých je dostat Láďu domů. To je již naplánováno. Před Láďovou cestou z nemocnice do domácího prostředí může Láďovi zásadně pomoci intenzivní rehabilitační pobyt ve specializovaném zařízení Wachkoma Klinik Arcada, který není hrazen pojišťovnou.

Komu pomůžeme?

Láďovi a jeho blízkých pečujícím, tedy Adélce jeho partnerce a rodičům. 

Usilovně pracují na tom, aby se Láďa vrátil zpět – do běžného života. K tomu jsou potřebné pobyty ve specializovaném rehabilitačním zařízení, které jsou finančně náročné a nejsou hrazeny pojišťovnou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veškeré finanční prostředky budou použity výhradně na léčbu ve specializovaném rehabilitačním zařízení, fyzioterapeutické programy, na nákupy zdravotnických pomůcek a sanitárního vybavení. V neposlední řadě budou peníze použity na nepřetržitou péči 24/7, která bude částečně zajištěna ošetřovatelkou.

Velice děkujeme vám všem, kteří se rozhodnete pomoci – Adélka a rodiče

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
100 Kč  •  24. 10. 2023 12:14
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  2. 10. 2023 18:56
Velkorysý dárce
200 Kč  •  1. 10. 2023 20:59
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  1. 10. 2023 20:22
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 10. 2023 19:44
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  27. 9. 2023 20:10
Daniela L.
300 Kč  •  27. 9. 2023 7:25
Bojuj medvěde ❤️

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce